Kėdainiečiai parėmė Lietuvos karių išgelbėtus afganistaniečius

 Kėdainiečiai parėmė Lietuvos karių išgelbėtus afganistaniečius

Tarp kėdainiečių ir birutiečių užsimezgė tvirta draugystė, todėl atsiradus galimybei kėdainiečiai dar kartą ištiesė pagalbos ranką afganistaniečiams./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Iš Kabulo parskraidinti afganistaniečiai gyvena kaimyniniuose Raseiniuose. Lietuvos karių išgelbėtoms šeimoms pagalbos ranką ištiesė ir kėdainiečiai – labdaros ir paramos fondas „Teen Challenge“ bei Kėdainių policijos centro asociacija.

Kvietė birutietės

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos narės, trumpiau vadinamos birutietėmis, pakvietė visus Lietuvos žmones ir organizacijas padėti vertėjų šeimoms, evakuotoms į Lietuvą iš Afganistano.

Atsiliepdami į šį kvietimą padėti, labdaros ir paramos fondas „Teen Challenge“ ir Policijos centras paaukojo drabužių, žaislų, maisto produktų.

Organizatorių nuotr.

Užsimezgė draugystė

Tarp kėdainiečių ir birutiečių užsimezgė tvirta draugystė, todėl atsiradus galimybei kėdainiečiai dar kartą ištiesė pagalbos ranką afganistaniečiams.

„Atsiradus galimybei paremti namus praradusias vertėjų šeimas iš Afganistano, apsilankėme Raseiniuose. Iš arti teko pamatyti žmonių, kurie buvo priversti išvykti, išgyvenimus netekus gimtų namų.

Ekstremaliomis sąlygomis savo šalį palikę ir evakuoti afganistaniečiai dabar yra saugūs Lietuvoje, tačiau jiems trūksta būtiniausių higienos, skalbimo ir kitų priemonių.

Yra 8 besilaukiančios mamos, kurioms reikia naujagimio kraitelių, vežimėlių bei kitų priemonių. Dėkojame Pasaulinei Dievo Asamblėjai ir LPF „Teen Challenge“, kurių dėka buvo nupirktos reikiamos priemonės, kuriomis džiaugiasi afganų šeimos“, – informavo Kėdainių policijos centro pirmininkė Danutė Mykolaitienė.

Pagalbos reikia

Labdaros ir paramos fondo „Teen Challenge“ socialinis darbuotojas Andrej Berseniov sakė, jog visos Lietuvos mastu buvo surinkta daugiau nei 8 000 eurų, už kuriuos nupirkta būtiniausių priemonių.

„Buvo nupirkta ir nuvežta įvairių vaistų, medikamentų. Taip pat nuvežta kūdikių ir higienos priemonių, šalikų ir šiltesnės aprangos, batų, buities apyvokos prekių“, – dėstė socialinis darbuotojas.

Lietuvos karių išgelbėtiems afganistaniečiams pagalbos ranką ištiesė ir kėdainiečiai – labdaros ir paramos fondas „Teen Challenge“ bei Kėdainių policijos centro asociacija.

Aut. past.

Situacija sudėtinga

Jis atskleidė, kad situacija Raseiniuose išlieka sudėtinga, o jo atstovaujama organizacija paremia visus, kam reikia pagalbos.

„Mes organizuojame daugybę paramos akcijų, remiame neįgaliuosius, ligonius, sunkiau gyvenančius.

Raseiniuose situacija yra sudėtinga. Šie žmonės nėra tie pabėgėliai, kurie ieško geresnio gyvenimo turtingose šalyse. Jie nėra tie, kuriuos rodo per televiziją, kurie ateina su naujais telefonais ir brangiais darbužiais.

Jie tiesiog bėgo nuo galimo susidorojimo jų šalyse, todėl mes jiems turime padėti. Jiems padeda visos Lietuvos žmonės, nes jie padėjo mums misijose“, – paaiškino A. Berseniov.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video