Kėdainiuose teikiamos ir užmarštin benueinančios paslaugos

 Kėdainiuose teikiamos ir užmarštin benueinančios paslaugos

Teksto atspausdinimas, skenavimas ir net elektroninio laiško išsiuntimas – štai tokias paslaugas iki šiol teikia Kėdainių rajono savivaldybei pavaldus Turizmo ir verslo informacijos centras. Jo vadovė Daina Balasevičienė tikina – šiomis paslaugomis naudojamasi itin retai, tačiau jų atsisakyti neketinama. Tiesa, verslą ir turizmą puoselėti turinti įstaiga jau atsisakė iki šiol teiktų paslaugų, kaip interneto prieigos suteikimas ar darbuotojo pagalba ieškant informacijos internete.

Paslauga teikiama dukart metuose

Ką daryti, jeigu labai norisi kam nors parašyti elektroninį laišką, tačiau neturi nei kompiuterio, nei prieigos prie interneto, nei supratimo, kaip tai daroma? Išeitį iš šios skaitmeninėje epochoje sunkiai suvokiamos situacijos galima nesunkiai rasti. Tereikia kreiptis į Kėdainių turizmo ir informacijos centrą, kurio darbuotojai elektroninį laišką pageidaujamu adresu išsiųs vos už trisdešimt centų. Tokį oficialų šios paslaugos įkainį yra patvirtinusi Kėdainių rajono savivaldybės taryba.

Elektroninių laiškų siuntimas – viena egzotiškiausių šios biudžetinės įstaigos teikiamų paslaugų. Pasak įstaigos vadovės D. Balasavičienės, labai retai, išimtiniais atvejais ja visgi pasinaudojama.

[quote author=“D. Balasevičienė“]Gal du kartus per metus vyresnio amžiaus žmonėms prireikia pagalbos išsiunčiant elektroninį laišką.[/quote]

„Gal du kartus per metus vyresnio amžiaus žmonėms prireikia pagalbos išsiunčiant elektroninį laišką“, – „Rinkos aikštei“ sakė D. Balasevičienė.

Ji patikslino, jog kompiuterių neįvaldę senjorai dažniausiai elektroniniu paštu siunčia dokumentų kopijas.

„Šios paslaugos dar kai kam prireikia, todėl rajono savivaldybės Tarybai tvirtinant mūsų teikiamų paslaugų įkainius jos neatsisakėme. O tos paslaugos, kurių jau niekam nebereikia, buvo išbrauktos“, – sakė D. Balasevičienė.

Įstaigos vadovė Daina Balasevičienė minėjo, jog iki šiol galioję ekskursijų įkainiai daug kam kėlė juoką. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Labiausiai pabrango ekskursijos

Peržiūrėti teikiamas paslaugas bei jų įkainius nuspręsta konstatavus, kad jie neatitinka šių dienų realijų.

Paslaugų sąrašas bei jų įkainiai buvo sudaryti dar 2012 metais, o paskutinį kartą koreguoti 2014 metais. Tiesa, tuomet iš esmės niekas nekeista, tik kainos iš lito konvertuotos į eurus.

Turizmo ir verslo informacijos centro vadovės D. Balasevičienės teigimu, savivaldybės Tarybai tvirtinti teiktas pasiūlymas, kuriuo siekta ne tik išbraukti jau seniai nebeteikiamas paslaugas, tokias kaip pagalba ieškant informacijos internete ar tekstų vertimas. Nuspręsta padidinti rengiamų ekskursijų kainas, kad jos taptų panašios su Kėdainių krašto muziejaus teikiamų paslaugų įkainiais.

Iš tiesų ekskursijos pabrango labiausiai. Jei iki šiol grupei iki 10 žmonių gido paslaugos Kėdainių mieste už valandą kainavo 5 eurus 79 centus, nuo šiol tai kainuoja 20 eurų. Už valandos trukmės ekskursiją po Kėdainių rajoną teks atseikėti 50 eurų.

Įstaigos vadovė D. Balasevičienė minėjo, jog iki šiol galioję ekskursijų įkainiai daug kam kėlė juoką. Be to, būdavę ir abejonių paslaugos kokybe.

„Gido paslaugos sulaukia nemažo susidomėjimo. Praėjusiais metais buvo surengta 149 ekskursijos“, – pasakojo D. Balasevičienė.

Keičiant ekskursijų įkainius supaprastinta ir jų apskaičiavimo sistema. Jeigu iki šiol paslaugų kainos priklausė nuo turistų grupės dydžio, nuo šiol ji suvienodinta. Juk pasakodamas kelių ar keliolikos žmonių grupei apie Radvilų miesto paslaptis, gidas iš esmės dirba tokį patį darbą.

Pildo ir deklaracijas

Viena egzotiškesnių Kėdainių turizmo ir verslo informavimo centro teikiamų paslaugų – 10 eurų įkainotas gyventojų pajamų deklaracijų pildymas.

Pasirodo, jog centro darbuotojai pildo ne tik šias, bet ir tas deklaracijas, kurių prireikia, jeigu vienas šeimos narių dirba valstybės tarnyboje.

„Būna atvejų, kai į mus pagalbos kreipiasi žmonės, kurie vykdo individualią veiklą, tačiau neturi prieigos prie elektroninės bankininkystės sistemų. Galima eiti į mokesčių inspekciją, tačiau ten – didelės eilės. Matome, jog ši paslauga yra reikalinga, todėl jos nenorime atsisakyti“, – kalbėjo D. Balasevičienė.

Kiek anksčiau ši įstaiga užsiėmė ir vertimo paslaugų teikimu, rajono savivaldybė buvo nustačiusi oficialius įkainius. Šiuo metu vertimais nebeužsiimama. Anot centro vadovės, klientai neretai pageidaudavo antspaudu patvirtinti vertimo tikslumą, o tai padaryti gali tik atestuoti vertėjai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video