Kėdainių mieste ir rajone tikrinami gaisriniai hidrantai

 Kėdainių mieste ir rajone tikrinami gaisriniai hidrantai

Kaimiškose teritorijose hidrantus tikrina rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Nuotraukoje – hidrantų patikra Josvainių miestelyje./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto ir rajono gyventojai pastarosiomis dienomis įvairiose miesto, miestelių, gyvenviečių vietose dažnai mato priešgaisrinę techniką. Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba bei rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba vykdo gaisrinių hidrantų patikrinimą.

Kasmetinė patikra

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informavo, kad tokios planinės patikros vyksta

kasmet, kad problemų nekiltų tada, kai vandens reikia labiausiai – per gaisrą. 

„Specialios paskirties įrenginiai, skirti vandeniui imti, statomi ant vandentiekio vamzdyno arba prijungiami prie jo. Šie įrenginiai yra skirti ugniagesiams. 

Kilus gaisrui ugniagesiai iš hidranto imtų vandenį, jiems nereikėtų gaišti brangaus laiko važinėjant iki artimiausio atviro vandens šaltinio. 

Atvykę ugniagesiai prijungtų specialią žarną ir greitai prisipildytų gaisrinę cisterną vandens. Tai truktų vos keletą minučių ir jie vėl galėtų skubėti gesinti gaisro“, – informavo valdyba.

Labai svarbūs

Kraštietis ugniagesys Skirmantas Laužikas sako, kad šie statiniai labai svarbūs ne tik miesto, bet ir kaimiškose teritorijose, todėl neseniai su šeima atsikraustęs į Beinaičių kaimą siekia, kad ir šiame kaime būtų įrengtas gaisrinis hidrantas.

„Iš esmės jie turi būti visur. Nes gesinant gaisrą kiekviena minutė svarbi. Todėl minu savivaldybės slenksčius, prašau, kad skirtų lėšų jam įrengti kaime.

Esu kalbėjęs su nemažai valdininkų. 

Labai džiugu, kad mane išklausė ir mano idėją palaiko vicemeras Paulius Aukštikalnis. Esu jam dėkingas už palaikymą“, – sakė. S. Laužikas.

D. Kuprijanovo nuotr.

Visame pasaulyje

Gaisriniai hidrantai įrengiami ne tik Lietuvoje, Europoje, bet ir visame pasaulyje. 

Jie gali būti požeminiai, įtaisomi vandentiekio tinklo šuliniuose važiuojamojoje gatvės dalyje ar šalia jos, ir antžeminiai – įrengiami nevažiuojamojoje gatvės dalyje. 

Hidrantai išsiskiria savo ryškia raudona spalva.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video