Konkurse „Europos burės 2023“ nominuotas ir kėdainiečių projektas

 Konkurse „Europos burės 2023“ nominuotas ir kėdainiečių projektas

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Finansų ministerijos inicijuotame konkurse „Europos burės 2023“, kategorijoje „Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą“, nominuotas Kėdainių „Aušros“ progimnazijos projektas „Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos modernių ir saugių erdvių kūrimas“.

Kėdainiečių projektas: https://projektas.lrytas.lt/europos-bures-2023/projektas/9

Konkursu „Europos burės 2023“, kuris šiemet organizuojamas jau 15-ąjį kartą, siekiama visuomenei pristatyti ir įvertinti didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Pažangiausi ir reikšmingiausi projektai bus apdovanoti septyniose kategorijose:

Už investicijas į inovatyvius sprendimus. Šiuo apdovanojimu atkreipiamas dėmesys į įmones, kurios savo veikloje diegia naujas technologijas, investuoja į procesus ir naujų produktų bei paslaugų kūrimą.

Už investicijas į darnią aplinką. Kategorijoje vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Nominacija skirta projektams, kuriuose ES investicijos kreipiamos į tvarų darnios aplinkos kūrimą, infrastruktūros atnaujinimą, taip pat už atsinaujinančios energetikos sprendimus bei pritaikymą šiuolaikinių žmonių poreikiams. Ypač laukiama projektų, kurie jau dabar prisideda prie „Europos Žaliojo kurso“ idėjos.

Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą. Vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos. Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.

Už investicijas į šiuolaikinę mediciną. Į apdovanojimą pretenduoja projektai, kurie gebėdami greitai keistis krizės metu, pasiūlė tobulesnius technologinius sprendimus medicinai, kompleksines sveikatos priežiūros paslaugas šeimoms bei visuomenei.

Už investicijas į žmogų. Nominuojami projektai, kurie ES investicijas tikslingai ir efektyviai panaudojo socialinėms iniciatyvoms kurti. Viskam, kas didina žmogaus galimybių įvairovę ir gerina jo gyvenimo kokybę.

Už investicijas į bendruomeniškumą. Nominacija skirta projektams, kurie sėkmingai didino gyventojų tarpusavio komunikaciją, įtraukė bendruomenės narius į bendrų tikslų siekimą ir aktyvų socialinį gyvenimą.

Už investicijas į inovacijas versle. Nominacijai ieškoma netradicinių smulkaus verslo projektų, kurie kuria rinkoje dar nematytus produktus, prekės ženklus ar paslaugas. Šioje kategorijoje laimėtoją nulems naujienų portalo lrytas.lt skaitytojai.

„Europos burių 2023“ projektus vertina speciali vertinimo komisija, kurią sudaro mokslo, verslo, švietimo, kultūros ir visuomenės atstovai.

„ES investicijos padeda užtikrinti ilgalaikę ekonominę ir socialinę Lietuvos gyventojų gerovę, stiprinti šalies ūkio atsparumą, leidžia skatinti ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą, žaliąją ir skaitmeninę pertvarkas ir taip prisideda prie Lietuvos konkurencingo, novatoriško ir tvaraus augimo, kurio centre – piliečių gyvenimo kokybė.  Tikimės, kad šių tikslų pavyks pasiekti per 2021–2027 m. ES fondų investicijų laikotarpį“, – sakė finansų viceministrė Vaida Markevičienė.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video