Keičiate baldus? Meskit senus pro balkoną! Kėdainiuose taip galima!

 Keičiate baldus? Meskit senus pro balkoną! Kėdainiuose taip galima!

Gyvenant daugiabutyje visada reikia susitaikyti su kai kuriais kaimynų keistumais. Kai kurie būna lengviau toleruojami, kiti mažiau. Būna, kad vieni kaimynus nervina rūkydami balkone, kiti – prie ventiliacijos angos, yra tokių, kurie šiukšles laiptinėje už durų palikinėja, o yra ir tokių, kurie baldus per langus mėto… Vis dėlto kas daugeliui sąmoningų ir kaimynus gerbiančių žmonių atrodo visiškas nesusipratimas, Kėdainiuose, pasirodo, laikoma norma.

Nuomininkas tvarkosi butą, baldai skraido pro langus

Į redakciją paskambinusi J. Basanavičiaus g. 81-ojo namo gyventoja guodėsi, kad jau kelintą kartą visas namas yra išgąsdinamas siaubingų dūžimo, lūžimo garsų ir trenksmų. Pirmą kartą nesupratę, kas nutiko, kaimynai puolė prie langų ir pamatė, kad išpuoselėtame namo vidiniame kieme mėtosi sulūžęs didžiulis fotelis.

Pasirodo, fotelis skrido per balkoną iš ketvirto aukšto.

„Mūsų namas nuo senų laikų tvarkingas labai. Gyventojai visada buvo aktyvūs, tvarkingi, į talkas eidavome.

Akivaizdu, kad Kėdainiuose toks elgesys yra norma. Taigi, visi, kurie keičiatės baldus ir sukate galvą, kaip čia talką surasti tam, kad juos išneštumėte iš buto, galite nebevargti. Meskit pro balkoną. Saugiai.

Aut. past.

Dabar daug kas pasikeitę – atsikėlė daug jaunų gyventojų, jie nei į talką niekad neis, mes tik, senjorai, susirenkame ir tvarkomės, o jie tai niekada. Tačiau vienas atsirado, kuris net ir baldus pro langus mėto. Vieną dieną išmetė fotelį, po to sofą visą.

Vakar pas kaimynę sėdėjome, jos gimtadienį minėjome ir girdime vakare tik buldinkšt kažkas! Balkono durys atidarytos buvo, išsigandome visos. Nuėjome pasižiūrėti – stalas guli, visas dalimis po kiemą išbiręs“, – pasakoja  moteris.

Ji pridūrė, kad jaunuolis leidžia sulūžusiems pro langą išmestiems baldams voliotis keletą dienų, kol teikiasi juos nunešti iki konteinerio. Kas, beje, taip pat nėra teisinga, nes baldus reikia vežti į stambių gabaritų atliekų aikštelę, o ne padėti šalia komunalinių atliekų konteinerio.

„O jei vaikai žaistų? Aš jau pati bijau eiti pro ten, nes niekad nežinai, kada ant galvos užmes kažką.

Nu sarmata, jaunas vyras, o staliuko išnešt net nesugeba, mėto pro langą“, – guodėsi senjorė.

Štai toks staliukas keletą dienų mėtėsi po J. Basanavičiaus 81-ojo namo langais. Tikrai ne tokių matamenų, kad pro duris netilptų, ir ne toks, kurio jaunas vyras nesugebėtų išnešti.

Savivaldybė: problemos nėra

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistų paprašius pakomentuoti, ar normali praktika yra mėtyti baldus pro langą, paaiškėjo, kad situacija jiems yra žinoma.

Ir problemos, pasirodo, jokios nėra.

„Pasiaiškinau, kad žmogus pasikeitė baldus, senus išmetė per balkoną, kadangi per duris netelpa. Baldus jau saugiai išmetė, daugiau žmonių nebegąsdins. Baldus grįžęs išveš į surinkimo punktą. Namo bendrijos pirmininkė situaciją žino“, – sakė savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojas Saulius Rosteika.

Tiesa, kaip suprasti, kad baldai pro duris netelpa? Ar juos kažkada į butą su gaisrininkų kopėčiomis į ketvirto aukšto balkoną įkėlė?

Ir kaip suprasti tą „saugiai išmetė“? Nuo kada pro langą mėtomi sunkūs baldai yra saugus atsikratymo jais būdas?

Na, bet akivaizdu, kad Kėdainiuose toks elgesys yra norma. Taigi, visi, kurie keičiatės baldus ir sukate galvą, kaip čia talką surasti tam, kad juos išneštumėte iš buto, galite nebevargti. Meskit pro balkoną. Saugiai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video