Kuo naudingi oro kondicionieriai?

 Kuo naudingi oro kondicionieriai?

Vis dar vyrauja nuomonė, kad oro kondicionierius namuose – ne būtinybė, o prabanga. Toks požiūris grindžiamas tuo, jog gyvename besikeičiančių metų laikų zonoje, o ir vasaros mūsų krašte yra gana trumpos ir ne itin karštos. Bet ar tikrai? Pasidomėję sužinosite, kad oro kondicionieriai yra daug naudingesni, nei galvojote iki šiol. Panagrinėkime, kuo naudingi oro kondicionieriai ir kodėl verta juos turėti namuose.

Mažesnė saulės smūgio rizika

Vasaromis visi susiduriame su dideliais karščiais, tad kyla ir saulės smūgio pavojus. Perkaisti yra ne tik nemalonu, bet ir pavojinga sveikatai. Saulės smūgis itin didelę riziką kelia vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis. Oro kondicionieriai gali padėti išvengti perkaitimo, tad organizmas nepajus tokios didelės apkrovos. Tinkamai reguliuojama temperatūra patalpose padeda išvengti širdies ligų, imuninės sistemos sutrikimų rizikos.

Išsigelbėjimas nuo alergijos

Pro atvirus langus į namus patenka dulkės, žiedadulkės ir kiti alergenai, kurie gali sukelti įvairias alergines reakcijas. Oro kondicionierius vėsina orą namuose, tad langų nereikia laikyti ištisai atvėrus. Be to, kai kurie oro kondicionieriai taip pat atlieka ir oro filtravimo funkciją, valo jį nuo alergenų, dulkių ir kitos taršos. Taigi, tokiu būdu kondicionavimas padeda išvengti alerginių reakcijų. Tiesa, svarbu nepamiršti, kad oro kondicionierius turi būti laiku valomas, priešingu atveju tam tikruose jo elementuose gali kauptis kondensatas, o drėgmė yra puikia terpe mikrobams.

Mažiau drėgmės namuose – mažiau problemų

Oro kondicionieriai sausina orą namuose ir nors tai nėra jų pagrindinė funkcija, tokiu poveikiu reikėtų tik pasidžiaugti. Dėl patalpose besikaupiančios drėgmės gali kilti daugybė problemų: rasoti langai, veistis pelėsis ir kt. Vėsindamas patalpas oro kondicionierius surenka ore esančią drėgmę ir ją pašalina.

Mažiau vabzdžių namuose

Karštomis vasaros dienomis norisi vėsos, tad daugelis nuolat laiko pravirus langus. Deja, pro juos į namus patenka ne tik šviežias oras, bet ir įvairūs vabzdžiai: uodai, musės ir kt. Oro kondicionieriai padeda išspręsti šią problemą: kai namuose vėsu, langus praverti pakanka tik trumpam, tad įvairių parazitų į patalpų vidų pateks nepalyginamai mažiau.

Geresnė miego kokybė

Kai namuose karšta ir tvanku, gerai išsimiegoti tampa išties sudėtinga. Prastas miegas alina organizmą, nepailsėję tampame irzlūs, sunku susikaupti. Oro kondicionieriai suteikia galimybę reguliuoti oro namuose temperatūrą, tad puikiai išsimiegosite net pačiomis karščiausiomis vasaros dienomis.

Jaukus ir šiltas ruduo

Rudenėjant namuose dažnai stinga šilumos, nors šildymo sezoną pradėti dar anksti. Kartu kaupiasi drėgmė, tad kyla įvairių problemų: ilgai džiūsta skalbiniai, rasoja langai… Oro kondicionieriai gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti patalpas, tad tai puikus būdas komfortiškai išgyventi laikotarpį iki šildymo sezono pradžios.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video