Jonai ir Janinos – ar dar turėsime ką sveikinti?

 Jonai ir Janinos – ar dar turėsime ką sveikinti?

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Baimintis, kad per Jonines nebebus ko sveikinti su vardadieniu, dar nereikia. Per pastaruosius 10 metų, nuo 2012 iki 2021 metų birželio, Jono vardu Kėdainių rajone pavadinti 57 berniukai, Jonės vardu – dvi mergaitės, o štai Janinos vardas visiškai prarado populiarumą. Jei taip ir toliau, akivaizdu, kad ateityje savo krašte Joninių vainikais dabinsime tik vyriškos lyties atstovus.

Daugiausia Jonų – 2016 metais

Kaip „Rinkos aikštę“ informavo Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė, per šešis šių metų mėnesius Jonuko vardą gavo 2 berniukai, pagal populiarumą šis vardas kol kas 14 vietoje.

Palyginimui, 2021 metais Jono vardas buvo duotas 9 vaikams, pagal populiarumą jis buvo pakilęs į 3 vietą, na, o 2020 metais šį vardą rinkosi kiek rečiau. Tais metais Jono vardą gavo tik 3 vaikai.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėjos Gaivos Petrauskienės, per šešis šių metų mėnesius Jonuko vardą gavo 2 berniukai, pagal populiarumą šis vardas kol kas 14 vietoje./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Per dešimt metų savo piko viršūnę Jono vardas Kėdainiuose buvo pasiekęs prieš šešerius metus – 2016-aisiais. Tais metais Jono vardas buvo duotas net 11 berniukų.

Jonukų skaičius buvo kiek išaugęs ir 2013 metais – tais metais šis vardas suteiktas 8 vaikams, na, o 2012, 2014, 2015, 2017, 2018 ir 2019 metais Jono vardą gavo po 3–5 berniukus.

Nuo 2012 iki 2021 metų birželio Jono vardu Kėdainių rajone pavadinti 57 berniukai, Jonės vardu – dvi mergaitės, o štai Janinos vardas visiškai prarado populiarumą.

Aut. past.

Praranda populiarumą

Nors ir ne per daug, bet Jonų savo krašte vis dar turime. Deja, to paties negalima pasakyti apie Janinas.

Nuo 2012 metų Janinos vardas Kėdainiuose nebuvo suteiktas nė vienai mergaitei.

Tuo tarpu Jonui giminingas Jonės vardas mūsų krašte suteikiamas kiek dažniau nei Janinos. Nuo 2012 metų šis vardas duotas 2 mergaitėms – 2012 ir 2017 metais.

1 Komentaras

  • turiu ką sveikint su vardadieniu: Mama- Janina, Tėtis-Jonas, pusseserė- Janina, pusbrolis- Jonas, labai gera kaimynė taip pat Janina, kaime-tėviškėje kaimynas taipogi Jonas. Taip, kad Janinų ir Jonų tikrai yra ir juos reikia pagerbti….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video