Ligoninėje verdančiame mūšyje įkaitais tapo pacientai

 Ligoninėje verdančiame mūšyje įkaitais tapo pacientai

Pacientus pasitiko sausas atsiprašymas už nesklandumus ir raginimas persiregistruoti.

Kėdainių ligoninės administracijos viešas žinomos gydytojos Raimondos Augienės užsipuolimas į dienos šviesą traukia ir keistus šios ligoninės administracijos darbo metodus. Ketvirtadienį dėl ligoninės administracijos konflikto su gydytoja tiesiogiai nukentėjo pacientai. Paaiškėjo ne tik tai, kad daugybe dalykų kaltinama gydytoja R. Augienė ne tik nebuvo informuota apie jos atžvilgiu pateiktą skundą, apie kurį medikę pažemindamas rajono meras Valentinas Tamulis viešai kalbėjo debatuose, bet net ir jai paprašius galimybės susipažinti su šiuo skundu, skundas jai taip ir nebuvo pateiktas. Paaiškėjo ir tai, kad ligoninės vadovai nusprendė kaltinimus savo darbuotojai R. Augienei pirmiausia mesti viešai savo fesibuko paskyroje ir tik vėliau kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją.

Užkūrė puolimo mašiną

Pirmąjį kartą R. Augienė buvo užsipulta mero Valentino Tamulio dar kovo 14 dieną, rinkiminių debatų metu.

Jau kitą dieną Kėdainių ligoninės oficialioje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasirodė pranešimas, kuriame R. Augienę lydėjo žodžiai „nederami vadovavimo metodai“, „šmeižtas, melas, provokacijos iš to paties žmogaus“, „ambicijos gelbėti sveiką kailį“, o kolegų iniciatyva surinkti palaikymo parašus šiai gydytojai buvo pavadinta keliančia šypseną ir ašaras.

Ir nors šis situacijos paviešinimas sulaukė itin atšiaurios reakcijos, Kėdainių ligoninė nestabdo ir toliau – kovo 23 dieną vėl tame pačiame feisbuke paskelbtas pranešimas, informuojantis, kad kelias valandas Reabilitacijos skyrius nedirbs, nes dirbs  nepriklausomi ekspertai, kurie įvertins situaciją ir pateiks išvadas dėl galimai netinkamo R. Augienės elgesio.

Tiesa, kol kas nėra aišku, kas konkrečiai šiuos pranešimus rašo – pati ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė susirgo, o ligoninės socialinius tinklus administruoja ji ir ligoninės Žmogiškųjų išteklių skyrius.

Ne tik dalis medikų jaučia ligoninės administracijos nesiskaitymą – su tuo šiandien tiesiogiai susidūrė ir dalis pacientų, kurie buvo užsiregistravę pas Reabilitacijos skyriaus medikus.

Aut. past.

Oficialiai tyrimą pradėjo vėliau

Paradoksas tas, kad V. Tamulio ir E. Vaškevičienės tandemas, mielai skalpavę R. Augienę viešai, tuo metu, kai visa tai vyko, oficialaus tyrimo dar net nebuvo pradėję.

Valstybinė darbo inspekcija „Rinkos aikštę“ informavo, kad tyrimas dėl galimo mobingo Kėdainių ligoninėje pradėtas tik kovo 17 dieną gauto pranešimo pagrindu.

Tyrimą ketinama baigti iki balandžio 17 dienos.

Primename, kad Darbo inspekcija panašų tyrimą buvo atlikusi jau ir anksčiau – pernai rugpjūtį jos pateiktos išvados įpareigojo ligoninės direktorę užtikrinti, kad darbuotojai darbe nebūtų žeminami. Tačiau minėtą ligoninės viešą pranešimą, kuriuo žeminama gydytoja R. Augienė, ne vienas laiko ne tik gydytojos žeminimu, bet ir atviru mobingu.

Panašu, kad ligoninė savo vidines problemas pradėjo spręsti jau ir pacientų sąskaita, kuriems ligoninės feisbuko paskyroje tiesiog skirtas atsiprašymas

Aut. past.

Dėl nepriklausomo tyrimo pacientams užtrenkė duris

Tačiau ne tik dalis medikų jaučia ligoninės administracijos nesiskaitymą – su tuo šiandien tiesiogiai susidūrė ir dalis pacientų, kurie buvo užsiregistravę pas Reabilitacijos skyriaus medikus.

Juos, deja, pasitiko sausas atsiprašymas už nesklandumus ir raginimas persiregistruoti. Kai kurie pacientai, atvykę su vaikais, vizito pas medikus laukė valandą ar pusantros, kiti pacientai buvo išsiųsti namo.

Komentaruose pacientai pasakoja savo istorijas, kai, atvykę daugiau kaip 30 kilometrų atstumą, gavo tik galimybę persiregistruoti kitam laikui.

Kitas pacientas, laukęs dvi valandas įtvaro, sužinojo, kad medikas jo tądien visai nebepriims.

Taigi panašu, kad ligoninė savo vidines problemas pradėjo spręsti jau ir pacientų sąskaita, kuriems ligoninės feisbuko paskyroje tiesiog skirtas atsiprašymas: „<…>. Atsiprašome iš anksto kiekvieno perregistruoto paciento kitu laiku, svarbūs esate ne tik Jūs, bet ir dirbantys skyriuje darbuotojai.“

Fizinės medicinos-reabilitacijos skyriaus darbuotojai vietoj pacientų priėmimo šiandien tiesiog turėjo dalyvauti ligoninės salėje suorganizuotuose smurto ir priekabiavimo prevencijos mokymuose.

Ligoninės vadovybė sako, kad problemos sprendimo atidėlioti nebuvo galima, o lektoriaus paskaita ir tyrimas buvo įmanomas tik darbo valandų metu. Jie taip pat aiškino, kad buvo stengiamasi pacientams skambinti ir iš anksto informuoti apie nukeltus jų vizitus pas medikus, tačiau prisiskambinti pavyko toli gražu ne visiems.

23 Komentarai

 • Vaškevičienei ir Tamuliui kepurės dega! Geriausia jų gynyba-puolimas, žeminimas, gydytojos sutrypimas. Ar dar gali būti žemesnis mero ir ligoninės direktorės lygis? Svetima gėda!

 • Graudi komedija be galo. Jei mano darbovietėje taip viešai pradėtų žeminti mano kolegas, tikrai turėtume rimtą pokalbį su direktoriumi.

 • Bet juk mediciną kuruoja žentas…

  • mero apsauga virš kai ko, išskleisti sparnai apglėbia …

 • Kad tau Augiene mobinga taiko savo skyriuj ten slaugytojos jau i darba nenori eit

 • Kėdainių gėda tokia direktorė ir opks meras. Būtų normalus mwtas seniai tuos cirkus pabaigtų . Fiodorovai, gal seime kelk problemą? Daktarai bėga, direktorė sociiniuose tinkluose santykiys aiškinS. Absurdas. O taryba tai matyt neigali.

 • Ačiū vicemerui už poziciją, nors čia jau ligoninės vidaus reikalai. Ne savivaldybės. Bet meras galėtų atleist direktorę ir pabaigt. Bet gal jis jai ką prisižadėjęs ar kam kitam, kitaip išspręstų jau seniai.

 • Ligoninės direktorė – Kėdainių gėda, o ligo inės bėda.

 • Direktorė jau kreipėsi “ Kas vyksta Kaune “ redakcija, jau ir delfis parašė. Bet čia TIPIŠKAS VADOVO NARCIZO elgesys, ji nekalta kalta aplinka. Ir viską taip apsuks. Ji mobingo ligoninėj netaiko, viena Augienė taiko.

 • Koki teksta į delfi įmetė. Pramustas bet koks dugnas. Kažką reikia daryti. Čia jau per daug.

 • Reikėtų Sodrai patikrinti vadovės ligą. 2 savaites turi nedarbingumą būdama sveika .

 • rinkos aikštė savam stiliuj, po rinkimų kaip mirštanti širšė- net riečiasi kaip įgelt nori. arrivederci, kaip kažkokia kalba sakoma 🙂

  • Kokia dar numirus, daune? Tai kad muge uzsidaro nuo balandzio 1. O rinka kaip buvo taip ir yra skaitomiausias laikrastis. Galva issitrink, padl* 😉

 • Palaikau pertvarkas Kėdainių ligoninėje. Graudus vaizdas buvo palyginus su kitų miestų ligoninėmis ir poliklinikomis, daug kur dar sovietmečio palikimas išlikęs, neremontuotos patalpos, seni baldai, unitazai be dangčių ir t.t. Personalas turėtų sąžiningai dirbti ir niekas jų nemobinguos. Buvo pripratę dirbti kaip nori, nebuvo jokios kontrolės, todėl dabar jaučiasi labai nuskriausti, kai darbo metu reikia dirbti ir užsidirbti. Tokios vadovės reikia ne tik Kėdainių ligoninėje, bet ir kai kuriose kitose Kėdainių įstaigose.

  • Šiandien pažįstama ieškojo berods trijų gydytojų. Atsakymai: gydytojų nėra, pateikę prašymus atleisti iš darbo. Taip, anas buvo galimai juodas vagis, ukvedziais darbinęs banditus, taip ligoninė atrodė katastrofiškai, taip buvo betvarkė, taip viso to būti neturi, bet tada buvo gydytojai, dabar jų nėra ir vis mažėja, o vienam žmogui užkrovė 3-4 žmonių darbą, skyriai uždaromi. Tai aišku, ko neatiduodi skolų, kai net jaunimas fiziškai nepatempia dirbdamas kelių žmonių krūvium

 • Svarbiausia vyrui atsmaugti. O po to nau lengva valdyti

  • Žmonės mielieji, ką jūs sau galvojat, kai dar bandot užstot direktorę. Nu turėkit nors kruopelytę sąžinės, net jei palaikot tamulį.Juk ir jums greit ateus tokios bėdos kaip mum prie tokių vadovų. Žiūrėkit kaip ūkininkai gina savo reikalus. Būkim vieni gi, reikalaukim direktorės atstatydinimo. Nes dugną jau pramušė

 • Reikia būti aklam arba kvailam ,kad nematyti kaip ligoninėje viskas tik gerėja

  • Jo, tik ligoninė dingineja 😁 skyriai užsidaro, gydytojai masiškai bėga, priima tokiu, kurie visur kitur jau atleisti..

 • Greitai sugrįš Stasiukas,ir bulvės vėl žydės!

 • Ne apie pertvarkas ligoninėj kalba. Kalba apie tai, jad tokiais metodais jų daryt begalima. Tai baisu darbuotojų atžvilgiu. Kaip giliais sovietų laikais: kas prieš – – sunaikinti.

 • Nori Pauliu įdarbint jei ne ligonines vadovu tai norrs vaistinej-nilka dave zadaniją?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video