„Lifosos“ situacijoje pokyčių nesimato: vis dar laukiama vadovybės sprendimų

 „Lifosos“ situacijoje pokyčių nesimato: vis dar laukiama vadovybės sprendimų

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

ELTOS inf.

Dėl prieš Rusiją nukreiptų sankcijų apribotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ ateitis nežinoma, teigia tiek bendrovės darbuotojų atstovas, tiek ją laikinai administruojančio „Valnetas“ vadovas. Pati įmonės vadovybė situacijos nekomentuoja.

„Jie nelabai gali komentuoti, kol situacijoje poslinkių neįvyksta“, – į klausimą apie „Lifosos“ ateitį atsakė komunikacijų agentūros „Fabula“ atstovai.

Tuo metu įmonės nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas teigia, kad kol vadovybė nepateiks oficialios informacijos darbuotojams, tolimesnė bendrovės ateitis nežinoma ir jam.

„Kas bus ateityje, čia vadovybės, kuri atsisako komentuoti, pasirinkimas. Bet kai jie pasirinks komentuoti, tada situacija ir bus aiškesnė“, – Eltai teigė V. Varnas. 

„Tik atsako, jog laukti ir bus atsakyta. Mes irgi laukiame tos oficialios informacijos“, – paklaustas apie vadovybės nenorą komentuoti dėl situacijos atsakė jis.

Darbuotojai net 300 dienų praleido prastovose, o bendrovės netektys siekia 3 mln. eurų per mėnesį.

Pasak profsąjungos pirmininko, darbuotojai net 300 dienų praleido prastovose, o bendrovės netektys siekia 3 mln. eurų per mėnesį. Jis nežino, iš kur bendrovė ima lėšas mokėti atlyginimus darbuotojams.

„Nedirbame ir kiekvieną mėnesį įmonė patiria milijoninius nuostolius. Nes negaminame produkcijos. Tiesiog valgome pinigus kažkokius, kuriuos gal uždirbę esame ar paskolos paimtos“, – komentavo jis.

Taip pat V. Varnas paminėjo, kad tiek pati „Lifosos“ profsąjunga, tiek profesinė sąjunga „Solidarumas“ bendravo ir siuntė laiškus institucijoms siekiant spręsti bendrovės problemą.

„Aišku, tam tikrų savo ir „Solidarumo“ pasitarimų metu aptarinėjame koordinacinės tarybos metu. Teikiame Trišalei tarybai informaciją, kuri bendrinė tokia yra. Aišku, čia Lietuvos mastu darbas, ne „Lifosos“ jau sprendimai gautųsi. Yra išsiųsti iš „Solidarumo“ laiškai ir kreipimaisi“, – aiškino V. Varnas.

Apie tolimesnius „Lifosos“ valdybos planus ar bendrovės veiklą nežino ir Finansų ministerija. Institucija pabrėžia, kad šiuo klausimu paskyrė administratorių.

Apie tolimesnius „Lifosos“ valdybos planus ar bendrovės veiklą nežino ir Finansų ministerija. Institucija pabrėžia, kad šiuo klausimu paskyrė administratorių.

„Finansų ministerijos, kaip paskyrusios laikinąjį administratorių, veikla yra susijusi išimtinai teisės aktuose suteiktų įgaliojimų apimtyje“, – teigiama Eltai perduotame komentare.

Tuo metu „Lifosą“ laikinai administruojančios bendroves „Valnetas“ direktorius Gintaras Adomonis teigė, kad jam irgi nėra žinomi vadovybės planai. Jis paminėjo, kad „Lifosa“ vykdo tam tikrus pirkimo ar pardavimo sandorius, bet tai nieko neparodo grįžimo prie aktyvaus veiklos vykdymo.  

„Žinokite, mano darbas yra tikrinti sandorius, kuriuos jie teikia. Aš nedalyvauju, nei vadovybės susirinkimuose, nei kitoje veikloje. Galiu atsakyti tik tiek, kiek leidžia mano funkcija. Aš žinau, kad jie kreipiasi dėl tam tikrų sandorių, mes juos peržiūrime ir duodame arba neduodame leidimo juos vykdyti“, – Eltai aiškino G. Adomonis. 

„Sandoris gali būti ir pieštukų pirkimas. Ir aš turinius skaitome, tikriname pardavėjus ir pirkėjus, ar jie atitinka sankcijų politiką“, – paminėjo jis.

Įmonėje, „Sodros“ duomenimis, 2024 m. kovo 1 d. dirbo 888 darbuotojai.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, jog bendrovė gali būti laikinai konservuojama nuo spalio mėn. Taip buvo nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir amoniako trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.

Visgi lapkričio mėn. „Eurochem“ pranešė, kad vyksta derybos dėl gamybos atnaujinimo. Tuo metu „Eurochem Group AG“ direktorių valdybos pirmininkas Samiras Brikho teigė, kad sankcijos bendrovei netaikomos, o Europos Sąjunga gegužę dar kartą patvirtino, kad trąšų pramonei neturėtų būti taikomos sankcijos. Tam pritaria ir JAV, ES bei Jungtinė Karalystė.

Registrų centro duomenimis, „Lifosa“ 2022 m. uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (kai uždirbo120,7 mln. eurų), bendrovės pajamos sumažėjo beveik perpus – iki 274,5 mln. eurų (2021 metais – 526 mln. eurų). Bendrovė informacijos apie 2023 m. dar nėra pateikusi.

Įmonėje, „Sodros“ duomenimis, 2024 m. kovo 1 d. dirbo 888 darbuotojai.

30 Komentarai

 • Baigsis pinigai sąskaitoje ir paskelbs bankrotą. putino oligarchų verslui Lietuvoje ne vieta. Protingesni jau įsidarbino Pon bike gamykloj ar Kaune. Tie, kurie kažko laukė, įsidarbins darbo biržoje.

  • Atidarau svirneli, galesit ateit dirbt!

 • iš savo kabinetų stebi Lifosos agoniją ir piktinasi jos neblėstančiu gyvybingumu.Savo veiksmais jie tarsi prašosi neramumų, kurie gali kilti alkanai miniai tarus savąjį žodį.Tautiečiai,balsuokit už konservatorius ir jie jus va taip kaip Lifosą metodiškai veikdami išdusins.

  • Persisviesk galva, ubliudke.

   • niekaip.Ar ne taip sakau pedopatriote?Va taip patys ir išsiryškina konservantų užslaptintos šiukšlės.

   • Tiesa skaudi, leansbergine slepa?

 • Artėja rinkimai,kedainieciai tures proga padekoti koncevatliberalams uz lifosos klestejima

  • uostyk kabancius

  • Dabar visi minam pedalus pas pona pon bike aciu jam uz gera darbo vieta nekeksminga svaru grazu simta kart valio

 • Tokią gamyklą sunaikina Baisu. Liberalkonservatoriai nenusipelnė nei vieno balso Kėdainiuose.

 • Perkam tankus, sukam makles, bega ministrai, milijonai taskosi viskas gerai, geroves valstybe, kad valdzia eina su kacapais ranka rankon visiems giliai..

 • Prostitutems chana-pries dvesiant putom taškos bet nebepades to su…to ruskio nieks niekada neberinks tegu pedina ruskynan pas atsilupusius tovariscius,o fedia iš paskos ir žento nepalikit kedainiuos

 • O ką siūlai palikti, proto ūbage???

 • Visi lifosiniai jau dviracius surinkineja ir pelna skaiciuoja neber vietos visi sulindo kaip skeriai

 • Geri tie meistrai lifosos dvirati per 7 minutes surenka

 • Sako visi skieriai tik apie lifosinius raso nesamones is pavydo

 • Jau metai laiko, kai galima Kėdainiuose kvėpuot pilna krūtine. Geriau tegu maskaliai pas save už Uralo gamina tas įrašas, mes už centus iš ju nupirksiu. 30000 miesto ir aplinkinių gyvenviečių žmoniu sveikata brangesne, nei 3000 šitoj gamykloje dirbančių ar su ja susijusių uždarbiu . Beje ir tu darbuotoju šeimos, vaikai nuodijami ….

  • Tikrai galite kvėpuoti Kėdainiuose laisvai? Be teršalų? Neapykanta net uoslę užblokavo? Pauostykit kuom šildosi namus privačius, suprasit apie teršalus daugiau. Langų atsidaryti neįmanoma pavakare. Tuoj šiltnamius pakurs irgi ne ekologija bus.

 • Gal iseik i miesta, bet jei kaime gyveni ir bezdi tik komentaruose, tai toliau bezdek nesamones, nes mieste smirdi ojojoj…

  • Del to ir galim kvepuoti kadangi neveikia svarus oras dviracius renkam greit mint pradesim slove ponui baikui

 • Gerai, kad baikas surinks visus atsilaupelius ir dirbs uz 800e i rankas, nes melioratorius uz majonezo vakavima mozna moka tik max 690e i rankas

 • Nebedaug liko laukti , iki seimo rinkimu , dings kenkeju sutve nuo lovio ,gamykla prades dirbti .

  • kad Lifosa ištrauktų iki rinkimų ir,nusikratę prakeiktų konservos komunistėlių,pradėsime gamybą ir naują gyvenimą be kenkėjų.

 • situacijoje pokyčių nesimato imkite šakes, važiuokite į Vilnių ir spręskite savo bėdas. Niekas už jus nepasirūpins. Bet jei metus laiko jus tenkina ši situacija, tai nedejuokite kitų nekeikite. Ir liksite prie suskilusios geldos. Sėkmės.

  • Ir žygiuokit tiesiai prie rusyno ambasados. Gražiai paprašysit, užbaigs karą, išeis kacapai iš Ukrainos ir vėl sąstatai iš Kolos pajudės. Arba ne.

  • O kas gali netenkinti? Dirbant kitame darbe moka atlyginimą, o čia sumoka premiją pavadinę ją prastova. Čia jūs norite įtikinti, kad reikėtų atsisakyti prastovų ir dirbti tik už atlyginimą? Turėkit gėdos.

  • Bus tau šakės.Buvo čia vienas organizatorius su štuceruotais šlangais,tai pranešėme policijai.Mes budriai sekame ir fitruojame R.a.komentarus palaikydami konservantinių sadistų smaugimo veiksmą.

 • Tegul uzdaro ta terseja kedainiu greiciau ir ramu bus

 • Nu ka chebra vel pasileisim suklestes Kedainiai sulaukem paramos pagaliau👍

 • senai reikejo paleisti tokius pinigus praranda valstybe o paskui skundzias kad biudzeto nesurenka

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video