Kėdainiuose lankėsi ŠMSM viceministras

 Kėdainiuose lankėsi ŠMSM viceministras

Kėdainiuose lankėsi ŠMSM viceministras Linas Obcarskas/ E. Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Šiandieną, penktadienį, Kėdainiuose vizitavo Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas. Jis apžiūrėjo sporto infrastruktūrą mieste bei bendravo su sporto bendruomene – išklausė jų rūpesčius bei nušvietė ministerijos poziciją jiems rūpimais klausimais.  

Pagyrė

Kraštiečio parlamentaro Viktoro Fiodorovo kvietimu Kėdainius vizitavęs viceministras pasidžiaugė, kad miestas turi ypač kokybišką ir gerai prižiūrimą sporto infrastruktūrą. Atvykęs jis apžiūrėjo Vilainių sporto centrą, Kėdainių stadioną, Kėdainių areną. 

„Matau, kad Kėdainiuose sporto infrastruktūra stipri, džiugu, kad finišuojat su stadionu, kad turit puikią areną. Turit gerus tvenkinius, kur galima treniruotis, plaukioti, išpildyti svarbą fizinio pasirengimo dalį. 

Arena veikiausiai tokio lygio ir yra, nes turite krepšinį, o krepšinis visuomet buvo strateginis Lietuvos sportas, nors kiti ir kritikuoja, kad per daug dėmesio jam skiriama. 

Kėdainių „Nevėžis“ turit juk žaidėjų iš visų miestų. Krepšinis – sudėtingiausias reikalas.

Tos tarpinės klubo sėkmės ir nesėkmės – jos labai laikinos. Kad ir esi aukštai, nereiškia, kad kitą sezoną būsi taip pat aukštai. Galų gale „Nevėžis“ visada turėdavo tų stiprių, atraminių žaidėjų“, – kalbėjo L. Obcarskas.

Jis teiravosi, ir kokie renginiai numatomi kitąmet, kai bus minimas krepšinio šimtmečio Lietuvoje jubiliejus. Tiesa, jis sakė, kad preliminarų renginių sąrašą jau yra gavęs iš federacijos, tačiau pastarasis, bent kol kas žiūrint, viršija turimą biudžetą. 

Galų gale ir krašto sporto bendruomenė apie renginius kalba nedrąsiai – pandemijos akivaizdoje sunku prognozuoti, kas nutiks net ir netolimoje ateityje. 

Finansavimas 

Vicemeras sporto bendruomenę informavo ir apie naują Sporto įstatymo redakciją, kuri šiuo metu kaip tik yra baigiama sudėlioti. Pasak L. Obcarsko, naujoje redakcijoje bus nemažai pakeitimų, kai kurie jų leis gauti net 38 proc. didesnį finansavimą federacijoms.

„Dabar dėliojama nauja sporto įstatymo redakcija. Pakeitimai buvo inicijuoti dėl techninių dalykų, tačiau kartu atsirado daugybė kitų tobulintinų sričių. 

Galiu pasakyti, kad atsiras galimybė gauti iki 38 proc. didesnė finansavimą federacijoms. Boksas, dziudo, lengvoji atletika, krepšinis – visos tos stambiosios, olimpinės sporto šakos, visos jos patenka į šį galimybių ratą. Aišku, atsiras ir didesnė atsakomybė, griežtesni reikalavimai. 

Federacijos turės parodyti, kam naudojamos lėšos, turės vykti viešieji pirkimai, tam tikri pasiekiami rezultatai.

Jei Vyriausybė pritars, galvojame ir apie galimybę sukurti klubų rėmimo programą. Komitete ši idėja palaikoma, tačiau reikia dar sudėlioti visus taškus ant i“, – sakė viceministras. 

Plačiau skaitykite ateinančiame „Rinkos aikštės“ numeryje. 

4 Komentarai

  • Visi žmonės kaip žmonės, o Tamulio nėra, tas musiau kokiam kaime geria, gal šventė kokia.

  • sis tipas ka nors apie sporta nusimano?

  • Tai naujiena, atvažiavo klerkas už valdiškus pinigus, mūsiškiai palakstė apie poną, tas pašnekejo bilę ką, kitas parašė, rezultatas nulis. Taip ir gyvenam. Baikit šmeižti merą del gėrimo, ar turit įrodymų?Ar čia taip stumiat neišmanėlį vaistininką?

  • Nustokit bobučių – štelmokačiukčių politiką daryt. Reikia kėdainiams naujų veidų. Nesakau, kad blogi buvę. Kiekvienas kažką darė. Ar muntjanas, ar baltaraitienė ar naujokienė ar tas pats grinkevičius bei tamulis. Ačiū jiem, kad dirbo, laiko negailėjo. Dabar tegul; ateina nauji, jauni, kalbas mokantys, administratoriai šiuolaikiniai , o ne „ferminiai ar melioratriniai“ ir nebuvę politikoj.Tai jau praeitis.Nors suprantu, kad žmonės pasirinks. Ir linkiu kuo mažiau juodinti vieni kitus. Jau bloga nuo to.Valdiškais pinigais nepasidalinat matyt.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video