Kėdainiečių paaukotas maistas – jau pakeliui į Ukrainą

 Kėdainiečių paaukotas maistas – jau pakeliui į Ukrainą

Kol geros valios žmonės nešė pilnus maišus reikalingos paramos, aukojo, Kėdainių samariečių savanoriai visą tą laiką, nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, plušo pakuodami kraštiečių suaukuotus maisto produktus./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainiečiai nepaliauja ir toliau padėti karo siaubą išgyvenantiems Ukrainos žmonėms. Šį kartą į Kėdainių samariečių kvietimą paaukoti maisto produktų atsiliepė 122 krašto žmonės bei organizacijos. Dėžės su suaukotais maisto produktais į mūsų miestą tą pačią dieną taip pat atkeliavo ir iš Jurbarko, Marijampolės, Klaipėdos bei Kauno samariečių bendrijų. Vos per vieną dieną samariečių patalpas Kėdainiuose užpildė reikalingi maisto produktai, kurie jau šiandien, penktadienį, drauge su kitų Lietuvos miestų samariečių surinktos paramos siunta vilkiku bus išgabenti tiesiai į Charkivą.

Plušo pakuodami

Kol geros valios žmonės, nešini maišais, pilnais reikalingos paramos, aukojo, Kėdainių samariečių savanoriai visą tą laiką, nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro, plušo pakuodami kraštiečių suaukuotus maisto produktus: konservuotus bei rūkytus mėsos gaminius, greitai paruošiamas sriubas ir košes, kruopas, prieskonius, riešutus, medų, saldų sutirštintą pieną, arbatą, kavą, vitaminus, maisto papildus, šokoladą ir saldainius, cukrų, chalvą, džiovintus vaisius, sausainius, trapučius, duoną, mišinukus vaikams ir kitus greitai negendančius maisto produktus.

Nuo 8 valandos ryto iki 23 valandos vakaro dirbo 17 savanorių.

Svarbiausia – vienybė

„Jaučiuosi gerai darydama kitiems gera“, – sakė prie paramos maistu ukrainiečiams prisidėjusi Lina Smilgevičienė ir pabrėžė, jog šiuo metu svarbiausia – vienybė: „Juk nė vienas nežinome, kada nelaimė gali pasibelsti ir į mūsų duris“.

Džiaugiasi vieningumu

Kraštietę be galo džiugina žmonių vieningumas: „Gera matyti ir žinoti, kad mūsų mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, yra šitiek daug gerų ir neabejingų žmonių, kurie atsiliepia į pagalbos šauksmą ir prisideda kuo tik gali: vieni pinigėliais, kiti drabužėliais, dar kiti maistu“.

„Nei vienas karas per savaitę nesibaigia, kaip ir nebūna karo be ilgalaikių pasekmių, todėl jau dabar bandydami „užgesinti gaisrą“, t. y. suteikti visą reikiamą pagalbą ukrainiečiams čia ir dabar, po truputį ruošiamės ir ilgajam periodui – samariečiai pasiruošę tiesti pagalbos ranką Ukrainai ir jos žmonėms tiek, kiek to reikės“.

S. Patkauskaitė

Sektinas pavyzdys

Kraštietis Nerijus mano, kad parama ir palaikymas šiuo metu Ukrainos šaliai yra labai svarbus gestas bei didžiulė pagalba, o kartu ir pagarba žmonėms, kenčiantiems nuo karo.

„Nepaprastai džiugu, kad vis daugiau žmonių, tarp kurių ir tie, kuriuos puikiai pažįstu, su kuriais dirbu, turi norą padėti nuo Rusijos atakų kenčiančiai Ukrainai ir sutinka be jokio atlygio prisidėti prie šio kilnaus tikslo.

Tokiu pavyzdžiu pasekti turėtume kiekvienas iš mūsų“, – kalbėjo Nerijus.

Prie paramos maistu ukrainiečiams prisidėjusi Lina Smilgevičienė pabrėžė, jog šiuo metu svarbiausia – vienybė: „Juk nė vienas nežinome, kada nelaimė gali pasibelsti ir į mūsų duris“./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Didelis aktyvumas

Lietuvos samariečių bendrijos prezidentė, Kėdainių samariečių asociacijos valdybos narė Sonata Patkauskaitė nesitikėjo tokio didelio žmonių aktyvumo: „Labai malonu matyti visus kėdainiečius tokius aktyvius ir taip dosniai prisidedančius prie pagalbos Ukrainai.

Džiugu, jog Kėdainių krašte kaskart atsiranda vis daugiau nuoširdžiai padėti norinčių žmonių.

Esame labai dėkingi ir didžiuojamės visais geros valios žmonėmis, savanoriais bei bendraminčiais, kurie prisidėjo prie bendro tikslo“, – geradariams širdingai dėkoja S. Patkauskaitė.

Tiesia pagalbos ranką

S. Patkauskaitė pabrėžia, kad visos Lietuvos samariečių bendrijos yra pasiryžusios priimti dar didesnius iššūkius nei jų būta iki šiol.

„Nei vienas karas per savaitę nesibaigia, kaip ir nebūna karo be ilgalaikių pasekmių, todėl jau dabar bandydami „užgesinti gaisrą“, t. y. suteikti visą reikiamą pagalbą ukrainiečiams čia ir dabar, po truputį ruošiamės ir ilgajam periodui – samariečiai pasiruošę tiesti pagalbos ranką Ukrainai ir jos žmonėms tiek, kiek to reikės“, – pažymi S. Patkauskaitė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video