Kaip suformuoti tinkamą apšvietimą vaiko kambaryje?

 Kaip suformuoti tinkamą apšvietimą vaiko kambaryje?

Vaiko kambario įrengimas – tikras iššūkis net ir patiems pareigingiausiems, toli gražu ne pirmą kartą su būsto įrengimo ar remonto procesais susiduriantiems tėvams. Juk savo kambaryje vaikas praleidžia didžiąją laiko dalį. Šiame kambaryje vaikas ne tik miega, bet ir žaidžia įvairius žaidimus, leidžia laiką su geriausiais draugais, ruošia pamokas, piešia ir iš esmės užsiima kardinaliai skirtinga veikla.

Tad įgyvendinant vaiko kambario įrengimo procesus, būtina pasirūpinti, jog šis kambarys būtų maksimaliai funkcionalus ir,  savaime suprantama, saugus. Vienas svarbiausių dalykų, kuris neabejotinai užtikrina vaiko kambario funkcionalumą yra tinkamas apšvietimas. Tad kaip suformuoti išties universalų, įvairiais gyvenimo atvejais teigiamai pasitarnaujantį apšvietimą vaiko kambaryje?

Pagrindiniai šviestuvai vaiko kambariui

Visų pirma, įgyvendinant funkcionalaus vaikų kambario apšvietimo formavimo procesus reikėtų pasirūpinti pagrindinį šviesos srautą transliuojančiais šviestuvais. Pagrindiniai šviestuvai vaiko kambariui gali būti tiek lubiniai, tiek pakabinami. Tačiau nusprendus pasirinkti pastarąjį šviestuvų tipą reikėtų pasirūpinti, jog pakabinamas šviestuvas būtų montuojamas kuo arčiau lubų. Vaikai yra labai judrūs ir smalsūs, tad įsidūkę jie tikrai mėgsta griebti viską, kas pakliuvo po ranka. Tad pakabinami šviestuvai turėtų būti saugiame, vaikui jokiais būdais nepasiekiamame aukštyje.

Nors dauguma vaikų pirmenybę tikrai teikia spalvingiems ir žaismingiems pakabinamiems šviestuvams, tačiau visgi, racionalesnis ir praktiškesnis sprendimas vaikų kambariui yra lubiniai šviestuvai. Tinkamai atlikus namų darbus ir gerai paieškojus tikrai galima rasti išties unikalių bei spalvingų taškinių ar kryptinių šviestuvų, kurie tinkamai atliks savo funkciją metų metus ir tikrai fiziškai nebus pasiekiami net ir sparčiai augančiam vaikui.

Stalinis šviestuvas – būtinybė bet kuriam vaikų kambariui

Dauguma tėvų yra įsitikinę, jog jei į vaiko kambarį patenka itin gausus natūralios šviesos srautas arba, jeigu atžalos kambaryje yra sumontuotos aukščiausią šviesos raiškos kokybę užtikrinančios apšvietimo sistemos, tuomet stalinis šviestuvas tikrai nėra būtinybė. Visgi, reikėtų nepamiršti, jog net ir patį intensyviausią šviesos srautą užtikrinanti  pagrindinė apšvietimo priemonė tikrai nesuteikia koncentruoto, nukreiptos konkrečiai į vaiko darbo stalą, šviesos efekto.

Būtent dėl šios priežasties, ant kiekvieno stalo vaikų kambaryje tiesiog privalo atsirasti koncentruotą šviesos sklaidą užtikrinantis stalinis šviestuvas. Šiuolaikinėje stalinių šviestuvų rinkoje galima rasti ir itin praktiškus, prie stalo montuojamus stalinių šviestuvų variantus, kurie užtikrina maksimalų saugumą. Taip pat vaikų kambarį galite patobulinti išties originaliais, futbolo kamuolio ar namelio formos staliniais šviestuvais, kurie ne tik atliks šviesos sklaidos funkciją, bet ir sukurs pakilios nuotaikos atmosferą visame vaikų kambaryje.

Naktinis vaikų kambario apšvietimas

Tikrai yra nemažai vaikų, kurie bijo tamsos. Jeigu vaikas nuolat susiduria su tamsos baime, tikrai reikėtų šalia jo lovos pastatyti nedidelį, jaukią šviesą transliuojantį pastatomą šviestuvą ar tiesiog stalinę lempą. Tamsos baimė vaikui kelia didelį stresą. Nuolatinis baimės pojūtis trukdo vaikui užmigti ir savaime suprantama kokybiškai pailsėti. Jaukią šviesą transliuojantis, pastatomas ar prie sienos montuojamas šviestuvas – puiki išeitis, kuri tikrai tikėtina, išsklaidys visas vaiko baimes ir kurios dėka vaikas tiesiog jausis saugiau savo kambaryje.

Vaikai – mažos asmenybės, kurios tikrai turi savo nuomonę. Tad įgyvendinant visus vaikų kambario apšvietimo sprendimus visų pirma reikėtų pasikonsultuoti ne su šviestuvų parduotuvės darbuotojais, o su pačiais vaikais. Na o atsižvelgiant į specialistų nuomonę ir į vaikų pageidavimus tikrai sukursite visokeriopai saugų, funkcionalų, praktišką ir svarbiausia vaiko skonį maksimaliai atspindintį vaikų kambario apšvietimą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video