Kauno „Akropolyje“ atidaryta žinomų šalies vyrų ir jų dukrų fotografijų paroda „Aš esu Tu“

 Kauno „Akropolyje“ atidaryta žinomų šalies vyrų ir jų dukrų fotografijų paroda „Aš esu Tu“

Organizatorių nuotr.

Kauno „Akropolyje“ pirmadienį atidaryta fotografijų paroda „Aš esu Tu“, kuria siekiama išjudinti visuomenėje gajus stereotipus ir įsitvirtinusius barjerus, trukdančius moterims ir vyrams laisvai, nevaržomiems primestų nuostatų, rinktis norimą profesiją. Parodoje eksponuojama 18 fotografo Tomo Adomavičiaus fotografijos darbų, kuriuose užfiksuoti žinomi Lietuvos kultūros, sporto, žiniasklaidos atstovai su savo dukromis. Parodą iki vasario 6 dienos visi norintys gali aplankyti prekybos ir pramogų centro trečiajame aukšte esančioje renginių erdvėje.

Fotografijose su savo dukromis įamžinti tokie žinomi šalies vyrai kaip Robertas Javtokas, Andrius Tapinas, Andrius Mamontovas, Edmundas Jakilaitis, Gintaras Rinkevičius ir kiti. Visi jie yra projekto „Aš esu Tu“ ambasadoriai.

„Nors galimybė kiekvienam, nepriklausomai nuo lyties, rinktis jam artimiausią profesinį kelią duoda naudą šalies ekonomikai, verslui ir, žinoma, pačiam žmogui bei jo artimiesiems, tam vis dar trukdo įsisenėję stereotipai, simboliniai ir praktiniai barjerai, kurių kiekvienai pažangos ir lygybės siekiančiai visuomenei svarbu atsikratyti.

Projektas „Aš esu Tu“ prie šio tikslo siekia prisidėti įtraukdamas žinomus įvairių sričių lyderius, kurie būdami tėčiais puikiai suvokia, kad jų vaikų laimė priklauso nuo galimybių save realizuoti neribojamiems išankstinių nusistatymų ir dėl savo pasirinkimų nepatiriant visuomenės spaudimo“, – sako viena iš projekto „Aš esu Tu“ iniciatorių, Islandijos universiteto profesorė bei verslo konsultantė dr. Inga Minelgaitė.

Jos teigimu, projektu siekiama apie egzistuojančias problemas kalbėti konstruktyviai, nemoralizuojant ir vengiant kaltinimų bei visuomenės susiskaldymo. Priešingai – projektu norima akcentuoti, kad stereotipų atsikratymas yra naudingas visai visuomenei, pabrėžti galimybes, kurias atveria praktikoje įtvirtinta lyčių lygybė.

Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė savo ruožtu džiaugiasi, kad prekybos ir pramogų centro lankytojai turės galimybę apsilankyti ne tik savo menine išraiška patrauklioje, bet ir prasmingą žinutę bei svarbų socialinį tikslą turinčioje parodoje.

„Kauno „Akropolio“ prekybos centre visus praėjusius metus aktyviai vykdėme įvairias socialines iniciatyvas bei įgyvendinome ne vieną meninį projektą, o šiuos metus pradedame su visuomenei svarbia žinute, skatinančia lyčių lygybę.

Džiaugiamės galėdami suteikti erdves prasmingiems projektams – čia juos kasdien gali išvysti tūkstančiai žmonių. Kviečiame visus norinčius apsilankyti ir apžiūrėti eksponuojamas fotografijas bei tikimės, kad parodos turinys atlieps lankytojų asmenines patirtis, paskatins susimąstyti ir įkvėps drąsiau siekti savo tikslų“, – sako B. Kuodytė.

Projekto „Aš esu Tu“ iniciatorės – Lietuvos „Metų mokslininkės“ apdovanojimui nominuota Islandijos universiteto profesorė, verslo konsultantė dr. I. Minelgaitė ir vienintelio pasaulyje nuotolinio moterų universiteto „WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė.

Paroda „Aš esu Tu“ pirmą kartą eksponuota praėjusių metų vasarą Palangoje. Baigus fotografijas eksponuoti Kauno „Akropolyje“, paroda toliau tęs savo kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius.

Trečiajame prekybos centro aukšte esančioje Renginių aikštėje įrengta nemokama paroda veiks nuo sausio 17 iki vasario 6 dienos. Daugiau informacijos – Kauno „Akropolio“ „Facebook“ paskyroje, http://www.akropolis.lt ir https://www.asesutu.org/.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video