„Jorijos“ atstovės – festivalio-konkurso „Grįžulai“ III vietos laureatės

 „Jorijos“ atstovės – festivalio-konkurso „Grįžulai“ III vietos laureatės

„Grįžulai“ Facebook nuotr.

rinkosaikste.lt, Kėdainių kultūros centro inf.

Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblio „Jorija“ atlikėjos Regina Lukminienė, Jūratė Atkočiūnienė ir Dalytė Ivoškienė dalyvavo folkloro atlikėjų festivalyje-konkurse „Grįžulai“ ir tapo III vietos laureatėmis. Moterys apdovanotos diplomais ir padėkomis už etninių tradicijų puoselėjimą.

Lietuvių dainuojamojo folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Grįžulai“ – tai ketvirtą kartą vyksiantis renginys, siekiantis sujungti ir kartu tobulėti įvairių kartų, profesijų, patirčių folkloro atlikėjus. Konkursas pasižymi dėmesiu atlikimo tradiciškumui.

Pagrindiniai vertinimo kriterijai – tarmės, melodijos, ritmikos, ornamentikos, vokalinės technikos išlaikymas, emocinis perteikimas. „Grįžulų“ dalyviai turėjo atlikti po dvi to paties regiono dainas, kurių vieną pasirenka patys, o kitą – iš privalomų dainų sąrašo. Šiais metais pirmą kartą festivalyje- konkurse dalyvavo ir pasaulio lietuviai.

Lietuvių dainuojamojo folkloro atlikėjų festivalyje-konkurse „Grįžulai“ taip pat dalyvavo ir Kėdainių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Kleketukai“, vadovė Aušra Rinkevičienė, atstovai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video