Liūtis ir vėjas Kėdainiuose: virto medžiai, dingo elektra

 Liūtis ir vėjas Kėdainiuose: virto medžiai, dingo elektra

Ant gatvių nuvirtusius medžius operatyviai šalino ugniagesiai. Beje, tiek mieste, tiek rajone daugybė vartotojų buvo likę be elektros./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienį beveik visą Lietuvą apėmęs ciklonas kai kuriuos rajonus skandino gausiomis liūtimis, kurias lydėjo ir sustiprėjęs vėjas. Kėdainių mieste ir rajone vėl pasipylė pranešimai apie patvinusias gatves, daržus, rūsius. Mieste ir rajone virto medžiai, kuriuos jau pradėjo tvarkyti seniūnijos darbuotojai. Ant gatvių nuvirtusius medžius operatyviai šalino ugniagesiai. Beje, tiek mieste, tiek rajone daugybė vartotojų buvo likę be elektros.

Virto ant kelių 

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė dar antradienį  informavo, kad ugniagesius nuolat pasiekia vis nauji pranešimai apie Kauno apskrityje nuvirtusius medžius. Kėdainių rajone ugniagesiams gelbėtojams dar dieną teko šalinti tris medžius, kurie, nuvirtę ant važiuojamosios kelio dalies, užtvėrė eismą. Laimei, nei vienu atveju  medžiai nesužalojo žmonių, neapgadino automobilių ar pastatų.

Kėdainių mieste ir rajone vėl pasipylė pranešimai apie patvinusias gatves, daržus, rūsius. Mieste ir rajone virto medžiai.

Aut. past.

Trys medžiai

Pirmasis pranešimas gelbėtojus pasiekė apie 10 valandą iš Šėtos seniūnijos Pagirių miestelio. Čia nuvirtęs medis užtvėrė Naująją gatvę. 

Operatyviai atvykę Pagirių ugniagesiai medį supjaustė ir patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies.

Po 12 valandos Josvainių ugniagesių komanda skubėjo į Josvainių miestelio Ariogalos gatvę, čia nuvirtęs medis taip pat užtvėrė kelią. Ugniagesiai operatyviai medį patraukė.

Po 13 val. Dotnuvos ugniagesiams teko skubėti į Akademijos miestelį, mat Parko gatvėje virto didžiulis medis. Ugniagesiams teko jį supjaustyti kaladėmis ir patraukti ant žaliosios zonos.

Dirbo visą dieną

Pasak Dž. Vaitkevičienės, panašūs pranešimai periodiškai buvo gaunami visą dieną iš visos apskrities. Kai kuriose vietose medžiai virto ant pastatų ar automobilių arba nutraukė elektros laidus. Kėdainių mieste ir rajone elektros taip pat neturėjo ir daugiabučių, ir individualių namų gyventojai.

Bendrovė ESO pranešė, kad be elektros buvo likę nemažai vartotojų visoje Lietuvoje, bet

daugiausia – vidurio ir vakarų rajonuose. Bendrovės duomenimis, elektros gedimų neišvengta ir Kėdainiuose.

Atstatinėjo operatyviai

„Didžiajai daliai gyventojų greitai atstatyti nutrauktą elektros tiekimą pavyko dėka išankstinio

pasiruošimo ir intensyvių pastangų. Įvykus įvykiams, buvo dirbama labai operatyviai. Taip pat, tinklo įdiegti automatizuoti sprendimai leido reikšmingai daliai klientų elektrą atkurti per mažiau nei 3 minutes.

Intensyvaus vėjo sukeltų gedimų šalinimui buvo sutelktos padidintos darbuotojų pajėgos.

Tos pačios dienos vakaro duomenimis, Kėdainiuose jau nebuvo gyventojų be elektros. Gedimus pavyko sutvarkyti dar tą pačią dieną.

Primename gyventojams būti atsargiems, o dingus elektrai pranešti į klientų aptarnavimo centrą telefonu 1852. Skambučių linija taip pat veikia padidintu pajėgumu, į visus skambučius atsiliepiama

greitai“, – „Rinkos aikštei“ pateiktame atsakyme vėtros padarinius apžvelgė bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ atstovas Paulius Kalmantas.

Perspėja gyventojus

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad smarkus vėjas gali pūsti ir kitomis šios savaitės dienomis, tad pareigūnai prašo gyventojų būti atsargius ir rekomenduoja pučiant stipriam vėjui nestovėti po aukštais medžiais, nestatyti automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui, virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Taip pat nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi. Taip pat reikia neliesti ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų jūsų gyvybei. 

„Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112“, – informuoja departamentas.

Lietus plaus visą savaitę

Lietuvos Hidrometeorologijos tarnyba informavo, kad antradienį šalį merkęs lietus jau trečiadienį turėtų pereiti į kitą fazę – jo sulauksime trumpesnio ir ženkliai mažesnio kiekio. Meteorologų teigimu, į Lietuvą atėjusi šiaurės Europos šalims būdinga vasara užsibus bent iki šios savaitės pabaigos – artimiausią savaitę aukštos temperatūros nebus fiksuojamos, o tokios karščio bangos, kokią turėjome birželio pabaigoje, sulauksime tik rugpjūtį. Beje, artimiausiomis dienomis vietomis gali sustiprėti vėjas, iškristi trumpi, tačiau gausūs krituliai.

1 Komentaras

  • Lietuvos Hidrometeorologijos tarnyba informavo, kad antradienį šalį merkęs lietus jau trečiadienį turėtų pereiti į kitą fazę – jo sulauksime trumpesnio ir ženkliai mažesnio kiekio. Meteorologų teigimu, į Lietuvą atėjusi šiaurės Europos šalims būdinga vasara užsibus bent iki šios savaitės pabaigos – artimiausią savaitę aukštos temperatūros nebus fiksuojamos, o tokios karščio bangos, kokią turėjome birželio pabaigoje, sulauksime tik rugpjūtį. Beje, artimiausiomis dienomis vietomis gali sustiprėti vėjas, iškristi trumpi, tačiau gausūs krituliai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video