Kelionės: kaip išlikti sveikiems bei žvaliems jų metu?

 Kelionės: kaip išlikti sveikiems bei žvaliems jų metu?

Kad kelionės yra vienas nuostabiausių dalykų, kokį tik galime šiandien rinktis, su tuo sutiks visi. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad būtent kelionių metu neretai nutinka ir įvairių dalykų, kurie atneša ne pačius geriausius rezultatus – susergama, patiriama sveikatos sutrikimų ar tiesiog nebesijaučiama energingai. Jei kelionė truks vos kelias dienas, tokiu atveju, nebūtinai turite laikytis ypatingų rekomendacijų. Tačiau jei planuojama keliaujant praleisti kelias savaites ar net dar daugiau, tokiu atveju, tikrai verta paisyti šių rekomendacijų, kad visą laiką būtumėte ypač žvalūs bei energingi.

Miegui skirkite bent 7 valandas per parą

Puikiai žinome, koks svarbus mūsų organizmui yra miegas – tik pakankamai miegodami, būsime žvalūs, energingi ir geros nuotaikos. Miego trūkumas gali sukelti labai daug pasekmių, kurių norėtume išvengti visi. Tai – nebegalėjimas susikaupti, silpnumas, greitas nuovargis, o ką jau bekalbėti apie pajuodusius paakius.

Taigi, jei kelionė truks ypač trumpai, pavyzdžiui, jei tai bus savaitgalio išvyka galite būti tikri, kad nieko blogo nenutiks, jei turėsite kelias bemieges naktis. Tačiau tuo atveju, jei keli ausite net kelias savaites ar dar daugiau, nepamirškite miegui skirti tiek laiko, kiek ir reikia – bent 7 valandas per parą, priešingu atveju, jūsų savijauta netruks pablogėti, ir net patys nuostabiausi vaizdai, kuriuos išvysite kelionės metu, jums gali nebeteikti džiaugsmo.

Rinkitės apgyvendinimą su virtuvėle

Planuojantiems kelionėje praleisti bent kelias savaites, taip pat pravartu rinktis ir apgyvendinimą su virtuvėle. Kodėl tai svarbu? Viskas paprasta – turėdami virtuvėlę, galėsite patys savo nuožiūra pirkti reikiamus produktus ir iš jų gaminti norimus patiekalus. Tokiu būdu galėsite patys kontroliuoti patiekalų kaloringumą bei kitas ypatybes, todėl sulauksite norimą rezultatų, pavyzdžiui, bus lengviau palaikyti pageidaujamas kūno linijas.

Nenustokite sportuoti

Jei jūs sportuojate ir, jei nuarėte leistis į ne trumpiau kaip kelias savaites trunkančią kelionę, tai tokiu atveju, labai svarbu, kad to nenutrauktumėte ir išvykos metu. Taigi, sportuokite taip, kad buvote įpratę iki kelionės, tokiu būdu būsite garantuoti, kad jums pavyksta palaikyti norimą fizinį parengtumą.

Nepamirškite aktyviai leisti laiką

Dauguma žmonių sako, kad nėra nieko geriau nei pasyvus laiko leidimas. Tačiau nepamirškite ir to, fakto, kad jei dvi savaites ar daugiau, leisite laiką vien tik tingiai prie baseino, tai jūsų kūnas jums už tai nebūtinai padėkos – galite pritrūkti energijos, vakarais gali būti sudėtingiau užmigti, o ir vienas kitas nepageidaujamas kilogramas gali atsirasti. Taigi, visas savo atostogų dienas turėtumėte planuoti taip, kad bent kelias valandas kasdien, galėtumėte skirti ir aktyviai veiklai.

Taigi, kaip matyti, tam, kad ilgiau nei kelias savaites trunkančioje kelionėje jaustumėte puikiai, būtina nepamiršti ir tam tikrų rekomendacijų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video