Kėdainiuose įrengs šiuolaikišką paplūdimį

 Kėdainiuose įrengs šiuolaikišką paplūdimį

Jau šį pavasarį Kėdainių centre, Skongalio gatvės prieigose, bus pradėta įrengti šiuolaikišką laisvalaikio kompleksą, maudyklą bei sporto aikštynus. Laukėme visi, kada pajudės šie darbai, kurie buvo suplanuoti dar prieš keletą metų. Keitėsi valdžios, keitėsi paplūdimiui numatytos vietos. Ilgą laiką darbai, kurie yra finansuojami Europos Sąjungos lėšomis, nejudėjo, tačiau, panašu, kad darbų pradžios pagaliau sulauksime.

Įrengiant miesto maudymvietę užliejamoje teritorijoje, apie 1 metrą bus pakeliamas grunto lygis. Pirminiais skaičiavimais, į Nevėžio pakrantę reikės atgabenti ir išlyginti apie 10 tūkst. kubinių metrų grunto. Algimanto Barzdžiaus nuotr.Paplūdimį įrengs Pasvalio melioratoriai

Europos Sąjungos skiriamas lėšas kiekviena šalies savivaldybė panaudoja taip, kaip mano esant tikslingiausia. Kėdainių mieste nuspręsta paramos lėšas investuoti įkuriant šiuolaikinius reikalavimus atitinkančią daugiafunkcę poilsio zoną pačiame miesto centre.

Praėjusį trečiadienį rajono savivaldybėje buvo pasirašyta sutartis su viešųjų pirkimų konkursą rangos darbams atlikti laimėjusia uždarąja akcinė bendrove „Pasvalio melioracija“. Sutarties terminas – iki 2018 metų balandžio 22 dienos. Per šį laikotarpį Nevėžio upės pakrantėje ties Skongalio gatve turės būti įrengta maudymvietė su sporto aikštynais, vaikų žaidimo aikštelėmis, automobilių stovėjimo vietomis, stacionariu lauko tualetu.

Maudykla ir poilsio zona bus įrengiama Skongalio gatvės prieigose. Šios vietos parinkimas kėlė ir tebekelia įvairias diskusijas. Pirmiausia dėl to, kad čia labai užliejama vieta, todėl įrengiant paplūdimį užliejamoje teritorijoje laukia nemažai darbų. Vienas jų – dirbtinai pakelti grunto lygį.

[quote author=“Aut. past.“]Į Nevėžio pakrantę reikės atgabenti ir išlyginti apie 10 tūkst. kubinių metrų grunto.[/quote]

Projektą rengiamasi įgyvendinti iš Europos Sąjungos finansuojamos integruotų teritorijų programos.

Šio paplūdimio įrengimas kainuos 670 tūkst. 532 eurus.

Tam tikrose vietose numatyta sutvirtinti šlaitus. Algimanto Barzdžiaus nuotr.Prireiks net 10 tūkst. kubinių metrų grunto

„Darbai prasidės jau pavasarėjant. Šiandien pasirašius sutartį, jai ėmus galioti pradėsime dirbti su savivaldybe. Gal ne fiziškai – lauke, bet ruošimės pirkti įrenginius, derinsime atitinkamus klausimus“, – kalbėjo bendrovės „Pasvalio melioracija“ generalinis direktorius Ramūnas Stulga.

Vieta, kurioje nuspręsta įrengti poilsio zoną bei maudymvietę – nuolatos užliejama. Kiek gali siekti pakilęs Nevėžio vanduo, įsitikinta visai neseniai. Ar nenutiks taip, jog galinga potvynio tėkmė tiesiog ims ir nuplaus visą maudymvietę bei poilsio zonos įrenginius?

Rangos darbus atliksiančios bendrovės vadovas R. Stulga sakė, jog apsisaugant nuo galimo stichijos šėlsmo, apie 1 metrą bus pakeliamas grunto lygis.

[quote author=“Aut. past.“]Skongalio gatvės variantas kritikuotas dėl to, jog nors čia – pats miesto centras, tačiau vieta potencialiai pavojinga. Vos už 300 metrų žemiau upės tėkmės kryptimi stūkso 2 metrų aukščio gelžbetoninis slenkstis.[/quote]

Pirminiais skaičiavimais, į Nevėžio pakrantę reikės atgabenti ir išlyginti apie 10 tūkst. kubinių metrų grunto. Tam tikrose vietose numatyta sutvirtinti šlaitus.

Nevėžio pakrantėje ties Skongalio gatve turės būti įrengta maudymvietė su sporto aikštynais, vaikų žaidimo aikštelėmis, aikštele automobiliams, stacionariu lauko tualetu. Poilsiautojų patogumui bus įrengtos persirengimo kabinos ir viešasis tualetas bei pastatyti suoliukai. Miesto pliažas – pavojingos užtvankos pašonėje

Nevėžio pakratė ties Skongalio gatve – tik vienas iš variantų, kuriame planuota įrengti miesto pliažą. Būta siūlymų jį suformuoti ties Geležinkelio tiltu ar Babėnų šilo pakraštyje. Būta ir pasvarstymų, jog dėl užterštumo Nevėžis netinkama upė maudymuisi.
Skongalio gatvės variantas kritikuotas dėl to, jog nors čia – pats miesto centras, tačiau vieta potencialiai pavojinga. Vos už 300 metrų žemiau upės tėkmės kryptimi stūkso 2 metrų aukščio gelžbetoninis slenkstis. Kartais Skongalio užtvanka vadinamas įrenginys iš tiesų skirtas į bendrovę „Lifosa“ vandenį tiekiančių siurblių darbui užtikrinti.

Nors šioje vietoje maudytis draudžiama, įrengti apie pavojų įspėjantys ženklai, prie vadinamosios užtvankos yra įvykusi ne viena skaudi nelaimė. Pasak vietos gyventojų, ypač klastingi žemiau slenksčio susidarantys sūkuriai.

Dėl saugumo yra abejonių

Paklaustas, ar jam pačiam teko vertinti pliažo ir poilsio zonos pasirinkimo vietą, bendrovės „Pasvalio melioracija“ vadovas atsakė, jog tai buvo rajono savivaldybės reikalas. Ar įtakos maudymvietės saugumui turės šalia esanti vadinamoji užtvanka?

„Tai yra geras ir saugus dalykas. Žmonės skęsta ir šaukšte“, – atsakė R. Stulga.

Į klausimą, ar numatoma įrengti kokius nors papildomus apsaugos elementus, padidinsiančius besimaudančiųjų saugumą, verslininkas atsakė palyginimu.

„Tik kvailys gali kažkur eiti ir nesaugiai maudytis“

Klausimo, kodėl maudymvietei pasirinkti būtent ši vieta, Nevėžio pakrantė prie Skongalio gatvės, sulaukė ir rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Buvo pasamdyti mokslininkai, kurie atliko tyrimus dėl vietos parinkimo. Iš tiesų buvo dvi vietos, senasis pliažas prie geležinkelio tilto ir ši vieta. Visgi, mokslininkų siūlymas buvo pasirinkti šią vietą, kaip tinkamesnę. Pagal jų rekomendacijas mes ir priėmėme šį sprendimą. Didesnės baimės buvo dėl potvynio. Gal ir gerai, kad Nevėžis šiais metais parodė savo jėgą, ne pagal mokslininkų ilgamečius stebėjimus, o pagal natūralų potvynį buvo numatyta gruntą pakelti dar aukščiau, kad pliažas būtų saugus“, – kalbėjo meras.

Rajono vadovas neslėpė – prie pavojingos užtvankos bus įrengiami papildomi įspėjamieji ženklai, kad žmonės nesumąstytų rizikuodami gyvybe bristi į vandenį.

„Kita vertus, kai maudymvietė bus įrengta čia, tik kvailys gali kažkur eiti ir nesaugiai maudytis“, – kalbėjo rajono meras S. Grinkevičius.

Pagrindiniai darbai Nevėžio pakrantėje

smėlio pliažų vaikams ir suaugusiesiems įrengimas
– pėsčiųjų, dviračių takų įrengimas
– žaliųjų plotų ir šlaitų sutvarkymas
– vaikų žaidimų aikštelių, pliažo tinklinio, teniso, futbolo aikštelių įrengimas
– medinės terasos įrengimas
– persirengimo kabinų, viešojo tualeto, suoliukų, šiukšliadėžių ir dviračių stovų įrengimas
– automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas
– teritorijos apšvietimo ir vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video