Kėdainiuose filmuota juosta grįžta išankstinei premjerai

 Kėdainiuose filmuota juosta grįžta išankstinei premjerai

„Drugelio širdis“ kalba ir apie skaudų reiškinį, aktualų Lietuvos mokyklose – patyčias. Todėl dalis lėšų, surinktų už filmą, keliaus nevyriausybinei organizacijai „Vaikų linija“. /Tado Janulevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

„Drugelio širdis“ (rež. Inesa Kurklietytė) – jautri kino juosta, apie vaikišką ir tyrą širdį, kurią reikia apsaugoti nuo visuomenėje išsikerojusių patyčių ir pajuokos. Kėdainiuose vykęs filmavimas tiek filmo aktoriams, tiek kūrybinei grupei paliko geriausius ir šilčiausius atsiminimus apie mūsų miestą, tad jau balandžio 7-ąją filmas su kūrybine grupe grįžta į mūsų miestą išankstinei premjerai.

Pasiūlė operatorius

Filmo prodiuserė Živilė Gallego sako, kad Kėdainius, kaip vieną iš galimų filmavimo vietų, pasiūlė operatorius Viktoras Radzevičius. Jis gerai susipažinęs su miestu, perskaitęs filmo scenarijų iškart pamanė, kad Kėdainiai puikiai išpildytų filmui reikalingą atmosferą.

O kūrybinei grupei atvykus į mūsų miestą, daugiau klausimų ir nebekilo…

„Kai nuvažiavome į Kėdainius, visiems mums čia labai patiko. Natūraliai iš karto gimė meilė miestui, o atvykus filmavimui, gyvenant čia geras dvi savaites, užsimezgė toks geras ryšys su visu miestu ir jo žmonėmis“, – šiltai apie mūsų miestą kalba Ž. Gallego.

„Drugelio širdis“ yra skiriamas vaikams, todėl ši jautri istorija pasakojama lengvai ir žaismingai.

„Grėjaus name“ įsikūrusi filmavimo grupė ir aktoriai sako jautęsi labai šiltai priimti ir laiką, praleistą ten, atsimena tik pačiomis šviesiausiomis spalvomis.

„Tiesa, rugpjūčio pradžioje vienu metu buvo toks jausmas apėmęs, kad mieste esame tik mes, tarsi visas miestas būtų tapęs filmavimo aikštele. Matyt, daug kėdainiškių tuo metu buvo išvykę atostogų, tad mus apėmė jausmas, kad esame kone pagrindiniai ir vieninteliai Kėdainių gyventojai“, – atsiminimais dalijasi filmo prodiuserė.

Filmavosi ir kraštiečiai

Tačiau net ir atostogų metas nepaslėpė filmavimo scenų nuo budrių kraštiečių akių, maža to, kai kurie jų net ir spėjo nusifilmuoti masinėse scenose.

„Filmavimas vyko Kėdainių senamiesčio gatvėse, prie bažnyčios, ir pastatų viduje, ir šalia jų. Senamiestis toks autentiškas, tos gatvelės, tie namai – mus tiesiog sužavėjo.

„Drugelio širdis“ kalba ir apie skaudų reiškinį, aktualų Lietuvos mokyklose – patyčias. Todėl dalis lėšų, surinktų už filmą, keliaus nevyriausybinei organizacijai „Vaikų linija“, kuri jau 25-erius metus teikia emocinę paramą vaikams ir aktyviai vykdo informacines kampanijas „be patyčių“. Tyrimai rodo, kad 60 proc. vaikų Lietuvoje patiria patyčias, o kad daugelis tėvų nežino, kaip reaguoti, jei jų vaikas patiria patyčias ar pats inicijuoja patyčias.

Tačiau filmavimas vyko ir platesnėje teritorijoje – Josvainių gimnazijoje vyko filmavimai, masinėse scenose nusifilmavo ir mokiniai“, – sakė prodiuserė ir pridūrė, kad sužinoję apie išankstinę premjerą mokiniai susiorganizavo išvyką į išankstinį filmo pristatymą.

Filme veiksmas iš tiesų vyksta ne Kėdainiuose – miestas, kuriame gyvena pagrindiniai filmo herojai Juozapas ir Rugilė, yra sulipdytas iš skirtingų realių miestų. Filmavimai vyko ir Perlojoje, ir Šumske bei Valkininkuose. Visgi Kėdainiai sudaro viso filmo erdvės pagrindą.

„Nuostabiai praleidome laiką ir užmezgėme gražų ryšį su Kėdainiais, todėl labai norėjome sugrįžti ir padovanoti filmo premjerą kėdainiškiams“, – šypsosi Ž. Gallego.

Filmas vaikams

„Drugelio širdis“ yra skiriamas vaikams, todėl ši jautri istorija pasakojama lengvai ir žaismingai. Pagrindinio herojaus Juozapo vidinis pasaulis trapus kaip drugelio sparnai.

Juozapo paslaptis – atvira, neapsaugota širdis. Visa, ką matome filme – tai žvilgsnis vaikų akimis.

Pagrindinė filmo lokacija – apleistas senas dvaras – yra vienintelė vieta, kur Juozapas išreiškia save, nebijodamas įkyrių žvilgsnių, rodomo saldaus gailesčio ar patyčių.

Dvaras, gaubiamas paslapties atmosferos, kontrastuoja su miesteliu tiek savo architektūra, tiek spalvomis, tiek nuotaika taip, kaip Juozapo vidinis pasaulis kontrastuoja su aplinka.

Į miestelį atsikrausčiusi Rugilė – linksma mergaitė, yra tarsi jungtis tarp uždaro Juozapo pasaulio ir supančios aplinkos. Užsimezgęs jų ryšys – tai Juozapo ryšys su aplinkiniu pasauliu. Rugilė įkvepia Juozapo pasitikėjimą savimi.

„Drugelio širdis“ išankstinė premjera Kėdainiuose:

Renginio pradžia – 2022 m. balandžio 7 d. 17:30 val.

Trukmė – 1 val. 48 min.

Renginio vieta – Kėdainių kultūros centras

Renginio adresas – J. Basanavičiaus g. 4, Kėdainiai

Mokykloje nuotaikos kitokios, čia nėra dvarą gaubiančios paslapties. Klasės vaikai nėra „blogiukai“. Patyčios yra jų gyvenimo dalis, savaime suprantamas dalykas, tarsi rutina, ateinanti iš aplinkos, kurioje tvyro nepakantumas „kitokiam“.

Filmas neša gerąją žinutę – pasaulis dar neprarastas, visi vaikai ieško gerumo ir stiebiasi į jį. Mes mokomės suprasti „kitokį“, mokomės atsiprašyti ir atleisti, mokomės gyventi artimo neatstumdami ir neniekindami. Filmas paskatins jaunąjį žiūrovą nebijoti būti originaliu, nepataikauti stipresniems ir turėti drąsos atskleisti savo talentą.

„Drugelio širdis“ jau aplankė per 10 tarptautinių vaikų ir jaunimo kino festivalių, dar į dešimtis yra pakviestas, laimėjo prestižinį Europos vaikų filmų asociacijos (ECFA) apdovanojimą Belgijoje ir du apdovanojimus Prancūzijoje, išrinktas tarp geriausių Europos filmų jaunajai auditorijai, kovo mėnesį numatyti rodymai Kanadoje, JAV, Švedijoje, vėliau Kroatijoje ir Ispanijoje. Filmo Azijos premjera įvyks šių metų rudenį Taivane.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video