Kėdainietis pripažintas kaltu dėl 150 tūkst. eurų bažnytinių reliktų vagysčių

 Kėdainietis pripažintas kaltu dėl 150 tūkst. eurų bažnytinių reliktų vagysčių

Asociatyvi BNS nuotr.

BNS, rinkosaikste.lt inf.

Kėdainių gyventoją teismas pripažino kaltu dėl 150 tūkst. eurų vertės bažnytinių reliktų vagysčių iš Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) parapijos bažnyčios, esančios Kupiškio rajone. Dėl šios ir kitų vagysčių G. P. skirta 4 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Subendrinus su kito teismo skirta dar viena bausme, kėdainiečiui pataisos namuose teks praleisti 6 metus, pranešė teismas.

G. P. turės atlyginti apie 370 eurų turtinės žalos nukentėjusiesiems bei 57,6 tūkst. eurų turtinės žalos, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą ir 655 eurų bylinėjimosi išlaidas Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) parapijai.

Nuosprendį paskelbusio Panevėžio apylinkės teismo atstovė Irma Gritėnienė BNS sakė, kad dalis iš bažnyčios pavogtų vertybių surasta ir grąžinta savininkams, todėl iš kėdainiečio priteista suma už nesurastas ir negrąžintas vertybes.  

Panevėžio apylinkės teisme du vyrai buvo kaltinami 13 vagysčių ir neteisėtu disponavimo šaunamuoju ir nešaunamuoju ginklais. Tačiau teismas kaltu dėl keturių vagysčių pripažino tik kėdainietį G. P., o biržietį R. K. – tik už neteisėtą ginklo laikymą.

R. K. ir G. P. buvo kaltinti vagystėmis iš įmonės patalpų, Biržų miškų urėdijos, Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) parapijos bažnyčios, lauko virtuvės, ūkinio pastato, sandėliuko, garažo, nesaugomos automobilių aikštelės, sodo sklypo ir kitų. Vagystės įvykdytos 2018 metais balandį–spalį.

Teismas išnagrinėjęs bylą, pripažino G. P. kaltu dėl 4 vagysčių: apie 150 tūkst. eurų vertės bažnytinių reliktų – votų, monstrancijų, kieliko, relikvijorių, mišių taurių, komuninių, pasifikalo, kryžiaus, sieninio laikrodžio, bažnytinių knygų, gintarinių karolių iš Skapiškio Šv. Hiacinto (Jackaus) parapijos, biotualeto iš UAB „Biržų komunalinis ūkis“ ir šulinio apdailos, voljero, šuns būdos, sodinukų ir kitų sodo reikmenų iš sodo sklypų.

Subendrinus su kito teismo skirta dar viena bausme, kėdainiečiui pataisos namuose teks praleisti 6 metus.

„Dėl kitų vagysčių teismui nepakako įrodymų padaryti pagrįstą ir neabejotiną išvadą, kad jas įvykdė būtent šie kaltinamieji. Prieštaravimų ir abejonių, kurie buvo nustatyti teisminio nagrinėjimo metu, išnaudojęs visas galimybes teismas negalėjo panaikinti. Esant abejonėms dėl kaltinamųjų kaltumo, visos abejonės vertintinos jų naudai. Asmens kaltė nusikaltimo padarymu negali būti grindžiama tikėtinais ar keliančiais abejonių duomenimis, tad dėl kitų veikų kaltinamieji išteisintini, nes neįrodyta, kad jie dalyvavo padarant nusikalstamą veiką“, – pranešime sakė bylą nagrinėjęs Biržų rūmų teisėjas Vaidas Steckys.

R. K. pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, jam skirta 4 mėnesių ir 14 dienų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau įskaičius suėmime išbūtą laiką, teismas pripažino, kad laisvės atėmimo bausmę biržietis jau atliko. Dėl nešaunamojo ginklo laikymo baudžiamoji byla nutraukta suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui.

Graižtvinis ir pneumatinis šautuvai konfiskuoti ir perduoti Turto valdymo ir ūkio departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ginklų skyriui.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video