Kėdainių krašte nuvilnijo Kovo 11-osios renginiai

 Kėdainių krašte nuvilnijo Kovo 11-osios renginiai

Šventės akimirkos – Elonos Nagevičienės, Artūro Sajos, Mindaugo Nefo ir Daivos Danauskienės užfiksuotuose kadruose.

Kėdainių krašte iškilmingai paminėti Kovo 11-osios įvykiai. Tądien tiek mieste, tiek kaimuose vyko minėjimai, koncertai, žygiai ir net važiuotynės. Kėdainiečiai laisvės dieną paminėjo išties išradingai, tad tie, kurie norėjo švęsti, tikrai rado ir kur nueiti, ir ką pamatyti.

Šventė išvakarėse

Šėtos kultūros centre Kovo 11-osios išvakarėse rinkosi miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai, kurie minėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Šventinio minėjimo metu pagerbtas Šėtos Švč. trejybės parapijos klebonas kunigas Robertas Gedvydas Skrinskas.

Jis apdovanotas už Šėtos seniūnijos kultūros paminklų paveldo puoselėjimą.

Susirinkusiems į šventinį Kovo 11-osios koncertą sveikinimo žodį tarė ir Šėtos seniūnas Ričardas Boreiša.

Vėliau visi klausėsi operos solisto Liudo Mikalausko atliekamų dainų apie Lietuvą ir Lietuvai.

Šventė nuo ryto

Šeštadienį tikintieji nuo ryto rinkosi Šv. Juozapo bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už Nepriklausomą Lietuvą ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus.

Kėdainių krašte iškilmingai paminėti Kovo 11-osios įvykiai. Tądien tiek mieste, tiek kaimuose vyko minėjimai, koncertai, žygiai ir net važiuotynės.

Aut. past.

Po šv. Mišių  visų laukė Kėdainių kultūros centro kamerinio choro „Ave Musica“ koncertas.

Po jo visi patraukė į Kauno gatvės kapines, kur vyko  Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Povilo Aksomaičio atminimo pagerbimas.

Šventė arenoje

Vidurdienį dešimtys kraštiečių keliavo miesto gatvėmis – vyko Kovo 11-osios simbolinis 11 km pėsčiųjų žygis aplink Kėdainius.

Popietę Kėdainių arenoje šventę kraštiečiams surengė miesto bei rajono vaikai ir jaunimas.

Čia vyko Dailės mokyklos dirbtuvės, kurių metu buvo galima išgirsti Muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro pasirodymą.

Šventėje koncertavo Muzikos mokyklos, miesto ir rajono lopšelių-darželių kolektyvai: „Obelėlė“, „Pasaka“, „Aviliukas“, „Vyturėlis“, „Varpelis“, „Žilvitis“, „Vaikystė“, „Puriena“, „Kaštonas“, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ ir  „Ryto“ progimnazijų, „Atžalyno“, Šviesiosios ir Šėtos gimnazijų mokiniai, Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukas“, Šokių studija „Izzadora“, Kėdainių kultūros centro Šokio studija „XLITE“, Dailės mokyklos, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro, Šokių studijos „Altima“ bei mokyklų bei darželių jungtiniai kolektyvai.

Paminėjo važiuotynėse

Šiemet išradingai laisvės dieną paminėjo kalnaberžiečiai. Jie visus šio krašto žmones sukvietė į važiuotynes „Vežame laisvę“.

Susirinkę prie bendruomenės namų, padabinę automobilius vėliavėlėmis ir kita tautine atributika tiek vietos gyventojai, tiek svečiai patraukė Surviliškio ir Krekenavos link.

Kovo 11-osios įvykius išradingai minėjo ir Nociūnų, Akademijos, Gudžiūnų, Pagirių krašto žmonės.

Šventė buvo minima ir didesniuose miesteliuose, ir visai mažuose kaimuose.

Šventės akimirkos – Elonos Nagevičienės, Artūro Sajos, Mindaugo Nefo ir Daivos Danauskienės užfiksuotuose kadruose.

5 Komentarai

 • tikrai kad neatitrūkęs nuo paprastų žmonių,neskirsto ir neįvardija jų kaip nerinktas apsišaukėlis valdovas kuprius į jedinstvenininkus ir kremlinius-dainuoja kaimo scenose visiems iš širdies ir duoda garo kartu su armonikieriais per TV.Pagarba ir meilė mūsų tautos auksiniam balsui.

  • Tokių talentų labai mažai kaip Mikalauskas ir Merūnas, kurie atsigręžia į paprastą žmogų ir nedainuoja pagal fonogramą.

   • kad jie tai daro nuoširdžiai ir be piarinimosi kaip Kaune šlepetes praganęs Juozapaitis.

    • Juozapaičiui dainuot, bet ne į politiką eit. Kauniečiai iš anksto nusprendė kas bus meru.

 • I akis krenta gausus šventės lankytoju burys…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video