Kupolinis namas Vilainiuose: ypatingame statinyje – ypatingi renginiai

 Kupolinis namas Vilainiuose: ypatingame statinyje – ypatingi renginiai

Šį namą galėsite aplankyti ir jūs, mat ypatingame statinyje vyks ypatingi renginiai – tai bus erdvė gimtadieniams, kūrybai, laisvalaikiui./Žiedūnės Aleknaitės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Atei­vių lai­vas, te­le­ta­bių na­mas, šventykla, kosminis statinys – ko­kių tik epi­te­tų ne­gir­dė­jo Kėdainių rajone, Vilainiuose, ku­po­li­nį na­mą sta­tan­ti žinoma kraštietė menininkė ir dizainerė Žiedūnė Aleknaitė. Beje, šį namą galėsite aplankyti ir jūs, mat ypatingame statinyje vyks ypatingi renginiai – tai bus erdvė gimtadieniams, kūrybai, laisvalaikiui.  

Luknės namas

Ž. Aleknaitė pasakojo, kad kupolinio namo idėja prasidėjo nuo… burbulų. Beje, Lietuvoje tokių namų yra labai nedaug – keliolika, o Kėdainių krašte – jis vienintelis.

„Viskas prasidėjo nuo burbulų. Maža mergaitė vardu Luknė tiesiog negalėdavo praeiti neapžiūrėjus ar nepalietus pro apvalių formų objektus: balionus, šviestuvus, rankenas, kamuolius, apelsinus, saulę ir t.t.

Pernai vasarą sėdėjome Vilainiuose ir žiūrėjome į Isos slėnį. Vaizdas – kerintis, tad nusprendėme, jog reikia kažką čia statyti – gal burbulą?

Šiandien mūsų burbulas jau įgavo pastato pavidalą, į kurį smagiai praleisti laiką kartu pakviesime visus.

Jau šiandien vyks pirmasis renginys, o oficialus atidarymas vyks prieš Naujuosius metus“, – atskleidė žinoma kraštietė.

Žiedūnės Aleknaitės mintyse dar daugybė planų. Moteris sako, kad dar tikrai nustebins kėdainiečius. Bet tiesa yra ta, kad ji, stebindama kitus, dažnai nustebina ir pati save./Asmeninio archyvo nuotr.

Namas visiems

Kaip ir minėjome, šį namą greitu metu galėsite aplankyti ir jūs, mat ypatingame statinyje vyks ypatingi renginiai – tai bus erdvė gimtadieniams, kūrybai, laisvalaikiui. 

„Kupolas, tai daugiausia epitetų sulaukiantis statinys, vis girdžiu klausimus, kas čia bus. Soboras, observatorija, maldos namai, Santorini salos architektūra, šventykla, burbulas, o gal namas?

Čia bus erdvė gimtadieniams, kūrybai, laisvalaikiui.

Statinio apvali forma, nes visko pradžia yra apvali, besiskleidžiantis gėlės pumpuras ir t.t.“, – šypsosi Ž. Aleknaitė.

Pirmasis renginys kupole organizuojamas jau šiandien, spalio 28 dienos, ketvirtadienio, vakarą. Čia vyks improvizacinės meditacinės muzikos koncertas „Skambantis kupolas“.

Aut. past.

Pirmasis renginys

Pirmasis renginys kupole organizuojamas jau šiandien. Spalio 28 dienos, ketvirtadienio, vakarą kupole vyks improvizacinės meditacinės muzikos koncertas „Skambantis kupolas“.

„Šis vakaras – tai puiki proga išbandyti naujo kupolo erdvę ir akustiką, pabūti gyvos muzikos garsuose, atsipalaiduoti, pailsėti ir papildyti savo resursus nauja, įkvepiančia energija.

Koncertuos Milda Arčikauskaitė ir Gediminas Sederevičius.

Koncerto metu bus galima piešti, tapyti, bendrauti spalvomis, linijomis, formomis, vaišintis arbata. Žinoma, vietų skaičius ribotas, dalyvavimas tik užsiregistravus“, – paaiškino renginio organizatorė.

Žiedūnė Aleknaitė pasakojo, kad kupolinio namo idėja prasidėjo nuo… burbulų. Maža mergaitė vardu Luknė tiesiog negalėdavo praeiti neapžiūrėjus ar nepalietus pro apvalių formų objektus./Asmeninio archyvo nuotr.

Nenutrūkstantis procesas

Ž. Aleknaitės mintyse dar daugybė planų. Moteris sako, kad dar tikrai nustebins kėdainiečius. Bet tiesa yra ta, kad ji, stebindama kitus, dažnai nustebina ir pati save.

„Fasado dar laukia piešiniai, tik kol kas galutinės idėjos dar nepasirinkau.

Džiaugiuosi, kad žmonėms patinka, man taip pat patinka, pats statybos ir kūrybos procesas labai įdomus.

Aš vis kalbu apie mėgavimąsi pačiu procesu, o ne tik orientacija į rezultatą, šis kupolo projektas, tai nenutrūkstantis kūrybinis procesas.

Tačiau jau dabar aišku, kad pati erdvė skirta ne masiniams renginiams, nes karantino metu pripratome nesibūriuoti, pramogauti ir leisti laiką siaurame rate, todėl kartu praleidžiamas laikas tampa kokybiškesnis, jaukesnis, draugiškesnis“, – dėstė kraštietė naujos erdvės įkūrėja Ž. Aleknaitė.

8 Komentarai

 • Uošvienė duoda pinigu Namo statybai ir sako: statykit gal ir man koks kampelis atsiras…

  • Kaip pats nieko neturi, tai ir apie kitus daug zinai, uzuojauta tau proto invalide

  • Užskaitau,juokingai:)

  • haha, geras sitas ! 😀

 • Sveikinu netradicinių įdėjų puoselėtojus.
  Andriau, jei tau uošvienė neduoda, matyt prastą bobą pasirinkęs

 • Viskas puiku, naujos idėjos sveikintinos, tačiau straipsnyje minimas Isos slėnis yra ne Vilainiuose, o Šateiniuose prie Šventybrasčio .Jis gi aprašytas Česlovos Milošo.

 • Puikus sprendimas! Tik dar daug Lietuvėlėj nieko nedarančių ir kitus, darančius, apkalbančių. Sėkmės ir naujė idėjų!

 • nuostabus kūrybingo žmogaus kūrinys! Didžiausios sėkmės 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video