Kėdainiuose besikurianti įmonė skaičiuoja dienas iki darbų pradžios: ieško darbuotojų

 Kėdainiuose besikurianti įmonė skaičiuoja dienas iki darbų pradžios: ieško darbuotojų

UAB „Epsoma“ šiuo metu intensyviai ieško darbuotojų – visų, kuriems bent kiek artima chemijos pramonė. Atlyginimas specialistams siekia ir 2,2 tūkst. eurų į rankas./UAB „Epsoma“ nuotr.

Kėdainiuose kuriasi nauja įmonė – UAB „Epsoma“. Tai – ne tik puikios naujienos verslo plėtrai mūsų rajone, bet ir kiekvienam kėdainiečiui. Pirmiausia tam, kuris ieško darbo – mat įmonė skaičiuoja paskutines valandas iki darbų starto, o specialistų vis dar trūksta. Tačiau tai, kad ši chemijos inžinerijos pramonė įsikūrė vietoje buvusios odos perdirbimo gamyklos, yra puiki žinia kiekvienam – mat buvo kapitaliai sutvarkyta lig šiolei itin užteršta buvusi laisvosios ekonominės zonos teritorija.

Teko iškuopti tai, ką paliko kiti

UAB „Epsoma“ vadovas Andrius Stasiukynas neslepia, kad Kėdainiuose kurtis nusprendė po to, kai Alytuje susidūrė su nepalankiomis verslui sąlygomis. Tiesa, investuoti įmonei siūlė dar trys kitos savivaldybės, tačiau įmonė pasirinko šalies centrinę savivaldybę dėl itin geros logistikos ir palankaus vietos valdžios požiūrio.

„Kėdainiai yra labai patrauklus miestas investicijai dėl mums giminingos chemijos pramonės koncentracijos ir jai sukurtos infrastruktūros, patogios logistikos, miesto valdžios didelio suinteresuotumo ir pagalbos padėti plėstis naujiems verslams, gerų žmonių“, – sako įmonės direktorius.

Tačiau ne viskas įmonei buvo rožėmis klota. Įmonė kuriasi ten, kur anksčiau veikė išties nekokius atsiminimus daugeliui kraštiečių kelianti „Kėdainių odos“ gamykla. Prieš kone ketverius metus bankrutavusi įmonė buvo vienas iš blogo kvapo Kėdainiuose šaltinių, įmonėje taip pat fiksuoti ir aplinkos taršos atvejai.

Įmonės direktorius Andrius Stasiukynas sako, kad nuo pat gamybos idėjos atsiradimo jiems rūpėjo, kad gamyba būtų be atliekų ir pati gamykla niekaip neblogintų jau esamos situacijos./UAB „Epsoma“ nuotr.

„Epsomos“ vadovas sako, kad pirmą kartą įžengus į apleistą gamyklą ištiko lengvas šokas.

„Vaizdas ir kvapas, kurį radome pirmą kartą įžengę į įsigytas patalpas, buvo tragiškas.

Net keista – kodėl buvo leista nutraukti veiklą ir nieko po savęs nesutvarkyti.

Buvo tiesiog išjungta elektra įrengimuose paliekant visas gamybinio proceso medžiagas. Viską sutvarkyti ir gauti reikalingas pažymas užtruko apie 7 mėnesius.

Darbo buvo daug, bet dabar jau širdis džiaugiasi“, – neslepia A. Stasiukynas.

„Epsomai“ svarbi bendrystė su „Lifosa

Didžiausiai Kėdainių „Lifosos“ gamyklai skaičiuojant nežinios savaites, naujosios įmonės vadovas sako, kad jų darbo sritis artima „Lifosos“ darbo sričiai, tad šios chemijos pramonės gigantės buvimas Kėdainiuose taip pat buvo vienas lemiamų veiksnių, kodėl „Epsoma“ kuriasi pas mus, o ne kažkur kitur.

„Sėkmingai įveikėme visus valstybinius patikrinimus, kad gautume leidimą veiklai“.

A. Stasiukynas

Vis dėlto kol kas, kai „Lifosos“ likimas yra absoliučiai neaiškus, naujoji įmonė ieško kitų žaliavos tiekėjų, tačiau viliasi, kad tūkstančiui kraštiečių darbą užtikrinanti „Lifosa“ pajėgs atsigauti ir tęsti darbus.

„Neslėpsim, „Lifosos“ kaimynystė mus yra svarbi dėl ypač patogios reikalingų žaliavų tiekimo grandinės.

Gaminsime didelės pridėtinės vertės produkciją, todėl turime net keletą alternatyvų apsirūpinti reikalinga žaliava netekus tiekimo iš Lifosos.

Nuoširdžiai tikime, kad bus rastas sprendimas, nes „Lifosa“ yra svarbi įmonė visai Lietuvai“, – sako A. Stasiukynas.

Darbo per akis – produkcija dar nepagaminta, bet jau parduota

Tie, kurie dvejoja, ar išties gerai bus dirbti naujojoje gamykloje, gali būti ramūs. Įmonės produkcijos paklausa tokia didelė, kad dar gamyklai neatsidarius, dalis būsimos produkcijos jau nupirkta.

UAB „Epsoma“ jau yra investavusi apie 10 mln. eurų į gamybines patalpas Kėdainių LEZ teritorijoje./UAB „Epsoma“ nuotr.

„Gaminsime aukštos kokybės epsom arba karčiąją druską, silikagelį, komponentus dažų pramonei. Planuojame pagaminti apie 45–60 tūkst. tonų produkcijos per metus. Produkcija, nors dar nepagaminta, bet jau parduota“, – pasakoja įmonės vadovas.

„Šiuo metu gamykloje kartu su tiekėjais dirba apie 60 žmonių. Darbo tiek, kad nespėjame. Intensyviai ieškome mūsų komandos papildymo“, – pridūrė jis.

Šiuo metu „Epsoma“ Kėdainiuose ieško įvairių sričių specialistų: įrangos technologų, chemijos inžinierių, automatikų, elektrikų, techninės įrangos priežiūros darbuotojų, operatorių, žmogiškųjų išteklių, apskaitos, pirkimų, pardavimų, sandėlio ir logistikos darbuotojų.

Kaip įmonė nurodo oficialiuose darbo skelbimuose, specialistams siūlomas atlygis siekia ir 2,2 tūkst. eurų į rankas.

„Svarbiausia, kad būtų didelis noras, pasitikėjimas ir pasišventimas kurti kartu su mumis, didžiuotis savo darbu, padėti mums tapti geriausia ir didelės pridėtinės vertės tiksliosios chemijos inžinerijos pramonės įmone Lietuvoje, su kuria gera gyventi ir kurti.

Turime šiuolaikinę, labai lanksčią atlyginimų mokėjimo politiką ir sistemą, todėl visada ieškome individualus priėjimo prie kiekvieno žmogaus“, – sako įmonės direktorius ir priduria, kad svarbiausia, jog darbuotojui pirmiausia būtų gera būti jų komandos dalimi. 

Ir toliau įmonė planuoja plėstis ir tvarkyti greta esantį sklypą, o pati gamykla, žada nesukelti papildomų rūpesčių kraštiečiams.

Aut. past.

Rūpi, kad gamykla Kėdainiams nesukeltų diskomforto

Prastuose kvapuose paskendę kėdainiečiai kai kada skeptiškai žvelgia į bet kokius naujus verslus ir gamyklas. Tačiau „Epsoma“ jau prisidėjo prie mūsų krašto švaros iškuopdama itin užterštą teritoriją, kuri buvo tikras juodasis Kėdainių laisvosios ekonominės zonos taškas. Ir toliau įmonė planuoja plėstis ir tvarkyti greta esantį sklypą, o pati gamykla, žada nesukelti papildomų rūpesčių kraštiečiams.

„Mes visi jau ir matome, ir jaučiame, kaip keičiasi klimatas. Todėl nuo pat gamybos idėjos atsiradimo mums rūpėjo, kad gamyba būtų be atliekų ir pati gamykla niekaip neblogintų jau esamos situacijos.

Sėkmingai įveikėme visus valstybinius patikrinimus, kad gautume leidimą veiklai“, – džiaugiasi pašnekovas.

Įmonė ketina pirkti dalį nutolusio saulės parko ir ko-investuoti į naujai statomą vėjo elektrinių parką, tad gamyboje bus naudojama švari elektros energija.

A. Stasiukynas priduria, kad įmonė sėkmingai rezervavo papildomą 3 ha sklypą Kėdainių LEZ šalia jau turimos 4,3 ha teritorijos, kurioje iš esmės pertvarkė buvusias 7 tūkst. kv. m dydžio gamybines patalpas. Dabar jos – naujos, švarios, modernios ir pritaikytos patogiam ir kokybiškam darbui.

Jau dabar aišku, kad investicija viršys ir 40 milijonų eurų, tačiau tai – dar ne viskas. Planuojamos investicijos yra kone keturis kartus didesnės, darbo joje ras apie 150 žmonių.

Dėl darbo kreiptis galite šiais kontaktais: +370 658 13097 Martynas;  +370 603 04583 Dainius ; dainius@epsoma.eu

– UAN „Epsoma“ gamina magnio druską, kuri naudojama žemės ūkyje, medicinoje ir kitose pramonės šakose. Svarbus šios gamybos elementas – ji beatliekė, t. y. nebus jokių šalutinių produktų, kuriuos reikėtų utilizuoti, sandėliuoti ar pan.

– Sieros rūgštimi būtų apdirbami aplinkai ir žmogui saugūs mineralai brusitas bei serpentinitas. Pastaruosius planuojama atsivežti iš Ukrainos bei Europos Sąjungos.

– Visas Kėdainiuose pagaminamas magnio sulfatas bus eksportuojamas.

Užs. Nr. 165

17 Komentarai

 • Reiks nulekt, tik kad tikriausiai auksciausias pozicijas alga bus 2200e tikrai ne i elektriko

  • Lifosa galės tiekti sieros rūgštį-ir darbo vietos išsaugotos bus,ir miestui šiluma pigesnė.

 • Vairuotojams, laba diena, ar panašiai yra kas nors?

  • Užeikit arba pasukit meistrui. B kat. furgoniuko vairuotojas po LT. 1100 i rankas

   • Gal tel turit nerandu rekvizituose

    • +370 603 04583 Dainius

     • Pseudoverslininkas sitas, vos velkantis savo „verslus“ Alytuje, besitaskantis Skorupsko eurais, ir vaidinantis ale tai jis cia numeris 1 Kedainiuose..
      Nr.1 tai tik jo autobuso numeriuose atsispindi

 • Pasakos apie nesmirdančią chemiją.O tie skelbiami atlyginimai iš senų anekdotų srities-kam bus mėsa,o kam bulvės.Tas 1100 atlyginimas bulviniui darbininkui realesnis.

 • Jei bent peržiūrėtų cv siųstą, tai gal darbuotojų netrūktų.

 • 868233337, siuo numeriu galima suzinoti daugiau info apie galimus darbus.
  Minimalus atlyginimas i rankas 1100 (valytojai, vairuotojai, sargai). 1700-2200 specialistams i rankas (mechanikai, vadybininkai, buhalteriai).

  • Tai tu siupk pypi su tokia alga, veinas keravos, kitas tik valys, kam atsakomybe didesne?

   • Valytoja irgi su specialia mašina. Ne su šluota. Teks išsilaikyti elektrovežimėlio teises.

    • Vladim, neskleisk pasaku, kad ragana su sluota vienodai gauna

 • Jeigu turite užsakymų kelerius metus į priekį, jeigu pelnai daugiamilijoniniai, tai gal laikas pradėti mokėti ir europines algas- valytojai nuo 3000 – 5000€, specialistui- 8000-15000€, ir t.t. pagal pareigybes ? A,.? Godūs v e r t e l k o s, ar vis dar skaitote visą pasaulį jūsų vergais, o pačius save išmintingaisiais Dievais, ponai verslinykai, arba teisybę sakant s u k č i a i, vidurį baltos dienos !

 • Žiauriai nusišnekėjai kolia valytojui 3000? Specialistui 15000? Niekas tokiomis algomis net turtingose šalyse nesitaško o tu nori kad paprasta valytoja gautu 3000? Miestų merai vos apie 4000 gauna o daugybė pareigų ir atsakomybės prisiema kuriuos sunku pakeisti o čia eilininis valymo darbas už 3000? Nebent fantastikos pasaulį jinai nesukuria pridėtines vertės vertos kad jai mokėti 3000 alga net ir specialistai 12000….reikia suprasti kaip veikia visa rinka ir pasiūla-pirkimas ir tik tada šnekėti apie realias algas.

 • Tiems žmonėms viskas negerai,mažai gaus blogai,daug tai nori dar daugiau

 • Sveiki. Ar užsieniečiai gali dirbti neturėdami aukštojo išsilavinimo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video