Lietuvos šachmatų čempionatuose varžėsi ir kėdainiečiai

Gustas Morkūnas. /Asmeninio archyvo nuotr.

Rugsėjo 17–19 d. Vilniuje vykusiuose Lietuvos jaunių, jaunučių, vaikų „Žaibo“ ir Greitųjų šachmatų čempionatuose dalyvavo ir trys kėdainiečiai moksleiviai: visiems jau gerai žinomas Gustas Morkūnas, jo sesė Adrijana ir Kajus Zubavičius.

Pirmą dieną vyko „Žaibo“ šachmatų čempionatai įvairiose amžiaus grupėse. Kiekvienam žaidėjui skiriama 3 minutės laiko ir 2 sekundės prisideda prie kiekvieno ėjimo.

Amžiaus grupėje iki 12 metų (U12) G. Morkūnas, surinkęs 7 taškus iš 9 galimų, iškovojo 3 vietą. Jo sesuo Adrijana amžiaus grupėje iki 16 metų (M16), surinkusi 3 taškus, tarp savo amžiaus mergaičių buvo penkta.

Kitas dvi dienas vyko Greitųjų šachmatų čempionatai. Juose kiekvienam žaidėjui skiriama 15 minučių laiko ir dar 10 sekundžių prisideda prie kiekvieno ėjimo.

Vėl gerai sekėsi Gustui. Savo amžiaus grupėje U12 surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų, jis iškovojo 2 vietą.

Amžiaus grupėje iki 14 metų varžėsi K. Zubavičius. Jo sąskaitoje – 4 taškai iš 9 galimų bei iškovota 23-ioji vieta.

Šešiolikmečių turnyre dalyvavusi A. Morkūnaitė surinko 2 taškus ir užėmė 6 vietą tarp savo amžiaus mergaičių.

Jaunuosius šachmatininkus treniruoja Laimutis Šolys.