Kviečia ir toliau laisvalaikį leisti aktyviai ir sveikai

 Kviečia ir toliau laisvalaikį leisti aktyviai ir sveikai

Visuomenės sveikatos biuras miestelėnams visą rugpjūčio mėnesį iki pat rugsėjo pirmųjų dienų siūlo tris skirtingas sportines veiklas: viso kūno treniruotes, Zumba užsiėmimus ir rytines mankštas, pritaikytas įvairiam amžiui, fiziniam pajėgumui ir pomėgiams lauko erdvėse./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Didžiulio populiarumo sulaukusios nemokamos treniruotės bei mankštos po atviru dangumi ir toliau kviečia kėdainiečius laisvalaikį leisti aktyviai ir sveikai. Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras miestelėnams visą rugpjūčio mėnesį iki pat rugsėjo pirmųjų dienų siūlo tris skirtingas sportines veiklas: viso kūno treniruotes, Zumba užsiėmimus ir rytines mankštas, pritaikytas įvairiam amžiui, fiziniam pajėgumui ir pomėgiams lauko erdvėse, na, o nuo rugsėjo vidurio šie trys skirtingo stiliaus ir intensyvumo bei daugelis kitų užsiėmimų planuojami rengti uždarose salėse, taip pat bus vykdoma nauja dalyvių registracija.

Sveikatą stiprinantys pratimai

Viso kūno treniruotės, pritaikytos tiek turintiems fizinį pasirengimą, tiek kurį laiką nesportavusiems, visą vasarą pirmadienio ir ketvirtadienio vakarais 18 valandą vyksta prie daugiafunkcinio aikštyno, Chemikų g. 30 (prie LSU „Aušros“ progimnazijos).

Jų metu kartu su kineziterapeutu Einoru Stankumi atliekami sveikatą stiprinantys fiziniai pratimai, pritaikyti atsižvelgiant į kiekvieno fizinį pajėgumą, treniruoja viso kūno raumenis bei širdies ir kraujagyslių sistemą.

Mankštą ir šokį derinančios treniruotės

Artimiausios mankštą ir šokį derinančios, kūno svorį subalansuoti padedančios Zumba treniruotės Kėdainių miesto parke 20 valandą numatomos rugpjūčio 9, 11, 23, 25 ir 30 dienomis.

Zumba treniruotes, tinkančias bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms, norintiems atsikratyti antsvorio, padailinti kūno linijas, įsikrauti energijos ir geros nuotaikos, veda profesionalus Lotynų Amerikos šokėjas, treneris, Zumba fitness instruktorius Aristinas Guogis.

Organizatorių nuotr.

Sportas ryte

Neturintys galimybės sportuoti vakare, gali prisijungti prie rytinių mankštų antradieniais ir ketvirtadieniais 8.30 val. Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje prie Nevėžio.

Vidutinio intensyvumo mankštų, kurias įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo asmenims veda kineziterapeutė, Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Sonata Zubrickienė, metu atliekami fiziniai pratimai su įvairiu sportiniu inventoriumi bei pratimai su savo kūno svoriu, kurie treniruoja viso kūno raumenis, o taip pat padeda paruošti kūną dienos darbams.

„Rudenį gyventojai tampa aktyvesniais užsiėmimų dalyviais, todėl organizuojame daugiau veiklų, kurios vyksta tiek per pietų pertraukas, tiek vakarais, kad kuo daugiau asmenų galėtų išbandyti užsiėmimus“.

S. Zubrickienė

Kelsis į uždaras sales

Visi šie trys skirtingo stiliaus ir intensyvumo užsiėmimai planuojami vykdyti lauko erdvėse iki pat rugsėjo pirmų dienų, o nuo rugsėjo vidurio šios treniruotės, mankštos ir daugelis kitų nemokamų fizinio aktyvumo veiklų tiek darbingo amžiaus asmenims, tiek aktyviems senjorams kelsis į uždaras sales, taip pat bus vykdoma nauja dalyvių registracija.

Organizatorių nuotr.

Rudenį gyventojai aktyvesni

S. Zubrickienė pastebi, jog vasaros metu šiek tiek sumažėja dalyvių skaičius užsiėmimuose, jie ne taip nuosekliai lanko užsiėmimus.

„Nes vis dėlto vasara – atostogų metas, taip pat įtakos turi ir tą dieną esami orai, kartais būna per karšta diena, kartais ir lietus išgąsdina, tačiau džiugu, jog, nepaisant to, visada į užsiėmimus susirenka daugiau nei 10 asmenų grupė, tik į rytines mankštas kiek mažiau, o būna dienų, kai ir daugiau nei 20 dalyvių sulaukiame.

Rudenį gyventojai tampa aktyvesni, todėl organizuojame daugiau veiklų, kurios vyksta tiek per pietų pertraukas, tiek vakarais, kad kuo daugiau asmenų galėtų išbandyti užsiėmimus.

Tikslus rudens sezono užsiėmimų tvarkaraštis su laikais ir vietomis bus skelbiamas paskutinę rugpjūčio savaitę, tad siūlome sekti naujienas tiek socialiniame tinkle, tiek Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro interneto puslapyje, nes vietų skaičius užsiėmimuose bus ribotas ir registracija bus būtina“, – pažymi S. Zubrickienė.

„Po užsiėmimų daugelis dalyvių džiaugiasi išmokę daug įvairių pratimų bei gebantys teisingai juos atlikti, jaučiasi žvalesni ir energingesni, džiaugiasi pagerėjusia savijauta, nuotaika, sustiprėjusiu kūnu, pagerėjusia laikysena bei ištverme, sumažėjusiu raumenų ir sąnarių skausmu“.

S. Zubrickienė

Užsiėmimai – paklausūs ir laukiami

Sveikatos specialistė pasidžiaugia, jog vykdomi užsiėmimai yra tikrai paklausūs ir kraštiečių laukiami.

„Nuolat girdime prašymus treniruotes rengti ne du, o tris kartus per savaitę sportuoti, kiti pageidauja užsiregistruoti į visus vykdomus fizinio aktyvumo užsiėmimus…

Po užsiėmimų daugelis dalyvių džiaugiasi išmokę įvairių pratimų bei gebantys teisingai juos atlikti, jaučiasi žvalesni ir energingesni, džiaugiasi pagerėjusia savijauta, nuotaika, sustiprėjusiu kūnu, pagerėjusia laikysena bei ištverme, sumažėjusiu raumenų ir sąnarių skausmu.

Po šių atsiliepimų galiu drąsiai teigti, kad šie užsiėmimai yra tikrai paklausūs ir kraštiečių mėgstami“, – sako S. Zubrickienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video