Kėdainiuose kuriasi naujas privatus vaikų darželis

 Kėdainiuose kuriasi naujas privatus vaikų darželis

Jau nuo birželio Kėdainiuose veiklą pradės naujas modernus vaikų darželis „Laimingi vaikai‘‘ bei vasaros ir mokinių atostogų metu veiksiantis dienos centras.

Ikimokyklinio ugdymo alternatyva Kėdainiuose išliks

Kaip ir visose srityse, taip ir vaikų ugdyme, galimybė rinktis suteikia laisvę. Tėvai, savarankiškai susipažinę su Kėdainiuose veikiančiais valstybiniais darželiais ir privataus darželio siūlomomis paslaugomis, įvertinę pedagogus ir aplinką bei kitas aplinkybes, turės galimybę rinktis, kurioms įstaigoms patikėti savo vaikus.

Privatų netradicinio ugdymo vaikų darželį savivaldybei priklausančiose patalpose, kur anksčiau veikė „Mažylių akademija“, dabar kuria viešoji įstaiga Alternatyviojo ugdymo centras. Jos vadovė – ilgametę patirtį ugdymo srityje turinti kėdainietė pedagogė Zita Petrokienė.

Patikėjusi nauja idėja rajono savivaldybės Taryba vaikų darželiui „Laimingi vaikai“ 20 metų perdavė neatlygintinai naudotis darželio veiklai puikiai pritaikytomis patalpomis Skongalio gatvėje.

Žinoma Kėdainių pedagogė Zita Petrokienė puoselėja idėją sukurti ne tik privatų alternatyvaus ugdymo vaikų darželį, bet ir organizuoti popamokinį vaikų užimtumą, stovyklas atostogų metu. A. Kasparavičiaus nuotr. – Kas paskatino Jus tam tikrai avantiūrai – ilgus metus dirbus valstybiniame vaikų darželyje „Vaikystė“ imtis naujos veiklos ir įsteigti privatų ugdymo centrą?

– Remdamasi savo patirtimi aš gerai žinau, kad kėdainiečiai ypač atsakingai ir kruopščiai rūpinasi savo vaikų ateitimi. Kai pirmieji Kėdainiuose pradėjome dirbti M. Montessori metodu, buvo nuogąstavimų, kad tėvai nesidomės neįprastu metodu, nenorės išlaidauti, skirti lėšų priemonėms įsigyti. Tačiau geri ugdymo rezultatai parodė, jog grupės užpildytos, vaikai jaučiasi puikiai ir šį metodą priima labai organiškai, o tėvai puikiai įvertino ugdymo kokybę ir metodo privalumus.

Idėja įkurti privatų darželį buvo puoselėjama jau ne vienerius metus. Tai visos mūsų šeimos veikla. Norėjome kitokio kokybine prasme darželio, tad kuriame jį kaip antruosius namus, ypač kruopščiai ir kūrybingai, visi kartu, patarimo klausdami ir savo vaikų, mano anūkų. Kuriame aplinką, artimą namams, tokią pat jaukią, artimą, ten, kur norisi būti.

Darželio pavadinimas „Laimingi vaikai“ neatsitiktinis. Iš tiesų mūsų tikslas – daug dėmesio skirti emocijoms, vaiko emocinei raidai, kiekvieną vaiką priimti ir pažinti, o tada jam padėti pažinti pasaulį.

Manome, kad raides ir skaičius vėliau pažinti bus ženkliai lengviau, jei pirma išmoksime džiaugtis, liūdėti, pykti, mylėti.  

Tai bus vaikų erdvė, kurioje bus puoselėjama abipusė pagarba tarp pedagogų ir vaikų, kur kasdien tyrinėsime, eksperimentuosime, kursime, diskutuosime, išgirsime vieni kitus, sportuosime, būsime gryname ore ir, žinoma, mokysimės būti Žmonėmis.

– Valstybiniai vaikų darželiai neretai sulaukia kritikos dėl pernelyg standartizuoto ugdymo proceso, kai visi vaikai, neatsižvelgiant į jų individualumą, vertinami daugmaž vienodai. O koks Jūsų požiūris į individualų, personalizuotą ugdymą?

– Mūsų įstaigoje sieksime išgirsti kiekvieną vaiką, kiekvieną tėvelį, sudaryti sąlygas kiekvienai auklėtojai dirbti kūrybiškai, neįrėminant savęs ir vaiko, kitaip tariant, būsime tokie, kokiais norime būti.

Mažas vaikų skaičius grupėse sudarys galimybę ne vaiką pritaikyti prie metodo, o mokymo metodai ir būdai bus taikomi vaikui, atsižvelgiant į jo fizines ir psichologines savybes.

[quote author=“Z. Petrokienė“]Idėja įkurti privatų darželį buvo puoselėjama jau ne vienerius metus. Tai visos mūsų šeimos veikla.[/quote]

Dabar daug kalbame apie laimę ir visi žinome, kad vaikystė nuo gimimo iki 6 metų yra svarbiausias asmenybės formavimosi etapas, darantis įtaką visam likusiam gyvenimui. Man patinka anglų rašytojo O. Vaildo citata: „Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – tai padaryti juos laimingus.“ Ji puikiai nusako mūsų darželio tikslus.

– Ketinate teikti labai reikalingą paslaugą daug dirbančių tėvų vaikams, kurios dar nebuvo – kurti dienos ir popamokinės veiklos centrą. Kaip jis veiks?

– Akivaizdu, jog ne viena šeima neretai susiduria su problema – kas užsiims su vaikais, juos prižiūrės vasarą, kai tėvams reikia dirbti. Visi tėvai nori, kad ir po pamokų vaikai būtų saugioje aplinkoje, galėtų žaisti, ilsėtis, būtų prižiūrimi. Žinau, kad ir vaikai patys visai nenori sėdėti namie vieni ir laukti grįžtančios šeimos, tad, be darželio ir veiklų su mažaisiais, pasirūpinsime ir vyresniais – tai popamokinė veikla mokiniams. Tai ne namų darbai, ne klasės užsiėmimai, tai bendrasis vaiko ugdymas.

Vaikai bus užimti iki pat vakaro, kol su visa šeima grįš namo.

Kviesime mokinius mokslo metais, atostogų metu naudingai ir kūrybiškai leisti laiką. Jau šią vasarą, atostogų metu I–IV klasių mokiniai bus kviečiami į stovyklas! Čia vaikai ilsėsis, atras naujas temas, mokysis modernioje vaikams priimtinoje aplinkoje, žais stalo žaidimus, kurs įvairius projektus ir, aišku, linksminsis!

Taip pat rengsime šeimos šeštadienius, gimtadienio šventes. Siūlysime valandinės priežiūros paslaugas – jei tėvams reikės keleto laisvų valandų, pusdienio ar dienos, arba vaikams poilsio nuo tėvų (juokauju).

Laimingų vaikų darželyje rasite ne tik ugdomąją veiklą, lavinamuosius žaidimus lauke ir viduje, bet ir kitokios įdomios veiklos. Laukiame visų vaikų – nuo pačių mažiausių (1,5 metų) iki mokinių.

1 Komentaras

  • Sveiki . Norėjau pasiteirauti ar vaikas gali eiti pora mėnesių i darzeli ir paskui ji nutraukti ? Ar yra tokia galimybe pas jus ? Mes griztam iš užsienio vasarok ir norim kad vaikas lankyti darzeli Lietuvoje . Ačiū

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video