Kėdainių politikai futbolui skiria daugiau pinigų nei krepšiniui

 Kėdainių politikai futbolui skiria daugiau pinigų nei krepšiniui

VšĮ „Sporto perspektyvos“, valdanti FK „Kėdainių Nevėžis“, buvo atleista nuo daugiau kaip 195 tūkst. eurų mokesčių už vienerių metų laikotarpį./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Nors veikiausiai niekam nekyla abejonė dėl to, kad futbolas yra viena iš brangiausių sporto rūšių, lietuviams visgi arčiau širdies yra krepšinis. Jam ir piniginės plačiau atveriamos, ir parama noriau dalijama. Vis dėlto Kėdainiai, turėdami tiek krepšinio, tiek futbolo profesionalius klubus, būtent futbolui pastaruoju metu plačiau atveria savivaldybės biudžetą.

Kone pusė milijono

Krašto politikai sutarė atleisiantys kėdainiečius futbolininkus nuo gana solidžių mokesčių už naujojo miesto stadiono nuomą.

VšĮ „Sporto perspektyvos“, valdanti FK „Kėdainių Nevėžis“, buvo atleista nuo daugiau kaip 195 tūkst. eurų mokesčių.

Į šį mokestį įeina ir stadiono futbolo aikštės nuoma be apšvietimo, su treniruočių ar varžybų lygio apšvietimu, rūbinių, trenerių ir delegatų patalpų nuoma, stadiono aptarnavimo ir buities pastato pasitarimų salės nuoma.

Kėdainių futbolo klubas „Autara“ atleistas nuo 2,6 tūkst. eurų mokesčio, Kėdainių „Nevėžio“ veteranų futbolo klubas atleistas nuo 14,8 tūkst. eurų mokesčių, o Kėdainių futbolo klubas „Futbolas visiems“ – nuo 11,5 tūkst. eurų nuomos mokesčio.

Kėdainiai, turėdami tiek krepšinio, tiek futbolo profesionalius klubus, būtent futbolui pastaruoju metu plačiau atveria savivaldybės biudžetą./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Bendra pinigų suma, kuri nebus surinkta į biudžetą, siekia 224,57 tūkst. eurų.

Futbolui daugiau

Savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė atkreipė dėmesį, kad pinigų suma yra labai solidi, o lyginant krepšinį, kuriam skiriami pinigai ir nuolaidos nuo mokesčių nuolat yra politikų kritikuojamos, ir futbolą, akivaizdu, kad pastarąjį Kėdainiai myli labiau.

„Vien tik futbolui mes duodame 424 tūkst. eurų. Tuo tarpu krepšiniui – tik 245 tūkst. eurų“, – sakė savivaldybės kontrolierė.

Atima iš Sporto centro

Valdančiųjų lyderė Nijolė Naujokienė atkreipė dėmesį, kad nuolaidos futbolui yra itin solidžios, o kaip ir visais atvejais – tai, ko nesumokės sportininkai, bus realiai atimta iš futbolo stadioną kuruojančio Kėdainių sporto centro.

Jo direktorius Tomas Pakštys pripažino, kad tiek, kiek mokesčių nesumokės sportininkai, tiek susitrauks Sporto centro biudžetas. Tačiau norint, kad įstaiga funkcionuotų, tų pinigų vis tiek reikės iš kažkur gauti.

„Taip, mes negausime pajamų, bet jau kitų metų biudžetą planuojant prašysime pinigų, nes stadiono išlaikymas kainuoja“, – sakė Sporto centro vadovas.

Krepšinio klubas buvo atleistas nuo 45 tūkst. eurų nuomos mokesčio – kone keturis kartus mažesnės sumos, nei futbolo klubas.

Aut. past.

Analogiškai jis pasisakė ir tada, kai nuo sporto arenos nuomos buvo atleistas krepšinio klubas „Nevėžis-Optibet“.

„Be abejo, lėšų trūkumas turi pasekmių mūsų įstaigos vystymuisi.

Kiek šis konkretus sprendimas turės įtakos, sunku pasakyti – visus ankstesnius metus klubas taip pat būdavo atleistas nuo mokesčių. Dėl to mes turime ir A, ir B, ir C planus, kuriuos stengsimės kažkaip įgyvendinti“, – anksčiau sakė T. Pakštys.

Krepšinio klubas buvo atleistas nuo 45 tūkst. eurų nuomos mokesčio – kone keturis kartus mažesnės sumos, nei futbolo klubas.

Finansavimui ribų nėra

Tuo tarpu savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas sakė, kad ar šiaip ar taip sporto klubus didele dalimi išlaiko savivaldybė, o su finansavimu neretai tiesiogiai siejasi ir sportininkų rezultatai, kurių, be abejo, visi nori kuo aukštesnių.

„Viešosios įstaigos „Sporto perspektyvos“ nemažą biudžeto dalį sudaro savivaldybės indėlis. Tiek tvirtinant strateginį planą, tiek tvirtinant biudžetą yra numatyta lėšų šioms programoms įgyvendinti. Iš tų lėšų ši įstaiga faktiškai ir išsilaiko.

Sporto klubus didele dalimi išlaiko savivaldybė, o su finansavimu neretai tiesiogiai siejasi ir sportininkų rezultatai, kurių, be abejo, visi nori kuo aukštesnių.

Aut. past.

Profesionaliame sporte finansavimas ribų neturi. Viskas turi du galus: mažiau pinigų – paskutinė vieta, daugiau pinigų – pirmos vietos, daugiau žiūrovų, pasitenkinimo, gerų emocijų.

Mūsų futbolo komanda dalyvauja LFF rengiamose varžybose, pelnė trečiąją vietą turnyrinėje lentelėje, taip pat ir moterų regioninės lygos turnyre, jaunimo turnyruose“, – vardijo K. Stadalnykas.

Pirmiausia žmonės, tada pinigai

Vis dėlto nuo nuomos mokesčių sportininkai buvo atleisti. Opozicijos lyderis Saulius Grinkevičius atkreipė dėmesį, kad nemaža dalis šių pinigų yra skirti krašto vaikų sveikatingumo gerinimui.

„Juk kalba eina apie mūsų vaikus. Jie juk ten sportuoja daugiausia. Manau, visiškai normalu, kad nuo mokesčių atleidžiame ir vaikus, ir senjorus, ir profesionalus.

Tegul tik sportuoja“, – sakė politikas.

Jam antrino ir Gitana Kaupienė.

„Taip, tai labai didelės tos sumos, bet čia yra kalbama ir apie didelį žmonių skaičių.

Aš džiaugiuosi tuo dideliu sportininkų skaičiumi mūsų rajone. Futbolas yra labai brangi sporto šaka. Kiek gali savivaldybė, tiek turėtų ir prisidėti.

Pirma kalbame apie žmones, tik tada apie pinigus“, – sakė politikė.

6 Komentarai

  • Skempas rankom trina uz toki deala!

  • Viskas aisku su tokiais valdytojais

  • Mokytojų motyvacijos programai, švietimo pagalbos specialistų rengimui ar perkvalifikavimui. Atlikti monitoringą ir ilgalaikes prognozės,kad su laiku neliktume su krepšinio ir futbolo klubais ir parama jiems, kad būtume išdidūs prieš save ir ateinančias kartas, kad planuojame, dirbame ir turime rezultatus.

  • Jūs man paaiškinkite, jei profesionalūs klubai atleidžiami nuo mokesčių, kodėl eidamas į varžybas aš turiu pirkti bilietą?Ir dar tiems patiems vaikams(dėl kurių čia taip „stengiamasi“,kalbu apie krepšinį)iškyla visokių ribojimų-tai tik pagal sąrašus,tai už kažkokius nuopelnus….Kaip susiję tie pinigų viražai prof.sporto ir vaikų ugdymo?

    • Gauna iš mokesčių mokėtojų pinigus ir dar iš jų prašo už bilietą susimokėti

  • Kada jus ubagai tiek krepsinis tiek futbolas tures normalius remejus? Niekada! Kiek darlesit is savivaldybes biudzeto eurus? Kur privatus ir stiprus klubu remejei? Palikit kiek boksui duodat, tiek duokit ir visiems ir pasimatytu rezultatai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video