Kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai įrengtas vidutinio greičio kontrolės ruožas

 Kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai įrengtas vidutinio greičio kontrolės ruožas

Dažniau keliu Panevėžys–Aristava–Sitkūnai važiuojantys žmonės jau atkreipė dėmesį į tai, kad greičio fiksavimo įranga įrengta ties Lančiūnava/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone įdiegiama vis daugiau eismo saugumą užtikrinančių priemonių. Liepos mėnesį Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai buvo įrengtas vidutinio greičio kontrolės ruožas. Vidutinis vairuotojų važiavimo greitis  bus matuojamas nuo Lančiūnavos kaimo iki Truskavos miestelio.

Įrengė antrąjį

Lietuvos automobilių kelių direkcija „Rinkos aikštę“ informavo, kad kol kas Kėdainių rajone šiais metais įrengti du vidutinio greičio kontrolės ruožai, bet jų bus ir daugiau.

„Kėdainių rajone šiemet planuojama įrengti 3 vidutinio greičio kontrolės ruožus, kitąmet – dar 2.

Šiuo metu jau veikia pirmasis ruožas, kuriame matuojamas transporto priemonių greitis sektoriniais matuokliais. Jis yra kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškis. Čia greitis matuojamas nuo 18,570 iki 25,400 kilometro.

Antrasis greičio kontrolės ruožas įrengtas kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai. Čia greitis bus matuojamas nuo 36,230 iki 45,490 kilometro“, – „Rinkos aikštei“ komentavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

Nuo Lančiūnavos iki Truskavos

Dažniau keliu Panevėžys–Aristava–Sitkūnai važiuojantys žmonės jau atkreipė dėmesį į tai, kad greičio fiksavimo įranga įrengta ties Lančiūnava bei ties Truskava. Reiškia, kad būtent šiame ruože yra matuojamas vidutinis važiavimo greitis.

„Apie kelio ruožą, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, informuoja iš abiejų radaro pusių įrengti informaciniai kelio ženklai Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“, – priminė komunikacijos vadybininkas E. Tamariūnas. 

Specialistas taip pat akcentavo, kad direkcija praėjusiais metais Kėdainių mieste įrengė 2 momentinio greičio matuoklius – vieną prie specialiosios mokyklos, kitą – Babėnuose.

Fiksuoja tam tikrame ruože

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas paaiškina, kad sektorinių greičio matuoklių veikimo principas yra labai paprastas: viena kamera užfiksuoja automobilį ir pravažiavimo pro ją laiką, o kita – užfiksuoja tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje. Sektorinio greičio sistema pagal atstumą tarp kamerų bei ruožo pradžioje ir pabaigoje užfiksuotą laiką, apskaičiuoja vidutinį greitį.

„Jeigu užfiksuojamas vidutinio greičio viršijimas, duomenys išsiunčiami į Administracinių nusižengimų registrą, kur suformuojamas pažeidimo protokolas“, – dėstė „Lietuvos automobilių kelių direkcijos“ atstovas.

Be vidutinio greičio matavimo funkcijos, minėti matuokliai taip pat leidžia patikrinti techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą ir t.t.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video