Kai miestas bus švarus, nebus ir priekaištų jį valančiai įmonei

 Kai miestas bus švarus, nebus ir priekaištų jį valančiai įmonei

Šią savaitę Kėdainių miesto gatves prižiūrinti įmonė „Ecoservice projektai“ ėmė viešai tesintis dėl miesto seniūno Valentino Tamulio jiems pažertų priekaištų, tačiau seniūnas nesutinka su jokiais pasiteisinimais ir atremia, kad seniūnija net nesiruošia mokėti miesto valytojams už tą darbą, kurio jie nepadaro. Seniūnas tikina, kad tik tuomet, kai miestas bus švarus, nebus priekaištų ir jį valančiai įmonei „Ecoservice projektai“.

Seniūnija nemokės

Bendrovės „Ecoservice projektai“ vadovas Artūras Prokarenka aiškina, kad viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nutirpus sniegui miesto gatvių kelkraščiuose buvo pilna šiukšlių ir purvo, yra ta, jog miesto seniūnija šaltuoju metų laikotarpiu buvo sustabdžiusi kelkraščių valymo paslaugos teikimą.

„Žiemos metu kelkraščių valymas buvo sustabdytas tik dėl to, kad šis darbas nėra atliekamas ir seniūnija mokėti už tai, kas nėra daroma, tikrai nesiruošia.

Žiemos metu yra valomos gatvės nuo sniego ir sniegas iš gatvės vidurio yra valomas į kelkraščių pusę. Prie pat kelkraščiuose visada būna sniego, nes atskirai kelkraščiai nėra valomi. O jei nevalomi, tai klausimas – už ką tada mokėti? Apmokama yra už sniego valymą gatvėse“, – bendrovės pasiteisinimus atremia miesto seniūnas V. Tamulis.

[quote author=“V. Tamulis“]Visa esmė tame, kad seniūnija, kaip ir gyventojai, nori, kad miestas būtų švarus, o UAB „Ecoservice projektai“ kol kas nepajėgi tai užtikrinti. Dėl to ir vyksta ginčai.[/quote]

Gatvių valymui nepasiruošę?

„Ecoservice projektai“ tikina, kad nesutarimai dėl paslaugos kokybės vertinimo kilo dėl to, jog pagal gatvių kelkraščių priežiūros sutarties sąlygas nėra numatytas pavasarinis miesto gatvių kelkraščių valymas. Nepaisant to, tame pačiame redakcijai atsiųstame laiške „Ecoservice projektai“ nurodo, kad vis tik šį darbą atliks ir tikina, jog pagal sudarytą pavasarinio gatvių kelkraščių valymo grafiką šiuos darbus įsipareigojo atlikti iki balandžio 15 dienos. Tačiau miesto vadovui V. Tamuliui sunkoka patikėti valytojų pažadais.

„Tai, kad UAB „Ecoservice projektai“ nebuvo pasiruošę pavasariniam gatvių valymui – tai yra faktas.

Nesu toks naivus, kad patikėčiau, jog devynios šios įmonės moterys rankiniu būdu išvalys viso miesto gatves.

Be gatvių kelkraščių, švara turi būti užtikrinta šaligatviuose, takuose, aikštėse, laiptuose, taip pat daugiabučių įvažiavimuose. Taip, įmonė dar turi Kėdainiuose traktorių gatvių priežiūrai, kuris dažnai genda ir tikrai negali užtikrinti švaros gatvėse.

Gatvių kelkraščių yra apie 80 kilometrų, taip kad nesunku paskaičiuoti, per kiek laiko juos galima nuvalyti rankiniu būdu ir per kiek mechanizuotai“, – sako V. Tamulis.

Pažadus tesėti vėluoja

Pasak seniūno, nuo praeitos vasaros buvo žadėta, kad Kėdainiams bus nupirkta vadinamoji vakuuminė gatvių valymo mašina, bet balandžio 1 dieną jos dar nebuvo. Mieste ji pasirodė tik praeitos savaitės viduryje.

„Tiesa, buvo atsiųsta iš Šiaulių gatvių valymo mašina, kuri valė gatves. Tačiau net ir pasirašius gatvių kelkraščių valymo grafiką ir įmonei įsipareigojus iki balandžio 15 d. nuvalyti gatvių kelkraščius, ne visi kelkraščiai buvo nuvalyti.

Dar ir šiandien ne visos gatvės yra visiškai švarios, o įvažiavimai tarp daugiabučių visai nevalyti. Visa tai mato ir gyventojai, todėl neigti tai, kas akivaizdu, net neverta. Paprasčiausiai reikia kuo greičiau nuvalyti ir visus įvažiavimus tarp daugiabučių.

Kiekvieną dieną pasižymiu, kokios gatvės buvo valomos ir kokiu būdu: rankiniu ar mechanizuotu. Todėl puikiai žinau, kaip tas darbas vyksta mieste.

Visa esmė tame, kad seniūnija, kaip ir gyventojai, nori, kad miestas būtų švarus, o UAB „Ecoservice projektai“ kol kas nepajėgi tai užtikrinti. Dėl to ir vyksta ginčai, – sako V. Tamulis. – Labai norisi tikėti, kad nupirkta vakuuminė gatvių valymo mašina šluos miesto gatves taip, kaip ir yra įpareigota pagal sutartį. Norisi tikėti, kad ji daugiau šluos negu bus sugedusi. Kol kas tam turiu abejonių, nes matosi, kad gatvių šlavimas stringa. Bet tikėkimės, kad gal tai tik laikinos problemos.“

Bus miestas švarus – nebus ir priekaištų UAB „Ecoservice projektai“.

1 Komentaras

  • pas mus valo darbe vidų ir visą teritoriją, kurios laabai nemažai, nes gamybos įmonė, vitaresta.lt. neturim nė menkiausio priekaišto.. jei jūs turit priekaištų, galbūt vertėtų pakeisti valymo įmonę? mūsų rekomendaciją jau kaip ir turite.:)

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video