Kraštiečio prizų kraitėje – dar viena pirmoji vieta

 Kraštiečio prizų kraitėje – dar viena pirmoji vieta

Laimis Jurkėnas pelnė dar vieną apdovanojimą chemijos srityje – tapo Baltijos šalių chemijos olimpiados nugalėtoju./Asmeninio archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Ko gero, vienas iš pačių geriausių mūsų krašto jaunųjų chemijos žinovų – Laimis Jurkėnas – balandžio gale į gimtąjį miestą parsivežė dar vieną prizinę vietą. Pirmąją vietą jis pelnė Baltijos šalių chemijos olimpiadoje.

Aplenkė 19

Kėdainių šviesiosios gimnazijos abiturientas L. Jurkėnas Vilniuje vykusioje olimpiadoje nugalėjo 7 moksleivius iš Lietuvos, 6 moksleivius iš Estijos ir tiek pat – iš Latvijos.

L. Jurkėnui olimpiadai pasiruošti padėjo mokytoja Irma Krivickienė.

Ne pirmas

Tai – toli gražu ne pirmasis L. Jurkėno aukštas apdovanojimas olimpiadų srityje. Dar pernai jis pelnė bronzą 51-ojoje tarptautinėje chemijos olimpiadoje „IChO 2021“, kuri yra laikoma svarbiausiu pasaulio talentingiausių chemijos mokinių metų renginiu.

Olimpiadoje, kurioje dalyvauja atstovai iš 80-ies pasaulio šalių, prizines vietas pelnė net keturi lietuvaičiai.

Laimio mama Irina pasakoja, kad jos sūnus kasmet dalyvauja įvairiose olimpiadose ir iš daugelio parsineša prizines vietas.

„Praėjusiais ir šiais metais pagyrimų, padėkų, diplomų jis gavo po 22 vienetus. Ir jie visokie – tiek pačios mokyklos, tiek rajono mero, ministerijų ir pan.

Žinoma, patys didžiausi pasiekimai chemijos srityje. Žiemą vykusioje AB „Lifosa“ remiamoje Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje jis pelnė pirmąją vietą.

Taip pat jis jau dvejus metus dalyvauja chemikų būrelio veikloje, tad manau, tai irgi prisidėjo prie jo aukštų pasiekimų šioje srityje“, – sakė abituriento mama.

1 Komentaras

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video