Kodėl namų šildymas medienos granulėmis yra laikomas ekologišku?

 Kodėl namų šildymas medienos granulėmis yra laikomas ekologišku?

Ne paslaptis, jog medienos granulės yra biokuro produktas, suteikiantis galimybę efektyviai šildyti namus ar kitokios paskirties patalpas. Žinoma, patalpų šildymui medienos granulėms yra būtinos būtent jų deginimui pritaikytos granulinės šildymo sistemos – granuliniai katilai.

Šildymo sistemomis prekiaujantys specialistai pastebi, jog tikrai ne visi šildymo sistemų ieškantys žmonės žino, jog šildymas medienos granulėmis yra laikomas ekologišku. Tiesą sakant, pastarieji kaip tik mano, jog tokio tipo šildymas yra be galo kenksmingas, o tai lemia ir kitokį jų pasirinkimą. Vis dėlto tai tikrai nėra tiesa, o granulines šildymo sistemas galima drąsiai vadinti vienu iš pačių ekologiškiausių pasirinkimų, šiuo metu esančių šildymo sistemų rinkoje.

Kodėl namų šildymas medienos granulėmis yra laikomas ekologišku?

Visų pirma, medienos granulės yra gaminamos iš antrinių medienos žaliavų, tokių kaip pjuvenos bei kitos atliekos, susidarančios medienos apdirbimo metu. Tai reiškia, jog įprastai medienos granulių gamybai nėra naudojama mediena, kuri gali būti panaudota kitiems veiksmams, tokiems kaip namų statyba ar įvairių produktų gamyba. Antrinių žaliavų panaudojimas taip pat yra priežastimi, kodėl medienos granulių kaina yra žema, lyginant jas su kitais kietojo kuro produktais.

Medžio apdirbimo darbus atliekančių įmonių darbinėse aplinkose nuolat vyksta medienos apdirbimo darbai. Tai reiškia ir neišvengiamą pjuvenų bei kitų antrinių žaliavų kaupimąsi. Dažnai tokios atliekos negali būti niekur panaudojamos, todėl pasitaiko atvejų, kuomet pjuvenų bei kitų medienos atliekų krūvos yra paliekamos pūti.

Medienos granulių gamyba iš antrinių medienos žaliavų suteikia galimybę efektyviai išnaudoti tai, kas lieka atlikus medžio apdirbimo darbus. Trumpiau tariant, antrinės medienos žaliavos yra prikeliamos antram gyvenimui, kuris leidžia šiluma aprūpinti namus daugeliui granulinėmis šildymo sistemomis besinaudojančių gyventojų.

Medienos granulės – draugiškas aplinkai produktas

Kitas svarbus aspektas, lemiantis medienos granulių ekologiškumą – natūralumas. Ne paslaptis, jog medienos granulės yra gaminamos tik iš natūralios medienos. Degimo metu šio tipo biokuras į aplinką neskleidžia jokių cheminių junginių, kurie būtų itin pavojingi tiek žmonėms, tiek ir aplinkai.

Žinoma, pasitaiko atvejų, kuomet medienos granulių gamintojai granulių gamybos procese naudoja ir įvairias chemines priemaišas. Tokios granulės yra laikomos pavojingomis ne tik dėl aplinkos teršimo, tačiau ir dėl žalos, kurią jos daro granulinėms šildymo sistemoms. Dėl šios priežasties specialistai ragina rinktis tik pačios aukščiausios kokybės granules. Taip, įprastai kokybiškesnė biokuro produkcija būna kiek brangesnė, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tai tikrai leis sutaupyti, nes tai padės užtikrinti granulinio katilo ilgaamžiškumą bei efektyvumą.

Natūralu, jog medienos granulių degimo metu susidaro pelenai, kurie kaupiasi granuliniuose katiluose. Dėl šios priežasties granulinėmis šildymo sistemomis namus šildantys žmonės būna priversti reguliariai atlikti katilų valymus bei pašalinti iš jų besikaupiančius pelenus. Deja, tačiau ne visi susimąsto, jog šie pelenai taip pat gali būti panaudojami naudingai. Puikus tokio panaudojimo pavyzdys – pelenų panaudojimas augalų tręšimui.

Pelenuose yra daugybė augalams būtinų bei naudingų medžiagų, kurios skatina augalų augimą. Užtenka surinktus pelenus paberti ties augalų šaknimis ir šiek tiek palaistyti. Augalai akimirksniu pasisavins visas naudingas medžiagas, o laikui bėgant galima bus įžvelgti, jog pelenais tręšiami augalai žaliuoja kaip niekada anksčiau. Žinoma, augalų tręšimas medienos granulių pelenais yra rekomenduojamas tik naudojant aukštos kokybės granules. Prastesnės kokybės granulės savyje gali turėti kenksmingų cheminių priemaišų, kurios taip pat išlieka ir pelenuose.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video