Kėdainių rajone palaidas šuo užpuolė ir apkandžiojo šešiametį berniuką

 Kėdainių rajone palaidas šuo užpuolė ir apkandžiojo šešiametį berniuką

Berniuko mama ir vaikas po apžiūros išvežti į Kėdainių ligoninės skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių./Dimitrijaus Kuprijanovo ir asmenio archyvo nuotr.

Popietės žaidimai kaime mažamečiam berniukui įsimins dar ilgai – vaiką užpuolė ir apkandžiojo palaidas šuo. Berniuko tėvai teigia, kad nelaimės buvo galima išvengti, tačiau net ir jai ištikus viskas ėjosi ne taip, kaip norėtųsi.

Pranešė BPC

Rugpjūčio 27 dieną, prieš pat 14 valandą, į Bendrąjį pagalbos centrą paskambino 1986 metais gimęs vyras, kuris pranešė, jog palaidas šuo Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Beržų kaime apkandžiojo 2017 metais gimusį berniuką.

Į įvykio vietą pasiųsti policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Išvežė į ligoninę

Pirmieji į įvykio vietą atskubėjo medikai. Jie nukentėjusį berniuką rado namuose. Su juo buvo tėvai.

Berniuko mama ir vaikas po apžiūros išvežti į Kėdainių ligoninės skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių.

Šlaunies viršutiniame trečdalyje matyti dvi nedidelės 5–7 centimetrų žaizdos, apibraižymo žymės, nedidelė hematoma./Dimitrijaus Kuprijanovo ir asmenio archyvo nuotr.

Dvi žaizdos

Ligoninėje paaiškėjo, jog šuo berniukui į kojytę įkando du kartus.

,,Šlaunies viršutiniame trečdalyje yra dvi nedidelės 5–7 centimetrų žaizdos, apibraižymo žymės, nedidelė hematoma.

Berniukui įkando šuo. Šuo nežinomas“, – rašoma ligoninės medicinos dokumentų išraše.

Išleido į namus

Suteikus skubią pagalbą berniukas išleistas gydytis į namus.

„Rinkos aikštei“ berniuko mama pasakojo, jog tuo metu, kai bendrame kieme žaidžiantį vaiką užpuolė šuo, ji buvo darbe, o vyras namuose, prižiūrėjo vaiką pro langą.

Šuniui užpuolus vaiką, vyras nuskubėjo laukan, tuo pat metu namo bėgo ir šuns užpultas berniukas.

Vyras apie nelaimę informavo ir žmoną, ir Bendrąjį pagalbos centrą. Mama taip pat nuskubėjo namo.

Vyras atvykusiems policijos pareigūnams papasakojo visas įvykio aplinkybes. Pareigūnai nedelsdami nustatė šuns savininką. Šiam buvo skirta bauda už gyvūno nepriežiūrą.

Aut. past.

Nubaudė šuns savininką

Tuo metu vyras atvykusiems policijos pareigūnams papasakojo visas įvykio aplinkybes.

Pareigūnai nedelsdami nustatė šuns savininką. Šiam buvo skirta bauda už gyvūno nepriežiūrą. Vyras buvo įpareigotas tinkamai rūpintis savo gyvūnu.

,,Mes žinome šuns savininką. Jis gyvena Šiaudinės kaime, kokie 3 km nuo Beržų, bet tas šeimininkas dažnai į barą atvažiuoja, o pas kaimynę mūsų kalytė yra.

Manome, kad prasidėjo ruja, tai pilnas kiemas šunų, nesuprasi kieno jie ten.

Policija tam vyrui baudą surašė, nes mes parašėme pareiškimą“, – informavo berniuko mama.

Ir dėkoja, ir turi pastabų

1994 metais gimusi berniuko mama ir dėkoja, ir turi pastabų pagalbą jos sūnui teikusiems medikams.

„Visų pirma mes norime nuoširdžiai padėkoti atskubėjusiems greitosios medicinos pagalbos medikams. Visi trys vyrukai tikri profesionalai.

O priimamajame teko palaukti pagalbos. Čia mums paaiškino, kad žaizdos siūti nereikės ir liepė vėl užklijuoti pleistrą.

Truputėlį pasirodė keista, kad nedavė kito pleistro, dezinfekcijos jokios nepadarė. Na, bet gal taip reikia…

Prasėdėjome apie valandą. Surašė mums skiepus po šuns įkandimo. Išvykome namo“, – dėstė mama.

„Noriu viešinti istoriją, kad kitiems taip nenutiktų, o nutikus nelaimei, kad kiti žinotų, kaip elgtis. Nes mums nebuvo viskas labai sklandžiai“.

Berniuko mama

Vėl vyko į ligoninę

Kitą dieną mama pati skambino į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir tikslinosi, kokių skiepų vaikui reikia.

Vaikas skundėsi skausmais, tad mama jį vėl nuvežė į gydymo įstaigą.

„Vaikas skundėsi skausmais. Lyg pūliuoti žaizda pradėjo. Tad nuvežiau jį į procedūrinį kabinetą. Čia vaiką apžiūrėjo, sakė nieko blogo nėra, žaizda užgis. Tad bent tiek ramiau pasidarė.

Noriu viešinti istoriją, kad kitiems taip nenutiktų, o nutikus nelaimei, kad kiti žinotų, kaip elgtis. Nes mums nebuvo viskas labai sklandžiai“, – dėstė moteris.

Privalo rūpintis savo augintiniais

Vadovaujantis LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalimi, šunų laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių ir kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, privalo nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklėse nustatytos gyvūnų laikytojų pareigos, draudžiamieji veiksmai, gyvūnų augintinių laikymo ir priežiūros reikalavimai savivaldybės teritorijoje.

Gresia bauda

LR Administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatyta atsakomybė už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, taip pat ir Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklių pažeidimus.

Pagal nusižengimo pobūdį ir pavojingumą už šių teisės aktų pažeidimą asmenims gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 550 eurų.

12 Komentarai

 • Nieko nuostabaus priemimo skyriaus koridoriuje prasivolioji ant vezimelio po 2 val. nors daugiau ligoniu nera ,teko tai patirti.

  • į skubios pagalbos skyrių,kur ,nusibodus sėdėt vežimėlyje,pakilau ir, išsikvietęs taksi,šašų gydyt grįžau namo .

 • Sveikinimai Rinkos aikštei, nors įvykis ir senas, bet mugė ir šį sugebėjo nusirašyti.
  Už valandos Pranckeviciūtė nusižiūrės ir įvykius Chemikų gatvėje.

  • Ivykiu mieste daug, bet panele Linute siknos nepajudina. El.pastu musu virsininkui rasineja. Kol Erika nepasiunte jis grieztai.

  • Ana su doktaru uzsiimineja, netur kada lakstyti po Kedainius, geriau copy paste daro

   • Kokiu daktaru? Tai vėl kitą senį susirado? Nu ir palaida bala…

 • Gaila berniuko, o tie palaidi šunys ir mieste laksto. Šiuolaikiškai gydytis reikia patiems.

 • Uzuojauta mamai, ta kurva suni nudauzt reikejo

  • ne šunį nudaužt o šeimininką..
   Jei mašina sugedus juk nedaužom jos ar nespardom, o stebimės kidel savininkas jos netaiso. Tai ir čia tas pats- atsakomybė 100 proc tenka šeimininkui

 • Šilelio gatvės dujinėje užtaisykloje.Kadangi apsilankyt pasitaikė jų darbo dienos pabaigoje,tai nuėjau pabelst į langą.O ten iš po laiptų išpuolė šuo ir įsisegė man į dilbį.Po to man dujų užpylėjas pasakė,kad tas žvėris yra įkandęs ir policijantui.Tada jau rimtai susirūpinau ar šuva nebus po įkandimo policininkui nuo jo užsikrėtęs pasiutlige.Tuolaik mūsiškiai tikrai tarsi užsikrėtę reiduose labai siautėjo net po kitus rajonus.Bet gerai viskas baigėsi man,nes šuo nebuvo užsizarazijęs ir man viskas laimingai be daktarų baigėsi.

 • Skaudės,ištins,pūliuos,ilgai negis.Toks jau tas šuns įkandimas!

  • Turėtų įvest privalomą dantų valymą šunims ir nebebūtų tų ilgai negyjančių pūliuojačių žaizdų.Tada būtų kaip toje istorijoje su begemotu,bijojusiu skiepų-čikšt įkando ir visai neskauda…Ir šuniui pramoga,ir žmogui kraujo apytaka suaktyvėjusi.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video