Laužų deginimas nepadėjo – traktoriais ruošiasi į sostinę

 Laužų deginimas nepadėjo – traktoriais ruošiasi į sostinę

LŪS nuotr.

Praėjusį pirmadienį visame Kėdainių rajone nuo 14 val. liepsnojo per 20 laužų. Jų buvo uždegta daugiau nei planuota. Taip vieningai palaikydami visos Lietuvos ūkininkus kėdainiečiai protestavo prieš valdžios nesiskaitymą bei žemdirbių poreikių ignoravimą. Be trijų valandų laužų deginimo, ūkininkų atstovai susitiko ir su premjere Ingrida Šimonyte, įteikė reikalavimus aplinkos ir žemės ūkio ministrams. 

Pokyčių nesitiki

Nors, kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Dainius Sabulis, pokalbis su valdžios atstovais buvo konstruktyvus, tačiau pokyčių ūkininkai nesitiki ir jau sausio pabaigoje planuoja dar vieną protesto akciją.

„Šįkart pokalbis su I. Šimonyte buvo kitoks nei įprastai, šį kartą mes buvome išklausyti ir išgirsti, bet sėkmingu vizito pas premjerę nepavadinčiau, nes jau praėjus dviem dienoms, būtų daromi kažkokie pakeitimai, o jų nėra ir nesitikime, kad ji ryšis kažką pakeisti.

Sprendimai turėjo jau būti priimti prieš tris mėnesius, o ne dabar. Todėl jau sausio pabaigoje, 22–26 dienomis esame numatę vykti į Vilnių su ūkine technika“, – įvykius ir planus komentavo ūkininkų atstovas.

Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano teigimu, su I. Šimonyte buvo kalbama apie aktualiausias žemdirbių problemas – daugiamečių pievų, saugomų teritorijų plėtrą, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, pieno krizę. 

Po pirmadienį įvykusio susitikimo premjerė žemdirbiams taip pat paskyrė ir kitą susitikimą kovo mėnesį. Tačiau D. Sabulis atvirai tai įvardija akių dūmimu.

Sprendimai turėjo jau būti priimti prieš tris mėnesius, o ne dabar. Todėl jau sausio pabaigoje, 22–26 dienomis esame numatę vykti į Vilnių su ūkine technika

Ūkininkų atstovas

„Ji paskyrė tą susitikimą tikėdamasi, kad mums pavasarį prasidės žemės ūkio darbai, neturėsime laiko važinėti, aiškintis problemas, organizuoti protestus. Tai tarsi gaunasi kaip išsisukinėjimas, atsakomybės kratymasis. O atėjus rudeniui, vėl bus nauji rinkimai, nauja valdžia…“ – apie problemų vilkinimą atvirai kalbėjo D. Sabulis.

I. Hofmanas anksčiau teigė, kad žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas turėtų būti atstatydintas, nes nesugeba susitvarkyti su žemdirbių problemomis.

Savo ruožtu Žemės ūkio rūmai aplinkos ir žemės ūkio ministrams įteikė rezoliuciją, kuria valdžios institucijos raginamos įtraukti socialinius partnerius į sprendimų priėmimą, siūloma parlamentinėms politinėms partijoms pasirašyti žemės ūkio ir kaimo plėtros ilgalaikę strategiją kaip nacionalinį susitarimą.  

Protestuos ir miškų savininkai

Beje, praėjusią savaitę palaikymą protestuojantiems ūkininkams išreiškė ir miškų savininkai, pareiškę, jog taip pat ketina protestuoti.

Miškų savininkai dėl, anot jų, prastėjančių ūkininkavimo sąlygų pirmadienį rengia protesto akciją Kauno apskrityje.

Protesto metu miško technika išriedės į kelius Kauno apskrityje.

Pasak privačių miškų savininkų asociacijos, šie piktinasi privačiose miškų valdose atsiradusiomis naujomis saugotinomis buveinėmis bei įsigaliojusia nauja ūkininkavimo tvarka miškuose, kurie patenka į „Natura 2000“ teritorijas.

6 Komentarai

  • Juodkiene neleis važiuoti, davi savų nepuola

    • Juodelienei kacapai vaidenasi, tai kaip ir sakai nevaziuos savu verst

  • o Vilniuje visu grožiu sužibės ir pati opera,kurios libretą spaudoje vėliau pateiks Požėla.

  • Atimt žalią saliarą, nuimt visas išmokas, lai ūkininkauja prie laužų

  • Ir galėsi iš dilgėlių misti, asilo galva..

  • brangsta žymiai greičiau nei valdžios keliami akcizai ar karpomos nuolaidos.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video