Karantinas pratęstas iki liepos, pailgintas lauko kavinių darbas

 Karantinas pratęstas iki liepos, pailgintas lauko kavinių darbas

BNS (Juliaus Kalinsko) nuotr.

BNS inf.

Vyriausybė iki birželio pabaigos pratęsė karantiną, dviem valandomis pailgino lauko kavinių darbą, leido uždarose erdvėse burtis iki dešimties žmonių, o lauke – neribotai.

„Dar kartą pratęsiame karantino režimo trukmę iki birželio pabaigos. Visus pakeitimus darome vieningai, nuo birželio pirmos dienos“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Naujasis karantino nutarimas galios nuo birželio 1 dienos. Šiuo metu karantinas yra įvestas iki gegužės 31 dienos imtinai.

Vyriausybė nuo birželio leido dviem valandomis ilgiau – iki vidurnakčio – nusprendė leisti lauke dirbti viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms, barams, taip pat tokiomis sąlygomis leidžiama ir iki šiol drausta naktinių klubų veika.

Tokiu pačiu laiku, nuo 7 iki 24 valandos, visos minėtos įstaigos galės viduje priimti galimybių pasus turinčius klientus.

Yra pakeitimų, susijusių su kaukių dėvėjimu – jų nereikia vaikų stovyklose, taip pat nustatyta, kad kaukių dėvėti nereikia atvirose erdvėse, jei aplink nėra žmonių, iki šiol yra nustatytas reikalavimas, kad būtų išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Taip pat uždarose erdvėse galės bendrauti iki 10 žmonių arba dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių nariai. Atvirose erdvėse susitikti norinčių žmonių skaičius neribojamas, kaip ir turinčių galimybių pasą.

„Siūlome atvirose vietose asmenų skaičiaus neriboti, taip pat, kai yra kartu tik asmenys, turintys galimybių pasą, jų kontaktų skaičius taip pat neribojamas“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Renginiuose – daugiau žiūrovų

Vyriausybės sprendimu, nuo birželio daugiau žmonių galės dalyvauti renginiuose, o lauke žiūrovų skaičius nebus ribojamas – iki šiol jis siekia 2 000.

„Jei kalbėtume apie renginius be galimybių paso, uždarose – ne daugiau nei 250 žiūrovių, užimta ne daugiau kaip 50 proc. vietų. Atvirose erdvėse žmonių skaičius neribojamas, tačiau yra sėdimos vietos, kaukės ir ribojimai prekybai maistu ir gėrimams“, – pristatė A. Dulkys.

Šiuo metu uždarose erdvėse gali rengti renginius su 150 žiūrovų, užpildant ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų.

Renginiuose su galimybių pasu uždarose erdvėse galės dalyvauti iki 2000 žmonių (šiuo metu – 500), tačiau numatomos tik sėdimos vietos, užpildant ne daugiau kaip 75 proc., taip pat leidžiama prekyba maistu ir gėrimais.

Renginiuose atvirose erdvėse su galimybių pasu nėra numatoma reikalavimo, kad dalyviai renginį stebėtų tik iš sėdimų vietų.

Nutarime įrašytas naujas punktas dėl Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių rungtynių ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynių. Su galimybių pasu žiūrovų skaičius jose bus neribojamas, tik turės būti užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, toliau palaipsniui švelninti karantino sąlygas leidžia gerėjanti epidemiologinė situacija.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Kėdainiuose nustatyta 12 naujų COVID-19 atvejų, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 386,6 atvejo.

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 523 nauji COVID-19 atvejai, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų – 393,9 atvejo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video