Buvęs laikinasis „Lifosos“ administratorius bando užčiaupti ir ilgametį gamyklos vadovą, ir „Rinkos aikštę“

 Buvęs laikinasis „Lifosos“ administratorius bando užčiaupti ir ilgametį gamyklos vadovą, ir „Rinkos aikštę“

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Šią savaitę laikinojo ,,Lifosos“ administratoriaus įgaliotuoju atstovu vietoj bendros kalbos su įmonės darbuotojais nerandančio Egidijus Kaselio paskirtas Rimvydas Vaštakas. E. Kaselis ir toliau lieka dirbti laikinojo administratoriaus komandoje ir dirbs kartu su R. Vaštaku, tačiau dar iki šio paskyrimo E. Kaselis, kurio veiklos pagrįstumu suabejojo net kai kurie Seimo nariai, užsimojo užčiaupti buvusį ilgametį „Lifosos“ generalinį direktorių Joną Dastiką ir laikraštį bei naujienų portalą „Rinkos aikštė“. „Rinkos aikštėje“ pasirodžius straipsniui „Lifosa“ teisis su Finansų ministerija dėl nekompetentingo administratoriaus paskyrimo”, redakcija sulaukė laikinojo administratoriaus atstovo E. Kaselio laiško, kuriame nurodinėjama, ką redakcija turėtų kalbinti ir ko ne bei aiškinama, esą buvęs ilgametis gamyklos generalinis direktorius J. Dastikas apskritai neturėtų kalbėti apie dabartinę įmonės situaciją.

Interpretavo kaip atstovavimą įmonei

Minėtoje publikacijoje J. Dastikas išsakė savo nuomonę, o advokatų kontora pateikė informaciją apie kreipimosi į teismą faktą, tačiau E. Kaselis tai interpretavo kaip atstovavimą įmonei. 

E. Kaselio redakcijai atsiųstame laiške pabrėžiama, jog minėtame straipsnyje publikuoti teiginiai „visų pirma, nėra pagrįsti pačios AB „Lifosa“ ar jos dabartinės administracijos pozicija. Įmonės vardu kalba ir remiamasi jokių įgaliojimų veikti neturinčio buvusio AB „Lifosa“ vadovo J. Dastiko arba advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ komentarais. Kiek žinoma administratoriui, galiojančios sutarties su AB „Lifosa“ ši advokatų kontora irgi neturi, tad atitinkamai negali veikti įmonės vardu“. 

Primename, kad minėtos advokatų kontoros atstovai redakciją patikino, jog „trąšų gamykla AB „Lifosa“ pateikė skundą, kuriuo ginčija Finansų ministro įsakymą skirti laikinąjį administratorių, kuris neturi verslo valdymo kompetencijų. 

Tai yra akivaizdus Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės pažeidimas, kurio tikslas yra neteisėtas „Lifosa“ ir jos veiklos apribojimas. 

Nei bendrovei „Lifosa“, nei jos patronuojančiai bendrovei „EuroChem Group“, įsikūrusiai Šveicarijoje, ES sankcijos netaikomos. „Lifosa“ nepriklauso ir nėra kontroliuojama asmens, kuriam taikomos sankcijos. Tai jau pripažino kelios kitos ES šalys, įskaitant Belgiją, kurioje, esant identiškai teisinei situacijai, buvo leista veikti daug didesnei „EuroChem Group“ dukterinės bendrovės gamyklai (priešingai nei Lietuvoje)”.

Visą gyvenimą įmonėje dirbęs ir daugiau kaip 20 metų jai vadovavęs žmogus neuri teisės išsakyti savo nomonės?

Kaip jau minėta, laikinasis „Lifosos“ administratorius ne tik nesibodi pamokyti žiniasklaidos atstovų, kaip jiems reikia dirbti ir ką šie turėtų rašyti, bet ir siekia užčiaupti buvusį ilgametį gamyklos vadovą Joną Dastiką. 

Pastarasis įmonėje dirbo penkis dešimtmečius, iš kurių 23-ejus metus jai vadovavo. Vėliau, nors ir pasitraukęs iš generalinio direktoriaus pareigų, J. Dastikas ir toliau liko įmonės valdybos narys, patariamasis balsas. Jis vis dar aktyviai domisi gamyklos situacija, nuolat joje lankosi, todėl laikinojo administratoriaus pareiškimas neva „Rinkos aikštės“ skelbiamuose straipsniuose J. Dastikas, nežinodamas realios situacijos, skleidžia tik savo interpretacijas, neatitinka tikrovės.

„AB „Lifosa“ laikinasis administratorius ragina žiniasklaidos priemones vadovautis tik oficialia pačios AB „Lifosa“ arba jos vadovų tinkamai įgaliotų asmenų teikiama informacija apie AB „Lifosa“ veiklą, o ne buvusių vadovų interpretacijomis, kurios dažnu atveju, deja, neturi nieko bendro su realiais faktais“, – rašė E. Kaselis redakcijai atsiųstame laiške ir dar pridėjo: „Nors AB „Lifosa“ ir laikinasis administratorius bendrai paruošė veiklos atnaujinimo planą, konstruktyviai bei dalykiškai bendradarbiauja jį įgyvendinant ir siekiant esminių tikslų – tarptautinių sankcijų įgyvendinimo bei veiklos atnaujinimo – dalis šių tikslų galimai neatitinka A. Melnichenko bei su juo susijusių asmenų interesų.

Nuolatinėmis publikacijomis yra bandomos pavaizduoti realiai neegzistuojančios problemos arba nurodomi tikrovės neatitinkantys faktai, kaip pvz. neva „pardavimų nėra“. Nėra suprantama, kokių tikslų vedamas p. J. Dastikas skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją: „Yra padaryta didelė klaida, kad paskirtas bankroto administratorius, kuris absoliučiai neturi patirties. O galėjo pasamdyti kokią tarptautinę audito kompaniją, kuri supranta tai, ką daro.”


Juk net jei p. J. Dastikas nedisponuoja realiais faktais ir dokumentais, vien iš viešai paskelbtos informacijos jam turėtų būti žinoma, kad Finansų ministerijos atrinkto laikinojo administratoriaus komandą sudaro ne tik UAB „Finance guru“, bet ir „Zeta Law“ advokatų profesinė bendrija, UAB „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“ advokatų profesinė bendrija, UAB „Grant Thornton Baltic“ audito ir apskaitos įmonė. 

Rinkoje esant ir taip ypač jautriam AB „Lifosa“, kaip į FNTT įmonių, kurių turtas įšaldytas, sąrašą įtrauktos įmonės vertinimui, kai laikinasis administratorius privalo dėti dideles pastangas, siekdamas rinkos dalyviams paaiškinti įmonės veiklos teisėtumą valstybei paskyrus laikinąjį administratorių – tokie komentarai administratoriaus nuomone yra ypač neatsakingi ir kenkiantys, visų pirma, pačios AB „Lifosa“ reputacijai“. 

Pats E. Kaselis „Lifosos“ reputacijai nekenkia?

Tačiau kiek anksčiau savo paties be įrodymų paskleistos ir galimai tikrovės neatitinkančios informacijos apie tai, kad „Lifosos“ vadovai esą gali veikti Rusijos oligarchų naudai, kaip kenkimo gamyklos reputacijai laikinasis administratorius neįžvelgia. O tokį viską siekiančio valdyti ir į gamyklos vadovo vaidmenį įsijautusio laikinojo administratoriaus elgesį jau įvertino ir grupė parlamentarų, kuri čia lankėsi praėjusios savaitės pradžioje.

„Laikinasis administratorius tiesiog turi tikrinti, ar procesai, vykstantys įmonės viduje, neatneša naudos sankcionuotiems asmenims ir šaliai agresorei.

Tai, ką aš pamačiau, kad laikinasis administratorius bando vadovauti įmonei“, – neslėpė parlamentaras Viktoras Fiodorovas po apsilankymo „Lifosoje“.

Jis taip pat, kaip ir daugelis daugiau ar mažiau su įmone susijusių asmenų, pastebėjo, jog laikinasis administratorius tiesiog per mažai žino apie įmonę ir kaip vyksta procesai joje.

„Planas toks, procesai tokie, kad tik įmonėje dešimtmečiais dirbantys žmonės gali pasakyti, kaip ir kas turi būti daroma.

Laikinasis administratorius tikrai ne viską žino ir ne viską supranta ir tas akivaizdžiai matėsi.
Tačiau faktas tas, kad patirties laikinajam administratoriui tikrai trūksta, bet dabar ne laikas eksperimentams“, – nukirto V. Fiodorovas.

Tačiau akivaizdu, kad laikinasis administratorius E. Kaselis puikiai žino, apie ką viešai gali kalbėti ir ko negali kalbėti buvęs ilgametis „Lifosos“ direktorius Jonas Dastikas bei apie ką gali rašyti ir apie ką esą turėtų nerašyti „Rinkos aikštė“…

19 Komentarai

 • Rinkos aikštės neužčiausi koncervu pakalike. Rinkos aštė priklauso galingam milijoniniam koncernui ir suvalgys tave 😉 debilas gali stop Rinkos aikštei skersai jelio. Arba Landsbergio šiknos laižytojai. Bet ir jie greit bus prikirpti. Taip ir toliau RA. Būkit skaitomiausi ir toliau! Sėkmės

 • Jonas Dastikas , baigęs mokslus pradėjo dirbti tuometinėje chemijos gamykloje cecho mechaniku ir pakilo iki Generalinio Direktoriaus pareigų, J. Dastikas sugebėjo atsilaikyti prieš amerikonų spaudimą sunaikinti gamyklą. Kas gali paneigti, kad neišmanėliai nori dar kartą ją sužlugdyti.

  • Kad taptum direktoriumi reikia turėti galva o ne kopūstą.Pona Dastika pažįstu kaip darbuotoja buvusi gamyklos jau 40metu.Tokie žmonės jei būtų valdžioje šiandien tokiu nesąmonių nebūtų

   nebūtų.Dirbkime Lietuvai ir irmūsų ateities vaikams,

 • Manyčiau, kad Dastikas yra praeitis, įmonė turejo puikų direktorių Procevičių, kuris jau daugelį metų direktoriavo, Dastikas tik vadinosi direkrorius. Manau rinkai ir teikejo jį kalbinti, o prie ko čia kiekvienam straipsnyje Fiodorovas, ar taip stumiate jį į merus. Nepatinka vien tik pavardė, jo bendfapavardid dūmuoje kelia klsusimą apie Lietuvą

  • Jeigu taip puikiai apie viską ir visus išmanai, tai kas tau neleidžia kandidatuoti į merus?
   Bet matyt tau „slabo“ ir belieka pavydėti profesionalams!

   • Visi kėdainiečiai žino, kad Dastikas buvo rusų statytinis, ne jis statė įmonę, o rusai, tik išrinko pirmininku LIFOSOS.

    • O tu kieno statynis??? Galu varomu balvonu?? Ar lansbergiu?

   • Mes kedainiai turim puikų merą Valentiną, , rinksim ir tolisu, baikit kušti tą Fiidorovą.

 • Rašo nesamones

  • Paciulp byby urode neskaitytk nepatinka omum patinka kause

 • Fiodorova i merus??? Jus rimtai? Eilinis rusu pradaznykas, dabar tik vaidina kad viskuo rupinasi, o priejes prie mero lovio valgys vienas, busit visi pamirsti to ruskio isverstaskurio.

  • Issivartyk is konservu urode susmirdes

 • Prie ruskių jsu gyvenome, nebenorim grįžti, esame laisvi, turime savų gerų specialistų, turime geą nerą, kuris labai rūpinasi kedainiečisis. Gatves sutvarkytos apšvietimas taip pat, sveikatos reforma vykdoma puikiai.Paprastas žmogus, myli geles, gražiai tvarko savo aplinkà, myli anūkus, ko daugiau merui reikia, rinksim ir toliau, jokiu čia Fiodorovų, tegu lekia palei uspaskio uodegą.

  • Rusai kedsinius pastate ir mes norim rusu. O tu eik ladsbergi pabuciuok in bibi. Greiciau nusdvestu senis ozy gerciau savaite is dziugsmo

 • Grazinkit i merus Rimosaiti arba Kisieliu ir tvarka bus!

 • Dabar Sejonienė bus mere nuo koncervų, puikiai tvarko sveikatos reformà, padeda uždarinėti ligonines, gimdymo sk. Pades ir Lifosą, kartu su Lifosiečiu profsajungos pirmininku Šlama. Iš tikro, ko šlamas neorganizuoja nieko- juk profsajungis pirmininkas, ar jis dirba rusams , ar dabartiniams padeda uždaryti, ar sedi krūmuose, nes jam gėda ur nežino ką daryti, patarimas atsistatydinti.

 • Kad tokie komentarai- su klaidom, su keiksmažodžiais, pilni neapykantos. Toks yra pagrindinis Ra elektoratas- kremliniai botai, naudingi idiotai, rusofilai, kliedintys ruskiais, užsilikę ivanai ir anuškos, „osvoboditelių“ palikuonys, blažiniai….

 • Žlugęs projektas nilkos

 • Andrejus Melničenka atsisake rusijos pilietybes ir dabar jis AE pilietis. Bent jau taip rode televizorius. Kas netingit pasikapstykit, butu labai idomi informacija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video