Laisvės gynėjų diena paminėta atminimo žvakutėmis (FOTOGALERIJA)

 Laisvės gynėjų diena paminėta atminimo žvakutėmis (FOTOGALERIJA)

Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, šiandien, Laisvės gynėjų dieną, 8 valandą ryto dešimčiai minučių languose uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, šiandien, Laisvės gynėjų dieną, 8 valandą ryto dešimčiai minučių languose uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės.

Pilietinės iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ šiemet dalyvauja švietimo, kultūros įstaigos, valstybės institucijos ir organizacijos, įmonės ir įstaigos, pavieniai asmenys. Akciją kasmet organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus.

Šį vakarą Kėdainiuose vyks daugiau Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių.

Didžiosios Rinkos aikštėje nuo 15 iki 20 val. – meninė-pilietinė akcija „Už laisvą ir šviesią Lietuvą“.

Kauno gatvės kapinėse 17 val. Sausio 13-osios aukų − žuvusiųjų kėdainiečių pagerbimas. Kėdainių rajono vadovų ir Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų karių pagarba Laisvės gynėjams.

Didžiosios Rinkos aikštėje 17.30 val. – rimties ir bendrystės laikas „Esu ten, kur turiu būti“.

Šv. Juozapo bažnyčioje 18 val. – Šv. Mišių auka už Laisvės gynėjus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video