„Lifosos“ profsąjungos vadovas: įmonė veiklą turėtų atnaujinti birželio 10-ąją

 „Lifosos“ profsąjungos vadovas: įmonė veiklą turėtų atnaujinti birželio 10-ąją

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Sankcijų apribota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiklą po metų pertraukos turėtų atnaujinti birželio 10 dieną, sako vienos iš dviejų įmonės profesinių sąjungų vadovas Kęstas Šlama.

„Mano žiniomis, pasileidimas gamyklos planuojamas toks po truputį (…), pagal dabartinį planą birželio 10-tą – pradėti pasileidimo procesą“, – BNS trečiadienį teigė K. Šlama.

Anot jo, visiško gamybos atnaujinimo procesas užtrunka kelias dienas. 

Kėdainių meras Valentinas Tamulis BNS teigė, kad, jo žiniomis, „Lifosos“ darbuotojai sugrįžti į darbą pakviesti nuo birželio 3 dienos, pirmadienio. 

K. Šlama taip pat patvirtino, kad darbuotojų atšaukimo iš prastovų procesas jau prasidėjo.

„Yra tam tikri techniniai dalykai, kurie daromi tik prieš pat gamybos procesų atnaujinimą (…) – patį personalą paruošti, instruktuoti, pravesti papildomus mokymus. Nemaža dalis jų ilgą laiką buvo prastovose“, – pridūrė K. Šlama. 

Pati bendrovė nekomentavo tikslios gamybos atnaujinimo datos.

„Tiek, kiek pranešime pirmadienį buvo pasakyta, tiek informacijos ir turiu, kad bendrovė pradeda pasiruošimą atnaujinti veiklą“, – BNS sakė „Lifosos“ atstovas Balys Narbutas.

Pirmadienį įmonė pranešė, kad po metų pertraukos pradėta ruoštis gamybos atnaujinimui, o jos tęstinumas priklausys nuo įvairių ekonominių, veiklos ir teisinių aplinkybių.

„Lifosa“ kasmetiniam planiniam remontui buvo sustabdyta 2023 metų gegužę ir nuo to laiko neveikė.

Nuo 2022 metų gegužės bendrovės veiklą prižiūri finansų ministrės paskirtas laikinasis administratorius. Pernai gegužę juo paskirta bendrovė „Valnetas“ kartu su advokatų profesine bendrija „Noor legal“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“. Jos vadovas Gintaras Adomonis BNS pranešė, kad įmonės įgaliojimai pratęsti dar vieneriems metams. 

Finansų ministrės Gintarės Skaistės gegužės 22 dienos įsakymu „Valneto“ įgaliojimai pratęsti iki 2025 metų gegužės 22 dienos.   

Pasak dokumento, ministerija atsižvelgė į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir „Lifosos“ gegužės 10 dienos informaciją apie ketinimą atnaujinti gamybą, „Valneto“ žinias ir patirtį, susijusią su „Lifosos“ veiklos specifika, bei administratoriaus poreikį atnaujinant įmonės veiklą. 

G. Adomonis kovą BNS sakė, jog įmonė nuolat perka kai kurias žaliavas, tačiau teigė negalintis įvardyti, kiek ir kokias bei kur jas naudoja. 

„Sodros“ duomenimis, gamykloje šiuo metu dirba 880 žmonių.

4 Komentarai

  • Gal gali pasakyti uz sis atstovas agitavo?

    • o kai eit kovot už gamyklą prie Kudirkos pas Šimonytę,tai tegu Solidarumas su Varnu galimų bananų su dujomis ragaut važiuoja…

  • Jeigu butu dalyvaves mitinge, butu automatiskai tapes vatniku, dabar issisuko ir toliau pis palaiko

  • Tų tų… Kęstai…čiuku čiuku. Artėja tavo valanda

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video