Kruša smogė Kėdainių rajonui

 Kruša smogė Kėdainių rajonui

Gyventojai, negalėdami atsistebėti ledukų dydžiu, juos fotografavo, vaizdais dalijosi su kolegomis, bičiuliais./Asmeninio archyvo nuotr.

Žmonės sakė pirmąkart matę tokio dydžio ledus

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienio popietę Kėdainių rajone dangus maišėsi su žeme – iš dangaus pabiro tokio dydžio ledo rutuliukai, kokių dažnas žmogus teigė iki šiol per gyvenimą nė akyse neregėjęs. Labiausiai kruša smogė Vilainių ir Surviliškio seniūnijoms, o štai patį Kėdainių miestą aplenkė.

Sugadino stogą

Tiskūnų kaime gyvenanti Laura Radišauskienė sakė, kad tokio gamtos šėlsmo nėra mačiusi ir daugiau pamatyti nenorėtų – jos šeima patyrė realių piniginių nuostolių.

„Po krušos terasos stogas buvo išmuštas skylėmis. Vienos skylės. Tokių dalykų dar nesam matę – ledai buvo labai dideli.

Namui nieko nenutiko, bet terasos stogą reikės keisti.

Orų permainos įvairios, tai manau, kad taip gaunasi… Šutinimas buvo nežmoniškas tą dieną, tai manau, kad tai ir iššaukė tas baisybes. Gamta šėlsta kažko“, – kalbėjo L. Radišauskienė.

Tiskūnų kaime gyvenanti Laura Radišauskienė sakė, kad tokio gamtos šėlsmo nėra mačiusi ir daugiau pamatyti nenorėtų – jos šeima patyrė realių piniginių nuostolių – sugadintas stogas./Asmeninio archyvo nuotr.

Sunaikino derlių

Sirutiškio kaime gyvenanti ūkininkė Lina Čikotienė taip pat neslėpė liūdesio. Jauna moteris sakė, kad jai tiesiog sviro rankos matant, ką gamta daro su taip jos puoselėtais augalais.

„Būsiu nepopuliari ir verkianti „ūkininkė“, bet kai per kelias minutes nieko nelieka… Nieko, dėl ko dirbai, stengeisi ir ėjai į priekį… Ir mintyse skamba vienintelė mintis, kad dėl kainų ir visko kaltas paprastas žmogus, kuris augina, stengiasi ir daro.

Tai va, mielieji, šiemet bus beprotiškai sunkūs metai visiems.

Pradžiai tik prie namų ankstyvos bulvės, arbūzai iš kurių nieko neliko. Dar reikia važiuoti žiūrėti rapsų laukus, nors maždaug jauti kas bus, bet psichologiškai tai nepakeliamas jausmas“, – dėstė L. Čikotienė, pridurdama, kad nieko neliko iš 4 ankstyvų bulvių veislių, daržovių vagos nuplautos, svogūnai sukapoti,  iš daržo liko tik 30 arų tvenkinys.

Labiausiai kruša smogė Vilainių ir Surviliškio seniūnijoms, o štai patį Kėdainių miestą ji aplenkė.

Aut. past.

Vėjas su ledais

Tiskūniškė Virginija Urbonavičienė sakė, kad kaime dangus su žemė maišėsi gerų penkiolika minučių. Moteris sakė, kad pakilo baisus vėjas ir pasipylė ledukai iš dangaus.

Kalnaberžės gyventoja Daiva Danauskienė tuo metu kai kilo audra, važiavo automobiliu.

„Mes važiavom per Sirutiškį, tai galvojom, kad langus išdaužys. Pirmą kartą gyvenime mačiau tokio dydžio ledus“, – kalbėjo D. Danauskienė.

Jai antrino ir lančiūnaviškė Nijolė Matuzienė. Moteris sakė, kad kliuvo ne tik Lančiūnavai, bet ir Stasinei bei Rudžiams.

Gyventojai, negalėdami atsistebėti ledukų dydžiu, juos fotografavo, vaizdais dalijosi su kolegomis, bičiuliais.

Sirutiškio kaime gyvenanti ūkininkė Lina Čikotienė taip pat neslėpė liūdesio, jauna moteris sakė, kad jai tiesiog sviro rankos matant, ką gamta daro su taip jos puoselėtais augalais./Asmeninio archyvo nuotr.

Informuoja specialistai

Tuo metu Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai informavo, kad penktadienio orus lėmė žemesnio slėgio juosta. Debesuotumas pastoviai keitėsi. Iki vakaro trumpos liūtys su perkūnija apsilankė didesnėje šalies dalyje, vietomis lijo smarkiai.

Galingiausi audros debesys atnešė ne tik intensyvias liūtis, kurias lydėjo škvalas ir iki 15–20 m/s, kai kur ir iki 23 m/s stiprumo vėjas, bet ir krušą. Aukščiausia temperatūra penktadieniui įdienojus pasiekė 24–29 laipsnius.

9 Komentarai

 • Konservai valdo ranka rankon su gamta.Ateina sunkmetis.

  • Ąsilo komentaras

  • Tikrai…

 • Ąsilo komentaras

  • Du kartus parašei ir abu su klaida. Asile, tu asile

 • Asilas su nosine vos ne Ąžuolas.

  • Čia gal naujos rašybos taisyklės…

 • Vis uzsuka i komentarus, konservatorines atmatos, savo siuksliu papilti

  • Kaipgi, konservai visur linkę prismardint

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video