Kokie buvo metai?

 Kokie buvo metai?

Baigiasi 2016-ieji metai, į praeitį nusinešdami ne vieną išskirtinę akimirką. Metai Kėdainių rajonui nepašykštėjo įvykių, darbų, pasiekimų ir… nelaimių. Prisiminkime, kuo gyvenome šiais metais.

Metų įvykiai

Darius Kaminskas įveikė Virginiją Baltraitienę

Lietuva išsirinko naują Seimą. Rinkimus laimėjo Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o Kėdainiuose sėkmė lydėjo gydytoją Darių Kaminską. D. Kaminskas Seimo nariu tapo antrame rinkimų ture įveikęs politikos senbuvę, „darbietę“ Virginiją Baltraitienę. Jos atstovaujama Darbo partija į Seimą net nepateko. Šios partijos populiarumas taip krito, kad siekia vos 2 procentus ir gyventojų apklausose ji jau net nebeįvardijama, o priskiriama kategorijai „Kitos partijos“.

Josvainiai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Josvainiai tapo mažąja Lietuvos kultūros sostine. Per šiuos metus įvairiose miestelio erdvėse: kultūros centre, mokykloje, bažnyčioje, Atminties parke ir net prie Angirių užtvankos surengta beveik 40 renginių. Vyko įvairių stilių koncertai, parodos, knygų pristatymai ir kiti renginiai.

Paralyžiuotas Kėdainių senamiestis

Paralyžiuotas Kėdainių senamiestis. Savivaldybės vadovai, nepasitarę su bendruomene, apribojo eismą senamiestyje sukeldami verslininkų ir bendruomenės pasipiktinimą. Vėliau, kilus pasipriešinimo bangai, meras Saulius Grinkevičius puolė tartis su bendruomene ir buvo priverstas dalinai atšaukti sprendimą dėl eismo uždarymo. Pasipriešinus gyventojams, nuspręsta atidaryti eismą Radvilų gatve. Tiesa, tik iki pavasario. Valdininkams taip pat teko atsimerkti ir pamatyti problemas dėl pėsčiųjų saugumo – nutarta įrengti pėsčiųjų perėją Senojoje gatvėje.

Ir tai – ne vieninteliai įvykiai, susiję su senamiesčio gatvėmis. Kitas įvykis – kur kas džiaugsmingesnis – vienai senamiesčio gatvei suteiktas Džiazo vardas. Tiesa, dėl tokio gatvės pavadinimo taip pat buvo kilę nemažai diskusijų.

„Radviliada“ sulaukė įvertinimo

Išskirtinis Kėdainių kultūros istorijos festivalis „Radviliada. Prologas“, kurį sumanė režisierius Feliksas Paulauskas ir Kėdainių krašto muziejaus vadovas Rimantas Žirgulis, pagaliau sulaukė ir deramo savivaldybės dėmesio. Ši jį pripažino kaip kultūros srities „Metų įvykį“. Belieka šiam festivaliui sulaukti ir atitinkamo finansinio įvertinimo.

Taromatai sulaukė sėkmės

Mūsų mieste, kaip ir visoje šalyje, šiemet įrengti taromatai tapo tikru traukos centru. Per keletą mėnesių Kėdainių rajono gyventojai į juos pridavė šimtus tūkstančių stiklinių ir plastikinių butelių bei skardinių.

Metų svečiai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šiais metais Kėdainių rajone lankėsi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Atvykusi į rajoną ji aplankė vos vieną įmonę, kurios akcininkas yra rajono meras, o kitoms – laiko neatsirado.

Lenktynininkas Benediktas Vanagas

Akademijos ir Šviesiojoje gimnazijose viešėjo garsiausias Lietuvos lenktynininkas, Dakaro ralyje  šaliai atstovaujantis Benediktas Vanagas. Su jaunimu atvirai bendravęs svečias stengėsi įtikinti moksleivius, kad bet kokia svajonė gali virsti realybe. Tereikia noro, pastangų, pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais.

Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeedos

Kėdainiuose šiemet sulaukta svečių net iš tolimosios Japonijos. Mūsų mieste lankėsi Japonijos ambasados Lietuvoje delegacija, vadovaujama ambasadoriaus Toyoei Shigeedos, kuris kartu su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi Dotnuvos ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje esančiame skvere (prie paminklo, skirto visiems, kovojusiems už Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės atkūrimą) pasodino sakurą. Šiame skvere dabar auga 16 japoniškų vyšnių.

Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas

Kėdainiuose viešėjo ir Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas.

Šiemet mūsų rajone jis lankėsi net 2 kartus. Pirmąjį savo vizitą svečias pradėjo nuo apsilankymo senosiose žydų kapinėse A. Kanapinsko gatvėje. Daukšių kaime pagerbė holokausto aukų atminimą, susitiko su verslininkais, o vasarą Izraelio ambasadorius dalyvavo tradicinėje Agurkų šventėje.

Nauji vadovai

Ugniagesiai

Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą paliko ilgametis jos vadovas Virginijus Stogevičius. Jį pakeitė Andrius Eidimtas.

Miškininkai

Kėdainių urėdijos vairą iš Juozo Girino perėmė Justinas Urbanavičius.

Kėdainių miesto seniūnija

Po maždaug dvejų metų pertraukos Kėdainių miesto seniūnija sulaukė šeimininko. Seniūnu paskirtas Valentinas Tamulis. Dabar jis Kėdainius gražina lygiai taip pat, kaip tai darė Pelėdnagių seniūnijoje.

Naujas dekanas

Pokyčių būta ir Kėdainių dekanato bažnyčiose. Atsisveikinę su 16 metų Kėdainiuose dirbusiu kun. Gintaru Pūru, tikintieji šiltai priėmė naująjį dekaną Norbertą Martinkų.

Metų apdovanojimai

Metų moterys

Penktą kartą rajone vyko „Metų moterų“ rinkimai. Pagerbta Metų altruistė Dalia Urbonavičienė, Metų specialistė Danguolė Avižiuvienė, Metų kūrėja Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė. Nominacija „Metų pasiekimas“ atiteko Kristinai Vainauskienei. Metų mamos titulą pelnė Regina Šimkienė ir Živilė Vaidotienė.

Kultūros apdovanojimai

Pagerbti labiausiai krašto kultūrai nusipelnę žmonės. Konkurso „Kultūros versmė“ apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ įteiktas Kėdainių krašto kultūros premijos laureatui, dailėtyrininkui Jonui Jucevičiui. „Metų tradicijų puoselėtojos“ titulas atiteko Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos choreografijos mokytojai Danutei Pilibienei. „Metų kultūros darbuotoja“ paskelbta Akademijos kultūros centro choreografė Regina Matulienė. Nominacijos „Metų pasiekimas“ laureatu tapo Kėdainių krašto muziejaus archeologas Algirdas Juknevičius, pristatęs knygą „Škotų palikimas Kėdainiuose“.

Metų medikė

Metų medicinos darbuotojo premija atiteko Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Gražinai Bičkienei. Ji medicinos srityje dirba jau keturis dešimtmečius.

Metų socialinė darbuotoja

Kėdainiuose pirmą kartą išrinktas Geriausias socialinis darbuotojas. Minint Lietuvos socialinių darbuotojų dieną, miesto rotušėje apdovanota Surviliškio seniūnijos socialinė darbuotoja Sonata Rindokienė.

Metų mokytoja

Metų mokytojo titulas suteiktas „Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai ekspertei Dianai Šilkaitienei. Jai įteikta rajono savivaldybės mero padėka ir 1 000 eurų premija.

Krašto kultūros premijos laureatė

Krašto kultūros premijos laureate šiemet išrinkta rajone gerai žinoma istorijos mokytoja ekspertė, Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.

Apdovanotas Lenkijos Kavalieriaus kryžiumi

Ne vieną dešimtmetį Kėdainių krašto muziejui vadovaujantis Rimantas Žirgulis sulaukė Lenkijos Respublikos prezidento dėmesio. Kėdainiečiui istorikui skirtas kaimyninės šalies valstybinis apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Kavalieriaus kryžius.

Metų pasiekimai

Šimtukininkė

Valdovų rūmuose pagerbta „Atžalyno“ gimnazijos moksleivė Agnė Staniūtė. Brandos egzaminuose surinkusi net 5 šimtukus, ji pateko tarp trijų geriausių šalies moksleivių.

Pasaulio čempionas

Pasaulio jaunimo iki 20 metų ledo ritulio IIA diviziono čempionate triumfavo Lietuvos rinktinė, kurios sudėtyje buvo ir šešiolikametis kėdainietis Paulius Macijauskas.

Bronzos laimėtojas

Kėdainietis Maiklas Juodikevičius iš Europos kyokushin karatė kadetų čempionato grįžo su bronzos medaliu.

Plaukimo čempionas

Darijus Astrauskas tapo pirmuoju Lietuvos plaukimo čempionu, išugdytu Kėdainių baseino istorijoje.

Geriausi boksininkai

Lietuvos bokso federacija apdovanojo į geriausių šalies boksininkų penketuką patekusį mūsų kraštietį Artūrą Zinkovskį, vieną geriausių šalies trenerių Bronislovą Šimokaitį ir į geriausių šalies teisėjų penketuką patekusį Vilmantą Bobiną.

Metų nelaimės

Saviečių tragedija

Metų pradžioje visą šalį sukrėtė Pelėdnagių seniūnijoje Saviečių kaime įvykusi tragedija. Tėvas į šulinį sumetė du mažamečius vaikus. Dvejų metukų berniuką ir kelių mėnesių mergytę pražudęs vyriškis pripažintas nepakaltinamu. Jis priverstinai gydomas Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje.

Pražudytas kūdikis

Viename iš Chemikų gatvės daugiabučių namų, bute rastas beirstantis kūdikio lavonas su smurto žymėmis. Nusikaltimą galimai įvykdžiusi motina kūdikį buvo įdėjusi į plastikinį maišelį ir paslėpusi.

Nužudyta neįgalioji

Gegučių parke buvo nužudyta neįgali pusamžė moteris. Trijų vaikų mamą prisipažino pasmaugęs anksčiau jau teistas Viktoras Trudoruda. Byla jau nagrinėjama teisme. Žudikui gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų.

Žuvo gaisruose

Šiemet žmonių gyvybių pareikalavo ir gaisrai. Viename jų, įvykusiame Šilainėlių kaime, žuvo net trys mūsų kraštiečiai.

Daugiabutį sudrebino sprogimas

Žemaitės g. 10-ajame name nugriaudėjo sprogimas. Nuo galingo smūgio išdužo dauguma pastato langų, išgriuvo siena, išjudintos pertvaros, sulankstytos butų durys. Dalis gyventojų buvo evakuota. Per įvykį nukentėjo du žmonės. Sprogimą sukėlęs asmuo dėl patirtų sužalojimų po kurio laiko mirė.

Norvegijos tragedija

Mūsų kraštą skaudžiai palietė ir Norvegijoje įvykusi tragedija. Po didžiule purvo nuošliauža buvo palaidoti trys iš Pagirių miestelio kilę vyriškiai. Gelbėtojams pavyko surasti tik vieno jų palaikus.

Metų darbas

Labūnavos kelio rekonstrukcija

Šiemet „Metų darbu“ drąsiai galime vadinti Labūnavos kelio rekonstrukciją. Po daugybės metų laukimo buvo išlyginti garsieji Labūnavos kalneliai ir paklota nauja ištisinė asfalto danga.

Metų praradimai

Jau antrus metus iš eilės Kėdainių rajono savivaldybė praranda valstybės investicijų lėšas. Šiemet į valstybės biudžetą Kėdainiams teko grąžinti apie 400 tūkst. eurų, nes nesugebėta atlikti „Saulutės“ rekonstrukcijos numatytų darbų, miesto stadiono bei ligoninės rekonstrukcijos projektų.

Ką jau kalbėti apie tai, kad užšaldyta Šviesiosios gimnazijos priestato statyba ir nebus renovuojamas Kultūros centras…

Kaltę dėl stringančių projektų nuo savęs savivaldybė meta it karštą bulvę teisindamasi blogais orais, tačiau realybė yra tokia – jeigu tokia pati situacija, kokia kartojasi jau antrus metus iš eilės, tęsis ir kitąmet, akivaizdu, jog finansavimas apskritai gali būti nutrauktas ir Kėdainiai liks su pradėtomis, bet taip ir nebaigtomis statybomis, o mūsų gyventojams skirtomis lėšomis ir toliau naudosis kitų rajonų gyventojai.

Metų „karjeristai“

Rimgaudas Rimošaitis

UAB „Kėdbusas“ direktoriaus postą paliko politikas Rimgaudas Rimošaitis. To pageidavo streikuojantys šios įmonės darbuotojai.

Virginija Baltraitienė

Seimo narės ir žemės ūkio ministrės postus paliko rinkimus pralaimėjusi ir pastaraisiais metais iš skandalų neišbridusi Virginija Baltraitienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video