Kiek kainuoja demokratija Kėdainiuose?

 Kiek kainuoja demokratija Kėdainiuose?

Luko Balandžio ir „Rinkos aikštės“ nuotr. koliažas

Kristina KASPARAVIČĖ

Apie demokratiją ir žodžio laisvę dažnai mėgstantys viešai kalbėti kai kurie Kėdainių rajono politikai, pasirodo, pačią demokratiją ir žodžio laisvę supranta veikiausiai ne kaip realiai veikiančius pilietinės visuomenės instrumentus, o kaip savo pačių savivalę.

Jei išsirinkote Seimo narį, pavyzdžiui, tokį kaip kėdainietį Tomą Bičiūną, vadinasi, neturite jokios teisės iš žiniasklaidos sužinoti, ką jis galvoja vienais ar kitais klausimais. Mat komentarų žiniasklaidai bent jau kai kuriomis temomis teikti jis nė neketina ir tvirtina savo nuomonę galintis pasakyti tik mokamuose politinės reklamos straipsniuose. Arba tik tuo atveju, jei redakcija sutiktų su jo cenzūra… Tačiau redakcija su jokia cenzūra nesutiko ir nesutiktų.

Pabėgėliai – visos Lietuvos problema, aktuali ir Kėdainiams

Vadinasi, tai, ką kėdainiečių išrinktasis parlamentaras T. Bičiūnas mano apie į Lietuvą nelegaliai plūstančių pabėgėlių klausimų sprendimą, veikiausiai nesužinosite, nors jis ir dirba Seimo žmogaus teisių komitete, kuriam tokio pobūdžio klausimų sprendimas yra vienas iš prioritetų.

Ir Seimo nariui nė motais net tai, kad Baltarusijos prezidentas Lukašenka grasina Lietuvą dar labiau užtvindyti nelegaliais pabėgėliais, nors pastaraisiais mėnesiais jų čia ir be grasinimų suplūdo tiek, kad netrukus jiems ketinama Medininkuose statyti modulinius namelius už 150 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad tokiuose nameliuose tilptų iki 800 pabėgėlių, kurių dauguma – irakiečiai.

Nors pabėgėlių priėmimo į Lietuvą klausimai yra sprendžiami aukščiausiose valdžios institucijose, kėdainiškis Seimo narys T. Bičiūnas nesivargina informuoti savo kraštiečių apie tai, kas dėl šios problemos sprendimo yra daroma jo pagrindinėje darbo vietoje – Žmogaus teisių komitete. Nekalba jis ir apie tai, kokios grėsmės kyla dėl augančio pabėgėlių skaičiaus, kur jie bus talpinami, kai bus užpildytos visos vietos Pabradės pabėgėlių centre.

Pareikalavo antraštės

Seimo narys atsisakė išdėstyti ir savo požiūrį į tai, kaip, jo manymu, Lietuva turėtų tvarkytis su šia problema.

„Šia ar kitomis temomis informuoti Kėdainių rajono gyventojus nusipirksiu vietą laikraštyje pats, kaip visada“, – tokį galutinį atsakymą T. Bičiūnas pateikė redakcijai, kai ši atsisakė iš anksto jam nurodyti, kokia bus publikacijos antraštė.

Beje, kokios būna antraštės, paaiškėja tik tuomet, kai yra parašomi straipsniai, o kaip žinia, jų parašyti nepasikalbėjus su pašnekovais ar nesurinkus kitų reikalingų duomenų, tiesiog neįmanoma.

Atrodytų, tokia logika kaip ir savaime suprantama, tačiau tik ne Seimo nariui T. Bičiūnui, kuris nesiteiks atsakyti į klausimus tol, kol antraštė nepraeis jo cenzūros…

Matyt, demokratijos kaina Kėdainiuose gali būti lygi politinės reklamos straipsnio sumai. Tokia išvada peršasi iš Seimo nario T. Bičiūno pateikto atsakymo į paklausimą redakcijai.

K. Kasparavičė

Taigi, ką Jūsų išrinktas Seimo narys ketina nuveikti, kad visos šalies, taip pat ir Kėdainių neužtvindytų pabėgėliai, matyt, ne Jūsų reikalas. Arba savo požiūrį jis išdėstys tik politinės reklamos straipsnyje, susimokėjęs už vietą laikraštyje, kaip kad numatyta politinę reklamą reglamentuojančiuose įstatymuose.

Esama ir kitokio požiūrio

Beje, savitu požiūriu į žodžio laisvę ir demokratiją Kėdainiuose išsiskiria ne tik Seimo narys T. Bičiūnas, bet ir viena rajono taryboje dirbanti moteriškė, kuri, panašu, žodžio laisvę ir demokratiją pripažįsta tik tada, kai jai pačiai tai naudinga.

Pasirodžius jos atžvilgiu kritiškesnei ar jos įsivaizdavimų tiesiog neatitinkančiai publikacijai, iš pradžių žurnalistai yra auklėjami ir „mokomi dirbti“ elektroniniais laiškais, o paskui pasipila ir viešas puolimas socialiniuose tinkluose. Ir į tokį puolimą dar įsitraukia tos pačios politikės artimieji – skirtingą nei jos pavardę turintis vyras, pseudonimu pasivadinęs brolis ir net mama. Tikras pavyzdys, kaip reikia palaikyti saviškį.

Išvada. Matyt, demokratijos kaina Kėdainiuose gali būti lygi politinės reklamos straipsnio sumai. Tokia išvada peršasi iš Seimo nario T. Bičiūno pateikto atsakymo į paklausimą redakcijai.

Arba demokratijos kaina galimai yra lygi vienos politikės ir jos artimųjų sugaištam laikui rašant komentarus socialiniuose tinkluose ar po nepatikusiais straipsniais.

31 Komentarai

 • Gėda Bičiūnui. O man gėda, kad už tokį susireikšminusį politikėlį balsavau.

  • Jau protelio neturėjimas to Tomo. Ir dar tinginys. Koks jis ten Seimo narys. Tiktų su tėvais turguj mėsą pardavinėt.

 • Kad pasakyti savo nuomonę pabėgelių klausimu reikia turėti bent minimaliai informacijos. Tomas jos matyt ir vėl neturi, todėl ir atsakyti į jūsų klausimą negali. Čia taip pat kaip su partnerystės istatymu, visiems geras norėjo būti. Todėl tik toks ale diplomatiškas atsakymas į jūsų klausimą. Prisimenu kaip ligoninėje per rinkiminius debatus net savo šeimos gydytojo neatpažino. Labai abejoju ar jis išvis adekvatus. Nors bendruomenių šventėse jam jis kietas apie nieką pašnekėti, baijerius paskaldyti…. na šioje srityje tai jis tikrai gabus.

 • Apgailėtinas žemo lygio straipsnis. Patys savo laikraščiui darote gėdą, to nesuprasdami.

  • Nors vienas protingas komentar

 • (Vieno straipsnio autoriaus citata) Manau, kad Lietuvoje, JAV kolonijoje, toliau įvykiai klostysis pagal „pinigų šeimininkų“ JAV vykdomą scenarijų, kur diegiama „kritinė rasių teorija,“ numatanti baltosios rasės žmonių genocidą. Kad tai įgyvendinti Lietuvoje, reikia atvežti pakankamą skaičių juodaodžių, kad šie terorizuotų lietuvius. Šis planas intensyviai įgyvendinamas – kasdien į Lietuvą per Baltarusijos sieną ateina po kelias dešimtis negrų. Jei taip bus ir toliau, galima apskaičiuoti laiką, kada sorošistai ims versti mus klauptis prieš juodaodžius, atgailauti už svetimas klaidas, už svetimą kolonijinę praeitį. Pirmas lietuvių klupdymo seansas, kaip pamenate, vyko pernai birželio mėn. prie JAV ambasados.

 • Saunuolis, protingas vaikis. Neprisileidzia…

 • Gėda Rinkos aikštei. Ir dar laikraščiu vadinatės. Iškraipote faktus, interviu metu ištraukiate sakinius iš konteksto ir pateikiate tai kaip tiesą. Ir tai kartojasi nuolat.

  • Tai Tomas dabar jau Sandra? nes logiskai pamascius, tik jis ir straipsnio autore zino ju interviu dalis. Autore savo straipsnio nekomentuos, lieka tik Tomukas… o jis pasirodo labiau palaiko netradicines orientacijas, nei mums visiems atrode…

   • Ne gerbiamasis. Aš esu Sandra. Prieš keletą mėnesių taip pat buvo iškraipytos mano mintys ir sakiniai ištraukti iš konteksto.

 • O man jos straipsniai patinka. Niekada nevynioja ir tiesiai viską pasako.

  • Vien tik žurnalistės akys pasako, kad nėra gerai.., o apie jos rašliavas ir laidas tai patylėsiu. Tik įdomu kaip toks žmogus naktimis miega?

 • Visi puikiai žinome, kad išrinko ne RA proteguojamą asmenį į seimą, todėl nieko daugiau nelieka, kaip menkinti ir žeminti…
  Tai parodo tik šio laikraščio kultūros lygį.

 • Jūsų laikraštis jau senai yra šališkas ir rašo kas jam patinka, o ne tai ką galvoja ir sako žmogus, duodantis interviu. Juk natūralu, kad žmogus nori žinoti kokia bus antraštė ir koks bus interviu. Laikraštis ir jo korespondentai turi pervertinti savo darbo stilių ir pradėti atstovauti visiems rajono gyventojams. Tada nereikės be pagrindo užsipuldinėti vienmandatinėje apygardoje žmonių dauguma išrinkto Seimo nario. Kaltas laikraščio kolektyvas, jo darbo stilius, neobjektyvus nuomonės pateikimas.

 • Smagu žiūrėti kaip griebiatės bet kokio atsakymo ir bandote iš sakinio sukurti straipsnį. Gerb. Seimo narys T. Bičiūnas savo aktyvia veikla apygardoje užsidėjo nemažai politinio kapitalo pliusų. Nesunkiai matosi kaip vadovybė negali to pernešti ir bet kokiais būdais bandote jį ,,nunulinti“. Tik vargiai ir labai sunkiai tas sekasi. Pasenusi taktika…

 • Eina sau kokie linksmi komentarai, kaip čia varo vieni už kiti prieš. Super rinka moka įskelt diskusiją lygioj vietoj:) Oi svarbios įtakos zonos kėdainiams kad čia taip socdemo gynėjai sukruto.

 • Rinkos linčo teismas niekam nebeįdomus,jūsų niekas nebeskaito ir tom pasakom apie dimokratiją nebetiki

  • Manau yra gana akivaizdu, kad skaito. Rasa pvz skaito ir putojas komentaruose, net seiles drimba 😀 kai neturi ka pasakyti, tai griebiesi „visi“ ir „niekas“. Skaito skaito, o seimo narys su savo tamsiu nusistatymu, kad du tos pacios lyties asmenys negali but seima, tik ir tinka tokiems kaimo runkeliams.

 • Gaila kad jauni politikai eina senųjų pėdsakais. Vienas sakydavo „tu tupas žurnaliste“, kita, Briuselyje sėdinti, irgi teisdavo žurnalistus ir girdavo kitą rajono laikraštį. Va ir Tomas prisidėjo prie šitos kompanijos. Nesuprantu ar valdžia užspaudžia smegenis?!?

 • Bandau suprast ir nesuprantu, ar čia komentuotojams Kasparavičės ar Bičiūno persona įdomesnė ir daugiau intrigos kelianti, kad tiek čia komentarų kai prie kitų straipsnių visai nėr.

 • Žurnaliūgos, parsidaveliai.Geda už jus.Apie kokią demokratiją jūs dar galit kalbet….

 • Šauluolis Tomas, atšovė tam uspaskio laikraščiui, katras vis dar pyksta, kad neišrinktas jų remiamas akušeris. matosi, kad norėjo sudirbt, perfrazuot pakalbintąjį Tomą. #nenusileisk vikondai

 • Kasparevič ar Stankevič, nežinau ksip jau ten, kiek vyrų pavardžių, bet esmė ne ta. Aišku,kad moki iš šūdo primalri vežimą. Tau Usoaskis ir jo paklspčiukai, kaip Nijolė prilygsta dievui. Ne velrui liaupsini Fedia, nors jus nevertas Bičiūno net pirsčiuko. Apie kokią demokratiją kalbi, juk rašai kas tau liepta, jokio objektyvumo, geda. Žinok didelis atlyginimas neapsorendžia nieko, yra ir dievas, o kaip su sąžine. Tavo vietoje neiškisčisu nisies iš namų, juk pažįsta tave. Geda nuo visų kalnaberžuečių- surviliškio gyventojų.

 • T. Bičiūnas yra socialdemokratas, o socialdemokratai yra už imigrantus. Prisiminkit B. Vėsaitę, kuri vienoje laidoje vogravo, kad reikia svetingai priimti visus imigrantus ir atverti savo namų duris. Tik kažkodėl savo namų durų nei vienas valdžiažmogis nenori atverti. Socialdemokratai puikiai sutaria su liberalais ir homoseksualų klausimu. Socialdemokratė A.M. Pavilionienė- arši gėjų gynėja, visų šitų lgbt+ užtarėja. O kad Bičiūnas nedavė interviu Ra, tai teisingai padarė. Nes Ra iškraipytų jo mintis, pasakytus žodžius, ištrauktų sakinius iš konteksto ir perfrazuotų savaip. Kasparavičė tam labai gabi.

 • Man tikrai gėda už šito laikraščio administracija. su tokiais nekompepetingais žurnalistais joks save gerbiantis žmogus ir nesikalbės. Jūs iškraipot faktus, koks tikslas žmogui atsakynėt į jusų klausimus, jei faktai bus perfrazuojami, jums palankia puse. labai labai trūksta jums profesonalumo.. visa laime ant tiek jau esat nusigyvene, kad jau nieks nekreipia dėmesio ką rašot. dirbkit žmonėms, o neatstovaukit šlykščioms palitinėms jėgoms.

 • Begėdiška propaganda kaimui.

 • Taikliai surašyta. Į valdžią papuolę greit nosis užraito ir sy niekuo nesiskaito.

 • Kristina, keisk karjera, nes padoria zurnaliste kaip matau nesigavo tapti.

 • Ar RA vadina save žiniasklaida ?

 • Pagrindine Kedainiu antivaksere…laimina tokius straipsnius, o N>N> loja kaip koks pudeliukas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video