Kėdainiečiams – visi atsakymai apie pensijų kaupimą

 Kėdainiečiams – visi atsakymai apie pensijų kaupimą

„Goindex“ komanda Kėdainiuose.

Prieš beveik dvejus metus Lietuvos rinkoje paslaugas pradėjusi teikti ir išskirtinai vien tik į pasyviai valdomus indeksinius fondus investuojanti pensijų fondų valdymo bendrovė „Goindex“ per tokį trumpą laiką užsitikrino didelį klientų bei investuotojų pasitikėjimą ir gerokai išjudino pensijų kaupimo fondų rinką.

Nuo 2024 m. pradžios iki šių metų birželio pabaigos gyventojų kaupiama suma „Goindex“ valdomuose II ir III pakopos pensijų fonduose išaugo daugiau nei dvigubai – nuo 39,7 mln. eurų iki 89,5 mln. Eur, o pensijų fondų dalyvių skaičius bendrovėje per 6 šių metų mėnesius ūgtelėjo beveik aštuoniais tūkstančiais – nuo 12,7 tūkst. iki 20,2 tūkst.

Dar jauna, bet klientų pasitikėjimą jau spėjusi pelnyti bendrovė siekia betarpiškai bendrauti su gyventojais.

Turuose per šalies miestus didžiausiose susibūrimo vietose, dažniausiai prekybos centruose, „Goindex“ atstovai ne tik pristato savo paslaugas, bet ir konsultuoja pensijų kaupimo klausimais.

Nuo šios savaitės bendrovės atstovai kėdainiečius konsultuoja prekybos centre „Maxima“, J. Basanavičiaus g. 93C.

Ilgalaikė nauda

„Kėdainiečius kviesime pasidomėti, kaip jiems sekasi kaupti antros ar trečios pakopos pensijų  fonduose, pristatysime savo išskirtinumą ir privalumus. Pensijų kaupimas apipintas daugybe klaidingų mitų – mes užsiimame finansine edukacija, remdamiesi faktais aiškiname apie kaupimo ilgalaikę naudą“, – teigia Jonas Iržikevičius, „Goindex“ valdybos pirmininkas ir vadovas.

Anot jo, kaip moksle ar sporte, taip ir pensijų kaupimo srityje greito rezultato nereikia tikėtis.

„Nusprendę pradėti sportuoti kitą dieną juk nedalyvausime olimpiadoje, taip ir kaupimas pensijai yra ilgalaikis procesas, kuriame svarbu išlaikyti discipliną. Kaupiant kad ir nedidelę dalį, per ilgą laikotarpį matosi puikūs finansiniai rezultatai“, – palygino J. Iržikevičius.

Turintiesiems vienintelį pajamų šaltinį – darbo užmokestį, per gyvenimą nesukaupusiems didelio kapitalo ar verslų, pensijų kaupimo fondai yra vienintelis kelias darbingu laikotarpiu pasirūpinti savo ateitimi – kaupti II pakopoje po 3 proc. arba III pakopoje savarankiškai nusprendžiant, kiek kas mėnesį tam skirti.

Kaip sveikata verta pasirūpinti profilaktiškai, o ne susirgus, taip ir apie pensiją pravartu galvoti iš anksto, kad jos sulaukus netektų graužtis, kaip išgyventi iš „Sodros“ mokamų pajamų, geriausiu atveju prilygstančių pusei gauto uždarbio.

J. Iržikevičius pabrėžia: nors kaupti pensijai geriausia pradėti kuo anksčiau, kol žmogus darbingas, tą daryti niekada ne per vėlu. 

Prekybos centre kėdainiečių laukiantys „Goindex“ konsultantai kiekvienam individualiai paaiškins pensijų kaupimo niuansus ir netgi apskaičiuos, kiek realiai žmogus galėtų sukaupti per jam iki pensijos likusį laiką.

Atsakys į visus klausimus

J. Iržikevičius apgailestauja: vis dėlto žmonės mažai domisi pensijų kaupimu, į tai atkreipė dėmesį aktyviai su klientais bendraudami „Goindex“ komandos atstovai.

„Lietuvoje yra 1,4 mln. pensijų kaupimo fondų dalyvių. Jie gali pagerinti savo situaciją pasidomėję, kokius mokesčius moka pensijų kaupimo bendrovei, kuriai patiki savo pinigus, kokius rezultatus ji sugeneravo, palyginę skirtingų bendrovių rezultatus, pasirinkti, kur toliau kaupti.

Bendrovę visada galima pakeisti, tai nieko nekainuoja ir labai paprasta“, – sako J. Iržikevičius.

Pasikalbėję su „Goindex“ konsultantais kėdainiečiai tikrai turės naudos.

„Maximos“ prekybos centre sutikto „Goindex“ atstovo verta išklausinėti visko, kas susiję su pensijų kaupimu: kokie kaupimo būdai, kokios mokestinės lengvatos, kas finansiškai labiau apsimoka – pinigus investuoti į pensijų fondą ar pasidėti indėlį į banką tikintis, kad santaupų nesuvalgys infliacija.

Išjudino pensijų fondų rinką

Išskirtinai į indeksinius fondus investuojančią ir dėl to žemas fondų valdymo sąnaudas gyventojams galinčią pasiūlyti pensijų fondų valdymo bendrovę „Goindex“ 2021 metais įkūrė investuotojai Jonas Iržikevičius, Marijus Kalesinskas, Gintautas Lukošius, Aivaras Abromavičius ir Henrikas Karmo.

Į bendrovės kapitalą jau yra investavę per 30 verslo angelų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos ir kitų šalių.

Neseniai „Goindex“ sėkmingai užbaigė dar vieną (jau trečiąjį) investicijų pritraukimo etapą. Iš investuotojų – verslo angelų bendrovė pritraukė 1,4 mln. eurų tolesnei plėtrai, o investicijų pasiūla bendrovės poreikius viršijo beveik du kartus.

„Beveik prieš dvejus metus startavome su idėja kaip reikiant išjudinti Lietuvos pensijų fondų rinką ir matome, kad mums pavyko sukelti grandininę reakciją – investuotojai ir gyventojai pasitikėjimą išreiškė papildomomis naujomis investicijomis – sparčiai daugėja ir mūsų valdomų pensijų fondų dalyvių, kurių absoliuti dauguma perkelia savo jau sukauptas lėšas iš kitų pensijų kaupimo bendrovių dėl efektyvaus pensijų fondų valdymo, išskirtinio dėmesio klientų poreikiams ir pasirinktos investavimo strategijos ilgalaikės naudos kaupiantiesiems“, – sako J. Iržikevičius.

Sumažino išlaidas

„Goindex“ pasirinktos pasyvaus indeksinio investavimo strategijos stiprybė – jos paprastumas ir ilgalaikis pranašumas, lyginant su aktyviai valdomais fondais.

„Šia investavimo strategija nesistengiame aplenkti akcijų ar obligacijų rinkos visuotinės grąžos, o ją tik atkartojame, tad mūsų fondai uždirba labai artimą rinkos (indekso) vidutinei grąžai, kuri, remiantis ilgalaike analize, ilgu laikotarpiu aplenkia 90–95 proc. visų aktyviai valdomų fondų. Taip siekiame kuo daugiau sumažinti sąnaudas pensijų fondų dalyviams“, – teigia „Goindex“ vadovas.

Pasak J. Iržikevičiaus, rinkoje pradėjus aktyviai veikti „Goindex“, dėl išaugusios konkurencijos laimėjo visų pensijų fondų dalyviai.

„Nuo to laiko, kai pristatėme savo paslaugas 2022 m. rugpjūtį, bendros pensijų fondų valdymo išlaidos rinkoje mažėjo, nes į mūsų veiksmus buvo priversti reaguoti ir mūsų konkurentai, rinkos senbuviai, kurie iki tol siūlė paslaugas su didesniais valdymo mokesčiais ir nebūtinai geresniu rezultatu kaupiantiesiems. Tačiau esame ir būsime konkurencingi ir ateityje, o konkurentų veiksmų nesibaiminame – nebūdami bankas ar draudimo bendrove, galime specializuotis išskirtinai vienoje srityje ir pasiūlyti gyventojams efektyvius pensijų kaupimo sprendimus. Jau ir per šį dar neilgą veiklos etapą džiaugiamės, kad daugelyje pozicijų sugebėjome pademonstruoti geresnius rezultatus nei konkurentai“, – sako J. Iržikevičius.

Tarp geriausiųjų

Per pirmuosius pilnus kalendorinius veiklos metus pernai „Goindex“ II pakopos pensijų fondai net 6 iš 8 kategorijų pasiekė geriausius rezultatus rinkoje, toks pat rezultatas išlieka ir palyginus vienerių metų 2023 m. balandžio – 2024 m. balandžio rezultatus.

„Pagrindinis mūsų išskirtinumas – pasirinkta mažų sąnaudų pasyvaus indeksinio investavimo strategija, kuri pasižymi gerais ilgalaikiais rezultatais, tačiau matome, kad ši strategija pasiteisino ir per gana trumpą vienerių metų laikotarpį“, – teigia J. Iržikevičius.

„Goindex“ pensijų fonduose 2024 m. birželio 30 d. kaupė 20 157 dalyviai: 18 757 iš jų II pakopoje ir 1400 III pakopoje.

Užs. nr. 103

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video