Kurtiesiems pastarieji metai nebuvo lengvi

 Kurtiesiems pastarieji metai nebuvo lengvi

Kurčiųjų dienos paminėjimo renginį papuošė Kėdainių pirminės organizacijos ir „Spindulio“ mokyklos vaikų ir mokytojų meninis pasirodymas./Asmeninio archyvo nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

„Spindulio“ mokykloje įsikūrusi Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) Kauno teritorinės valdybos (KTV) Kėdainių pirminė organizacija nestovi vietoje – paminėjusi Tarptautinę kurčiųjų dieną, bendruomenė intensyviai ruošiasi kitoms veikloms ir projektams.

Bendrauja ir naudojasi paslaugomis

„Pastarieji porą metų nebuvo lengvi, nes teko daug dirbti nuotoliniu būdu, kas tapo tikru iššūkiu ne tik man, bet ir patiems žmonėms, ypatingai vyresnio amžiaus. Vis dėlto dabar organizacijos nariai ir vėl gali įdomiai ir prasmingai kartu leisti laisvalaikį, vykti į spektaklius, kiną, susitikti, diskutuoti, rengti pasibuvimus, dalyvauti įvairiose švietėjiškose paskaitose apie naujas technologijas, klausos aparatus, jų kompensavimo naujoves, dalytis savo gyvenimo patirtimis, vykdyti įvairias menines veiklas, parodyti save ir tiesiog džiaugtis, o, svarbiausia, – nevaržomai bendrauti ir naudotis visomis jiems teikiamomis paslaugomis, – pasidžiaugia Kėdainių kurčiųjų organizacijos vadovė Vijolė Tadaravičienė.

Surengė paminėjimą

Vienas iš paskutinių Kėdainių pirminės organizacijos iniciatyva rengtų pasibuvimų – Tarptautinei kurčiųjų dienai skirtas minėjimas.

Šio renginio metu padėkota ne tik visiems šios organizacijos nariams bei pagalbininkams, bet ir surengtas meninis pasirodymas kartu su LKD KTV Marijampolės pirmine organizacija bei Kėdainių „Spindulio“ mokyklos vaikais ir mokytojomis I. Janulaitiene, J. Maliauskiene.

Į Kėdainių pirminės organizacijos iniciatyva surengtą minėjimą susirinko gausus būrys svečių./Asmeninio archyvo nuotr.

Paminėjimo renginį papuošė spektaklis „Coliukė“, pantomimos pasirodymas „Ropė“,  šokis „Jarusalema“ ir imituojamoji daina „Tostas“.

Sulaukė dėmesio

Renginyje svečiavosi LKD KTV Marijampolės pirminės organizacijos pirmininkė Ala Grigoriana, Kėdainių „Spindulio“ mokyklos direktorius Juozas Jančius, Lietuvos kurčiųjų draugijos viceprezidentas Mykolas Balaišis su projektų vadove Vaida Lukošiūte.

Renginys sulaukė ir nemažo valdžios atstovų dėmesio. Šventinius sveikinimus išsakė, entuziazmo ir noro pasiekti užsibrėžtus tikslus, būti sveikiems, energingiems ir toliau džiaugtis bei nuveiktais darbais dalintis, o prireikus drąsiau pagalbos į savivaldybę kreiptis linkėjo Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis.

„Nors pastarieji porą metų nebuvo lengvi, nes teko daug dirbti nuotoliniu būdu, kas tapo tikru iššūkiu ne tik man, bet ir patiems žmonėms, ypatingai vyresnio amžiaus, tačiau dabar organizacijos nariai ir vėl gali įdomiai ir prasmingai kartu leisti laisvalaikį“.

V. Tadaravičienė

Padėkojo prisidėjusiems

Po gausių sveikinimo žodžių V. Tadaravičienė padėkojo organizacijos darbuotojoms Jovitai Šilanskienei ir Violetai Gustienei už atsidavimą bei atsakingai ir kruopščiai atliekamą darbą, nariams ir savanoriams – už kantrybę ir aktyvų dalyvavimą veiklose, „Spindulio“ mokyklos administracijai – už bendradarbiavimą ir pagalbą įvairiose situacijose, UAB „Balticum TV“ Kėdainių filialo kolektyvui – už daugiametį svarų indėlį – iniciatyvą Kėdainių žinių laidų „Septynios miesto dienos“ pritaikymą kurtiesiems su vertimu į gestų kalbą ir nuoširdų ilgametį bendradarbiavimą prisidedant prie kurčiųjų bendruomenės įgyvendinant bendruomeniškumo projektą „Tyla – ne kliūtis, žinoti suprasti ir bendrauti“.

Asmeninio archyvo nuotr.

Prisiminė nuveiktus darbus

Padėkojusi į renginį susirinkusiems partneriams, svečiams ir organizacijos nariams, V. Tadaravičienė prisiminė organizacijos pastarųjų metų nuveiktus darbus ir pasiekimus.

„Šiuo metu baigiamas vykdyti net trejus metus trukęs Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų finansuojamas projektas „Tyla – ne kliūtis žinoti, suprasti ir bendrauti“.

Be galo didžiuojamės organizacijai įteikta nominacija „Už bendruomeniškumo kūrimą“, kurią iš „Europos burių 2021“ 13-ojo ES investicijų projektų apdovanojimų parvežė buvusi organizacijos pirmininkė Viktorija Mockutė.

Džiugu, jog iš 16 pretendentų, atvykusių iš įvairiausių Lietuvos miestų, nominacija atiteko būtent mums.

Taip pat kiekvienais metais įgyvendiname socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą „Klausos negalią turintys – būkime savimi“, kurio metu, be anksčiau paminėtų švietėjiškų veiklų, vykdome maisto ruošimo, amatų ir meninės veiklos būrelius.

Maisto būrelio veikloje nariai ne tik mokosi gaminti sveikuoliškus patiekalus, bet ir padeda surengti šventines vaišes.

Amatų būrelyje siuvame drabužius, gaminame dekoracijas savo spektakliams ir kitiems pasirodymams.

Prie pastarųjų gamybos prisijungia ir mažieji šios mokyklos mokiniai“, – pagrindinius pastaraisiais metais nuveiktus darbus ir pasiekimus įvardijo V. Tadaravičienė ir taip pat padėkojo rėmėjams: UAB LTP „Texdan“ vadovybei, AB „Saguva“ direktorei Rasmai Gudonavičienei ir UAB „Pelėdos baldai“ vadovui Arūnui Vaitkevičiui už nuolatinę paramą įvairiomis medžiagomis.

Šiuo metu Kėdainių kurčiųjų organizacijoje yra 62 nariai, tačiau čia visuomet laukiami ir nauji nariai.

Tikisi geriausio

Kad ir kaip sėkmingai viskas klotųsi, V. Tadaravičienę vis dėlto kiek neramina ateinantys metai, kurie, jos teigimu, bus kupini permainų.

„Nes vyks įstaigų, kurios teikia socialinės priežiūros paslaugas, akreditacija.

Kol kas neaišku, kiek liks kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų mūsų organizacijoje, nes kas turi kompleksines negalias, gali pasirinkti kitą įstaigą.

Taigi šiandien sunku pasakyti, ar mums pavyks išsilaikyti, bet mes tikimės geriausio“, – kalbėjo V. Tadaravičienė.

Kviečia prisijungti

Šiuo metu Kėdainių kurčiųjų organizacijoje yra 62 nariai, tačiau čia visuomet laukiami ir nauji nariai.

„Į mus gali kreiptis asmenys, turintys klausos negalią, norintys gauti klausos aparatus ar kitą kompensuojamąją techniką: laikmačius, garso perdavimo sistemas (FM), telefonus, signalizavimo priemones bei joms priklausančias kompensacijas. Susidomėjusius kviečiame atvykti pas mus adresu J. Basanavičiaus g. 99 (LKD KTV Kėdainių pirminė organizacija yra 4 aukšte) ar skambinti bei rašyti trumpąsias žinutes numeriais: 8 615 56 850, 8 640 31 443.

Maloniai pakonsultuosime ir suteiksime visą reikiamą informaciją“, – pažymi V. Tadaravičienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video