Langakiuose siautėjo liepsnos: sudegė ūkinis pastatas, automobilis, užduso vištos

 Langakiuose siautėjo liepsnos: sudegė ūkinis pastatas, automobilis, užduso vištos

Išaušus rytui pasimatė siaubingi gaisro padariniai. Gaisro metu nudegė stogas, visiškai sudegė 6 metrai pastato, sudegė jame buvęs automobilis „Reno Scenic“, apdegė apie 4 m³ malkų ir apie 1 tona akmens anglies, užduso 6 vištos, sudegė namų apyvokos daiktai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Naktį iš pirmadienio į antradienį tolimajame Langakių kaime buvo labai neramu – čia liepsnos rijo didžiulį ūkinį pastatą. Kaimo gyventojai baiminosi, kad ugnis nepersimestų į gyvenamuosius namus bei gretimus pastatus. Gaisrą malšino net trijų rajonų ugniagesių pajėgos. Beje, šio gaisro kilimo aplinkybės labai mįslingos.

Vėlų vakarą 

Pirmasis pagalbos skambutis buvo gautas 23 val. 10 min. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs žmogus pranešė, kad Pernaravos seniūnijos Langakių kaimo Langakių gatvėje dega kaimynų ūkinis pastatas, o pačių kaimynų namuose nėra.

Po to sekė ir dar vienas pagalbos skambutis. Žmonės pasakojo, kad liepsnos labai didelės ir sparčiai plinta, jie bijo, kad neužsidegtų kiti ūkiniai ir gyvenamieji pastatai.

Gausios pajėgos

Langakių kaimas yra vienas toliausiai nuo Kėdainių miesto centro įsikūrusių kaimų, tad į nelaimės vietą pirmoji buvo pasiųsta kur kas arčiau Langakių esanti Kauno rajono Čekiškės ugniagesių komanda.

Taip pat į gaisravietę išskubėjo Rugėnų ugniagesių komanda ir gelbėtojų skyrius iš Kėdainių.

Į pagalbą Kauno ir Kėdainių gelbėtojams pasiųsta ir Raseinių rajono Ariogalos ugniagesių komanda.

Langakių gyventojai džiaugiasi tik tuo, kad tą naktį nepūtė stiprus vėjas, mat gaisro nuostoliai būtų kur kas didesni. Ugnis galėjo išplisti.

Aut. past.

Degė atvira ugnimi

Atvykus ugniagesiams, 15×6 metrų dydžio medinis pastatas, apšiltintas šiaudais, su dvišlaičiu šiferiniu stogu degė atvira liepsna.

Ugniagesiai spėriai malšino ugnį. Vyrai dirbo per naktį, o paskutinis ekipažas gaisravietę paliko tik paryčiais.

Išaušus rytui pasimatė siaubingi gaisro padariniai.

Visiškai sudegė 6 metrai pastato ir visas jo stogas, jame buvęs automobilis „Reno Scenic“, apdegė apie 4 m³ malkų ir apie 1 tona akmens anglies, užduso 6 vištos, sudegė namų apyvokos daiktai.

Mįslingos aplinkybės

Kitą rytą po gaisro „Rinkos aikštės“ kalbinti gaisravietėje sutikti sodybos šeimininkų giminaičiai sakė, kad gaisro aplinkybės labai mįslingos. Atsirado liudininkų, kurie matė, kad ugnis išplito nuo šalia pastato esančio lauko tualeto. Žmonės sakė, kad gaisras kilo toje pastato vietoje, kur nėra elektros instaliacijos.

Automobilio, kuris stovėjo pastate, akumuliatorius taip pat buvo atjungtas, tad nuo automobilio gaisras kilti negalėjo.

Sodybą stebi vaizdo kameros. Vaizdo įraše matyti, kaip spėriai ugnis ryja medinį pastatą. Matosi ir keletas sprogimų, kurie įvyko dėl ūkiniame pastate buvusio dujų baliono bei tepalo talpos.

Langakių gyventojai džiaugiasi tik tuo, kad tą naktį nepūtė stiprus vėjas, mat tokiu atveju gaisro nuostoliai būtų kur kas didesni. Ugnis galėjo išplisti.

Namo šeimininkų giminaičiai skaičiuoja, kam materialiniai šio gaisro nuostoliai gali siekti ir 7 000 eurų.

Įvykį tiria priešgaisrinės tarnybos pareigūnai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.