Kėdainietis šachmatininkas į savo pasiekimų sąrašą įsirašė dar vieną titulą

 Kėdainietis šachmatininkas į savo pasiekimų sąrašą įsirašė dar vieną titulą

Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainiečiui šachmatininkui FM Gustui Morkūnui šie metai buvo išties sėkmingi. 2022 m. pabaigoje gautas oficialus patvirtinimas iš Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE), kad Gustui Morkūnui suteiktas FM titulas. Tai jauniausias FM Lietuvoje, o pasaulyje jis net 13-as tarp bendraamžių.

Pirmą kartą jam pavyko tapti Lietuvos jaunių šachmatų čempionu visose trijose laiko kontrolėse (standartinių, greitųjų, žaibo šachmatų). Balandžio mėnesį dalyvavo Pasaulio mokyklų čempionate Graikijoje, kur iškovojo aukštą 7 vietą. 

Vėliau visi šachmatų žaidėjai buvo pakviesti į LR Seimą, kur vyko kasmetinis turnyras „Seimo taurė – 2023“. Dėl įsteigtų prizų varžėsi 99 dalyviai, Gustas aplenkdamas gausų būrį patyrusių žaidėjų bendroje įskaitoje užėmė antrą vietą ir buvo apdovanotas diplomu bei atminimo dovanėlėmis.

Gusto tarptautinis standartinių šachmatų reitingas pakilo 32 taškais.

Vasarą nepoilsiavo

Vasaros atostogos buvo skirtos treniruotėms ir varžyboms. Birželio mėnesį Gustas dalyvavo prestižiniame tarptautiniame turnyre Latvijoje, kur įskaitoje iki 14 metų tapo nugalėtoju. Liepos gale Gustas dalyvavo atvirame Latvijos greitųjų šachmatų čempionate, kur įskaitoje iki 18 metų taip pat užėmė pirmą vietą.

Vasarai besibaigiant kėdainietis buvo pakviestas į Lietuvos jaunimo rinktinę, ruošėsi dalyvauti Pasaulio jaunimo šachmatų olimpiadoje, kuri buvo surengta Nyderlanduose. Lietuvos komandai pavyko iškovoti aukštą 25 vietą pasaulyje, prie šio pasiekimo svariai prisidėjo Gustas, surinkęs 6 taškus iš 9 galimų.

Mokslo metų pradžia sutapo su Europos čempionatu Rumunijoje, kur savo amžiaus grupėje kėdainietis užėmė 33 vietą. Spalio mėnesį Gustas pradėjo tradicinėmis kasmetinėmis varžybomis Siguldoje (Latvija), kur įskaitoje iki 14 metų tapo nugalėtoju.

Gautas oficialus patvirtinimas iš Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE), kad Gustui Morkūnui suteiktas FM titulas. Tai jauniausias FM Lietuvoje, o pasaulyje jis net 13-as tarp bendraamžių.

Buvo įtempti metai

Lapkričio 12−25 Gustas Morkūnas baigė šių metų varžybas užsienyje kovodamas Pasaulio jaunių šachmatų čempionate Italijoje. Šiais metais ši Europos šalis sutraukė didžiulį būrį jaunųjų šachmatininkų. Gusto amžiaus grupėje iš viso startavo 178 žaidėjai.

Šis čempionatas susiklostė sėkmingai, Gusto tarptautinis standartinių šachmatų reitingas pakilo 32 taškais. Paskutiniame rate buvo šansas kovoti dėl vietos pirmajame dvidešimtuke, tačiau po penkių valandų kovos teko pripažinti varžovo iš Vietnamo pergalę ir tenkintis galutine 45 vieta.

Šiais metais varžybos užsienyje baigtos, bet dar laukia įvairūs turnyrai mūsų šalyje. Visa tai yra pasiruošimas ateinantiems metams, kurie, perėjus į vyresniųjų (U16) grupę, bus ne mažiau įtempti nei šie.

Gustą treniruoja FM Laimutis Šolys.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

1 Komentaras

  • Jis ne Čpok su kagebistinio geno šleifu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video