„Lifosa“ turi naują vadovą

 „Lifosa“ turi naują vadovą

1963 m. sausio 18 d. pradėjo veikti pirmoji, 100 tūkst. tonų per metus pagaminanti sieros rūgšties gamybos linija. Ši data laikoma oficialia įmonės gamybinės veiklos pradžia./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Artimiausiu metu trąšų gamyklos „Lifosa“ valdyba turėtų patvirtinti naująjį gamyklos vadovą. Juo, buvusio ilgamečio įmonės vadovo Jono Dastiko žiniomis, taps „EuroChem“ atstovas, anksčiau Vokietijos padaliniui vadovavęs ukrainietis Andryi Savchuk.

„Lifosa“ situacijos nekomentuoja

Laikinojo administratoriaus Rimvydo Vaštako teigimu, „Lifosos“ valdyba kreipėsi su pasiūlymu skirti kitą vadovą: „Jie pasiūlė ir kandidatą. Administratorius pagal įpareigojimą suderino su Finansų ministerija ir patvirtino vadovo keitimą“. 

Paprašytas įvardinti, kas tapo naujuoju gamyklos vadovu, R. Vaštakas sakė nenorintis užbėgti įvykiams už akių ir situaciją turėtų komentuoti patys valdybos atstovai.

„Norėčiau, kad, kai pati valdyba paskirs, nes tik tada įsigalios pranešimas, tada ir įvardinti konkrečiai, kas tapo naujuoju vadovu“, – trumpai atsakė laikinasis įmonės administratorius.

Jis taip pat teigė nežinantis priežasčių, kodėl buvo priimtas sprendimas keisti laikinai generalinės direktorės pareigas ėjusią „Lifosos“ vadovę ir finansų direktorę Regvitą Ivanovienę: „Taip nusprendė valdyba, todėl ji pati galėtų tai ir paaiškinti“.

Tačiau pati gamyklos vadovybė ir atstovas spaudai Nauris Vilkevičius apie naujai paskirtą vadovą kol kas kalbėti atsisako. Tačiau neneigia, jog gamyklai vadovaus kitas žmogus.

Naujasis vadovas – visą laiką dirbęs komercijoje

Kiek atviresnis kalbėdamas su žurnaliste buvo ankstesnis ilgametis „Lifosos“ vadovas Jonas Dastikas. Anot jo, naujasis vadovas su Finansų ministerija buvo derinamas jau kurį laiką: „Derinimas užtruko. Iki šiol laikinai direktorės pareigas ėjusi finansų direktorė R. Ivanovienė buvo paskirta trim mėnesiams. Tačiau praėjo jau daugiau laiko“. 

Tiesa, J. Dastikas teigė nežinantis, kodėl gamyklai paskirtas vadovauti kitas asmuo. Jo žiniomis, tai anksčiau vienai iš „EuroChem“ grupės įmonių Vokietijoje, Manheime, vadovavęs ukrainiečių kilmės Andryi Savchuk. 

J. Dastikas/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Jis visą laiką dirbęs komercijoje. Kadangi ilgą laiką dirbo gamyboje, gal padės „Lifosai“ palankesnėmis sąlygomis gauti žaliavų, – svarstė J. Dastikas. – Nežinau, kodėl buvo būtent toks „EuroChemo“ pasirinkimas. Šiuo atveju aš nuomonės neturiu ir vertinti negaliu, kaip tai atsilieps „Lifosos“ veiklai.“

J. Dastiko žiniomis, naujasis vadovas skirtas terminuotam laikui, metams: „R. Ivanovienė tapo primąja pavaduotoja. Tai yra naujas etatas, iki šiol jo nebuvo. Matyt, kas bus susiję su darbu Lietuvoje, ji bus už jį atsakinga. Taip pat ji liko ir finansų direktore“.

14 Komentarai

 • rusiškas govoras grįžta…

  • Konservatorisko kgbisto zodziai!

 • Kad tik gamykla dirbtų.

  • Ir kas… mėnesį padirbs, o po to vėl stos. Be rusiškų resursų ir žaliavų Europos ekonomika pasirodo yra niekas. Plius oras švaresnis dabar mieste.

   • Tai Rusija be Europos yra niekas ir tas jau matosi, nes pati nieko jau nebepasigamina. Jau dabar ji tempia haubicas 1943 metų gamybos laikų į karą https://t.me/audrius_baciulis/2992

    • rusai jau pradėjo rodyti, ką jie turi! Staugia iš baimės jau tavo europos dalis.
     Esi sustojęs 1943 metai ir toliau nebesivystai.
     O tavo supuvusiai europos daliai, jau šakės.
     Greitai visi išsilakstys kiekvienas po savo namus, kad visai nesuputi su savo piderastais ir nenukristi žemiau plintuso su savo ekonomika.
     Panaršyk po internetą, jei jį turi!

   • Be rusiškų resursų yra niekas? 😂 😂 😂 😂 Aš negaliu, aš nugriusiu iš juoko. Prie ko čia rusiški resursai, idiote tu 😂 net nesuvoki, kodėl sustabdyta 😂😂 negaliu.

 • Pasižiūrėk petrai kai bezdi švaresnis oras iš sienos aina

 • Garbinkim lansbergi ir visas lesas skirkim Ukrainai!

 • Tegul dvesia musu senoliai is bado, visas ju pencijas atiduokim chacholams!

  • Lietuvoje dar niekas is bado nemire, ne kaip pas tave ruskyne. Nereikia taip visiskai nusipezeti, vata.

   • kaip tada su maisto kortelėmis šeimoms?
    Tai iš labai gero gyvenimo jas įveda?

  • Tu kurva rusų prisilosi.

 • Kodėl leidžiami tokie komentarai? Kur žiūri Rinkos aikštės vadovybė? Didieji portalai seniai jau uždraudė anonimams komentuot, bet iki kaimo naujovės lėtai ateina.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video