Kėdainietė rašytoja – tarp dešimties populiariausių šalies autorių!

 Kėdainietė rašytoja – tarp dešimties populiariausių šalies autorių!

Naujausia Agnės Bausienės fantastinio meilės romano „Noroko rūmų trilogija“ bus išleista jau šį rudenį./Asmeninio archyvo nuotr.

Kai prieš trejus metus „Rinkos aikštė“ rašė apie Josvainiuose gyvenančią Agnę Bausienę (31), ji buvo parašiusi pirmąją savo debiutinę knygą „Tarnybinis romanas“. Aistringas romanas tąsyk buvo lyginamas su legendiniais „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, o vėlesnių jos romanų skaitytojos laukė kaip niekad nekantraudamos. Dabar jaunos kūrėjos aruode jau išleistos septynios knygos,  dar trys arba net keturios bus išleistos šį rudenį, dar viena rašoma, o mintyse – daugybė ateities planų.

Pirmoji trilogija, pirmoji fantastika

Agnė Bausienė geriausiai žinoma kaip meilės romanų su erotikos prieskoniais rašytoja. Nedidelės, tačiau meilės, aistros, kartais šiokio tokio kriminalo ir netikėtų likimo vingių pilnos knygos tapo ne vienos moters geriausiais atostogų skaitiniais, vakaro palydovais, Agnės knygos puslapiai šnara tada, kai moterys po dienos darbų prisėda pailsėti ir skirti laiko sau.

Veikiausiai ne veltui kraštietė pakilo į aštuntąją vietą tarp skaitomiausių bibliotekose lietuvių autorių.

Tačiau išleidusi septynis meilės romanus, kurių vienas – su tęsiniu, Agnė nusprendė žengti ir į sau naujus vandenis. Ji parašė fantastinį meilės romaną „Noroko rūmų trilogija“. Kiekvieną rudens mėnesį bus išleista vis nauja trilogijos knyga.

„Šios trilogijos turinys, sakyčiau, labai skiriasi nuo mano ankstesnių knygų. Veiksmas vyksta mano išgalvotame pasaulyje, kuris jau labai seniai sukosi mano galvoje.

Kėdainietė Agnė Bausienė – aštuntoje vietoje tarp skaitomiausių lietuvių autorių bibliotekose./Asmeninio archyvo nuotr.

Vis dėlto erotika, meilė, erotinė įtampa yra vienas iš pagrindinių aspektų šioje trilogijoje“, – pasakoja rašytoja pridurdama, kad yra paliesta ir išgalvoto pasaulio karalystės politika, vykstantis karas, yra magijos elementų, tad knygoje bus ir aštresnių puslapių.

„Vis vien, mano akimis žiūrint, svarbiausia yra pagrindinių veikėjų jausmai vienas kitam, intrigos, paslaptingas brolis, žiniuonė ir kiti mano sukurti veikėjai“, – sako autorė.

Knyga per savaitę

Nors A. Bausienė visuomet pasižymėjo itin greitais tempais, tačiau knyga per savaitę? Pasirodo, jai įmanoma ir tai.

„Pirmąją trilogijos dalį parašiau senokai, o paskutinės dvi dalys išsigvildeno per vasarą.

Paskutinė knyga mušė visus rekordus, nes ją rašydama per dieną esu parašiusi maksimalų žodžių skaičių, per 7 500, o ir pati knyga parašyta buvo per 7 dienas, žinoma, neįskaitant pasiruošimo ir redagavimo“, – sako pašnekovė.

Agnė priduria, kad ko jau ko, o pasiruošimo šioms knygoms reikėjo išties nemažai. Nors pati trilogija užsimezgė jos galvoje išgirdus dainą, užtruko laiko, kol istorija įgavo ryškesnius kontūrus.

Rašytojos Agnės Bausienės aruode jau išleistos septynios knygos, dar trys arba net keturios knygos bus išleistos šį rudenį, dar viena rašoma, o mintyse – daugybė ateities planų.

Aut. past.

„Rašyti trilogiją, nemeluosiu, buvo sunku.

Pirmas kelias savaites, po to, kai išgirdau tą dainą ir manyje užsimezgė knygos pamatai, be sustojimo galvojau apie istoriją, visą pasaulį, kurį galėčiau sukurti.

Nuolat rašiausi idėjų nuotrupas, dariausi minčių lietų, buvo visko.

Nežinau, ar galėčiau visada rašyti vien apie savo sugalvotus pasaulius. Tai reikalauja labai daug planavimo, mąstymo, rašymo procesas visai kitoks, reikia labai daug visko atsiminti“, – neslepia knygų autorė.

Vis dėlto ji sako, kad jei trilogija sulauks tokios pačios sėkmės, kaip ir jos ankstesnės knygos, tikėtina, ji nebus paskutinis jaunos moters fantastinis romanas. Nes, nors ir buvo sunku, bet rašyti trilogiją Agnei labai patiko. Tačiau tam, kad pailsintų savo kūrybinę mūzą, Agnė, vos baigusi trilogiją, ėmėsi rašyti naują romaną – šįsyk jau įprastą meilės istoriją, vykstančią įprastame mūsų pasaulyje.

Nors Agnės gerbėjos daugiausia yra moterys, pati rašytoja sako, kad paskaityti meilės romanus reikėtų ir vyrams.

Aut. past.

Knygų viršelius kūrė pati

Agnė nupiešė ir „Noroko rūmų trilogijos“ žemėlapius bei sugeneravo ir knygų viršelius. Tiesa, leidykla juos patobulino, tačiau rašytoja sako, kad dirbtinio intelekto pagalba sukurti vizualai, knygos veikėjų ir aplinkos paveikslai padeda ir jai, ir skaitytojams. Nors, tiesa, jos knygos dar be iliustracijų, tačiau jomis ji pagyvina savo socialinio tinklo įrašus.

„Visai neseniai pradėjau naudotis dirbtinio intelekto siūlomomis galimybėmis ir kurti veikėjus su juo man labai patinka.

Taip pati galiu geriau įsivaizduoti knygos personažus, o ir savo socialiniame tinkle galiu parodyti iliustracijas visiems sekėjams, kad ir jie geriau įsivaizduotų, apie ką bus knygos.

Erotinius romanus skaityti reikėtų… vyrams

Nors Agnės gerbėjos daugiausia yra moterys, pati rašytoja sako, kad paskaityti meilės romanus reikėtų ir vyrams.

„Visuomet galvojau, kad meilės, erotinius romanus pirmiausia reikėtų paskaityti vyrams. Manau, tada moterys santuokose būtų laimingesnės, o ir skyrybų būtų mažiau“, – juokiasi Agnė ir priduria, kad visgi žino ir vyrų, kurie ištikimi jos knygų gerbėjai, su ne mažesniu nekantrumu nei jų antrosios pusės laukia naujų Agnės kūrybos vaisių.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video