Koordinacijos ir pusiausvyros lavinimas baseine 65+ asmenims

 Koordinacijos ir pusiausvyros lavinimas baseine 65+ asmenims

Organizatorių nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2020 metų lėšomis finansuojamą projektą „Traumų ir sužalojimų (įskaitant skendimus) prevencijos, skirtos 65+ asmenų, vaikų ir jaunimo tikslinėms grupėms, stiprinimas“ organizavo mankštų ciklą „Koordinacijos ir pusiausvyros lavinimas baseine 65+ asmenims“.

Mankštos baseine yra tinkamos įvairaus amžiaus bei fizinio pasirengimo žmonėms.
Tai puiki priemonė siekiant palaikyti reikiamą fizinį aktyvumą bei sveikatą. Mažo intensyvumo vandens aerobika stiprina raumenis bei pusiausvyrą. Vandenyje neapkraunami papildomai kūno svoriu žmogaus sąnariai. Baseine atliekami įvairūs pratimai didina judesių amplitudę, gerina lankstumą, didina raumenų jėgą.

Atliekant trenerio parinktus pratimus jaučiama ne tik fizinė, bet psichologinė nauda – žmogus atsipalaiduoja, vanduo teigiamai veikia emocijas, ramina.

Organizatorių nuotr.

Bet kuri fizinio aktyvumo veikla vandenyje pasižymi šiais privalumais:

• Puikiai tinka garbaus amžiaus žmonėms – pavyzdžiui, tiems, kurie kenčia nuo senatvinės sąnarių degeneracijos ar įvairių skausmų;
• Leidžia palaipsniui atkurti ir pagerinti prarastas organizmo funkcijas: atramos bei judėjimo sistemą, eiseną ar pusiausvyrą, todėl mankšta vandenyje puikiai pasitarnauja sveikstantiems po traumų ar operacijų;
• Dėl vandenyje kylančio pasipriešinimo, vienu metu krūvį patiria visos raumenų grupės.

Raumenims tenkanti apkrova didėja priklausomai nuo judesių greičio, todėl itin paprasta reguliuoti kiekvienos treniruotės metu organizmui tenkantį krūvį.

Dėl šių fizinio aktyvumo veiklų vandenyje teigiamų savybių buvo pasirinkta projekto metu mankštas vykdyti ne vien sausumoje, bet ir baseine. Šio projekto metu baseine vykstančiose mankštose sudalyvavo daugiau nei 36 dalyviai, kurių amžius svyravo nuo 61 metų iki 80 metų.

Organizatorių nuotr.

Visiems mankštų dalyviams priklausė po 8 užsiėmimus. Mankštas baseine vedė profesionali, energinga ir patirtį turinti trenerė, kuri mankštų metu naudojo įvairų inventorių bei kuo įdomesnius ir įvairesnius pratimus. Šios mankštos yra itin populiarios ir mėgstamos senjorų.

Tiek mankštų ciklo pradžioje, tiek pabaigoje visiems dalyviams buvo atliekami individualūs fizinio pajėgumo nustatymo testai, kurių metu buvo įvertinami šie rodikliai:
fizinio pajėgumo lygis (Viršutinių ir apatinių galiūnių (rankų), raumenų jėga, viršutinės ir apatinės kūno dalies (pečių juostos) lankstumas, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumas), kūno masės indeksas, pusiausvyra ir kiti fizinės bei psichinės sveikatos rodikliai.

Informaciją parengė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, projekto koordinatorė Sonata Aleknaitė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video