Kėdainių ūkininkai degins laužus

 Kėdainių ūkininkai degins laužus

Asociatyvi Piqsels.com nuotr.

Šiandien visame Kėdainių rajone nuo 14 val. liepsnos laužai. Taip vieningai palaikydami visos Lietuvos ūkininkus kėdainiečiai protestuos prieš valdžios nesiskaitymą bei žemdirbių poreikių ignoravimą. Planuojama, jog, jei po šios akcijos ūkininkai nebus išgirsti, tai gali būti ne vienintelė tokia akcija – Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Dainius Sabulis atskleidžia, jog sostinė greitu metu gali išvysti ir gausias žemės ūkio technikos „pajėgas“.

Be trijų valandų laužų deginimo, ūkininkų atstovai šiandien susitiks su premjere Ingrida Šimonyte, įteiks reikalavimus aplinkos ir žemės ūkio ministrams. 

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė D. Sabulis, ketinama sukurti apie 18–20 laužų visame rajone. O pats Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas su kolegomis laužą kurs Saviečiuose.

Paklaustas, ar tikisi sulaukti iš valdžios supratimo ir ūkininkavimo sąlygų pagerinimo, Kėdainių rajono ūkininkų atstovas sakė: „Jei neišgirs mūsų šįkart, po poros savaičių važiuosime su traktoriais iki Vilniaus“.

Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano teigimu, su I. Šimonyte bus kalbama apie aktualiausias žemdirbių problemas – daugiamečių pievų, saugomų teritorijų plėtrą, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, pieno krizę. 

Susitikime dalyvaus Lietuvos žemės ūkio tarybos nariai: I. Hofmanas, Raimundas Juknevičius, Eimantas Pranauskas, Jonas Valionis, Audrius Vanagas. 

I. Hofmanas anksčiau teigė, kad žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas turėtų būti atstatydintas, nes nesugeba susitvarkyti su žemdirbių problemomis.

Žemės ūkio rūmai pirmadienį aplinkos ir žemės ūkio ministrams įteiks rezoliuciją, kuria valdžios institucijos raginamos įtraukti socialinius partnerius į sprendimų priėmimą, siūloma parlamentinėms politinėms partijoms pasirašyti žemės ūkio ir kaimo plėtros ilgalaikę strategiją kaip nacionalinį susitarimą.  

Žemės ūkio taryba vienija 10 organizacijų – apie 80 proc. Lietuvos ūkininkų.

10 Komentarai

 • Deginkit ka norit, visiems giliai pofik ant jusu, ypac konservams ir ju pakalikams

  • Ne čia deginat-važiuokit i Vilniu ir prie viriausybės užkurkit,gal nuo dumu pagaus kaifa ir pradės kitaip galvoti.

 • Jūs laužus deginkit,o mes už dujų akcizo pakėlimą- penkiaaukščius.

 • Kitaip ir nebus. Ūkininkams niekada nebuvo gerai, tai ir nepagerės kol skaityti nepradės. Baisiai baisu.

 • Kaskokia nesamone nemokat ukininkaut neukininkaukit

 • Stambieji nuo pajamų net 15% mokesčių nesumoka, žalią dyzeliną į kairę dešinę dalina, išmokas gauna iš ES ir jiems visada viskas blogai kiekvienais metais. Dar kažką praleidau?

 • […] Ūkininkai pirmadienį visoje Lietuvoje degindami laužus protestavo prieš Vyriausybės vykdomą žemės ūkio politiką, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, daugiamečių pievų atstatymą, ragina spręsti pieno krizę ir kitas problemas.  […]

 • […] Paradoksalu, kad praėjus 33 metams sausio 13-osios išvakarėse taip pat dega laužai – tik šį kartą juos degina žemdirbiai. K. Rimkus su sūnumi taip pat ūkininkauja ir sako, kad tragedija yra tai, kas vyksta su žemės […]

 • […] pirmadienį visame Kėdainių rajone nuo 14 val. liepsnojo per 20 laužų. Jų buvo uždegta daugiau nei planuota. Taip vieningai palaikydami visos Lietuvos ūkininkus […]

 • […] Jonavos rajone ir juda Kėdainių link. Tokiu būdu privačių miškų savininkai siekia palaikyti Lietuvos ūkininkus bei atkreipti dėmesį į miškininkų veiklos apsunkinimą saugomose […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video