Kėdainiuose – mergaites į futbolą įtraukiantis „Playmakers“ projektas

 Kėdainiuose – mergaites į futbolą įtraukiantis „Playmakers“ projektas

Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“ tapo vienu iš 30 Lietuvoje veikiančių „Playmakers“ centrų. /Organizatorių nuotr.

Robertas Každanas/LFF.lt

Nuo 2021 metų rudens Lietuvoje vyksta UEFA „Playmakers“ kampanija, kurios tikslas – į futbolą įtraukti jaunas 5–8 metų mergaites, tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius. Vienu iš 30 Lietuvoje veikiančių „Playmakers“ centrų tapo Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“.

Pirmose treniruočių sesijose didžiausias dėmesys yra skiriamas mergaičių pasitikėjimui didinti bei skatinti atviresnį bendravimą, o vėliau įtraukiami ir futbolo elementai, tačiau labiausiai akcentuojamas yra fizinės veiklos smagumas.

„Playmakers“ teikia unikalias galimybės mergaitėms – saugi ir draugiška aplinka žaisti, stiprinama sveikata ir pasitikėjimas, vystomi socialiniai įgūdžiai bei sužadinama meilė futbolui.

Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“ tapo vienu iš 30 Lietuvoje veikiančių „Playmakers“ centrų. Pirmoji dešimties užsiėmimų sesija surengta rudenį ir sulaukė ypatingo pasisekimo. Įspūdžiais pasidalino pedagogė Ina Gustienė.

„Skirtingai nuo kitų programų, „Playmakers“ užsiėmimai buvo organizuojami pagal „Disney“ filmo „Ledo šalis 2“ ir „Nerealieji 2“ herojų istorijas. Pritaikant naują treniravimo metodiką pasitelkta vaizduotė buvo naudojama kaip treniruočių ir futbolo įgūdžių mokymosi priemonė.

Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“ tapo vienu iš 30 Lietuvoje veikiančių „Playmakers“ centrų. Pirmoji dešimties užsiėmimų sesija surengta rudenį ir sulaukė ypatingo pasisekimo.

Aut. past.

Mergaitės kiekvieną savaitę su dideliu susidomėjimu dalyvaudavo smagiose ir įdomiose veiklose, nes kiekvieną kartą jų laukdavo nauji iššūkiai, naujos istorijos. Dalyvės noriai kurdavo užsiėmimų erdves, naudodamos šiam projektui skirtu sportiniu inventoriumi. Daug teigiamų emocijų teikė įvairūs kamuolio varymo žaidimų elementai.

Mums, kaip pedagogėms, buvo lengva vesti šiuos užsiėmimus, nes turėjome puikią metodinę medžiagą ir priemones, kurios palengvino ne tik pasiruošimą veikloms, bet ir jas pavertė įdomesnes, leido kūrybiškai interpretuoti kai kurias užduotys.

Mergaitės išmoko futbolo pagrindų: judėjimo su kamuoliu, greičio ir krypties keitimo, kamuolio spardymo į taikinius, kamuolio varymo vienas prieš vieną, puolimo ir gynybos. Žaidimų metu ugdytinės išmoko priimti sprendimus, įgijo naujų socialinių įgūdžių, tapo labiau pasitikinčios. Kėdainių lopšelis-darželis „Žilvitis“ bendradarbiauja su Kėdainių FK „Nevėžis“. Užsiėmimus paįvairino „Nevėžio“ futbolininkai Robertas ir Vakaris.

Šis „Playmakers“ projektas yra unikali galimybė sudominti mergaites futbolu ir išugdyti daugiau aktyvių ir gerus fizinius pagrindus turinčių futbolo mėgėjų Kėdainių krašte, kurios gal net ir garsins mūsų šalį.“

Registracija į šiuos centrus yra atvira visoms 5–8 metų mergaitėms Lietuvoje. Daugiau informacijos pateikiama specialioje svetainėje www.playmakers.lt.

1 Komentaras

  • Projektas labai geras.Bet ar jūs tikri,kad per 10 dienų galima šitiek vaikus išmokyti?Treneriams nepavyksta net per ketą metų.Čia akcentu ,manau,turėtų būti sakinys:“Įgijo didesnio pasitikėjimo savimi“😊

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video