Išmokėtos premijos savivaldybės darbuotojams, už ką – neatskleidžia

 Išmokėtos premijos savivaldybės darbuotojams, už ką – neatskleidžia

„Rinkos aikštės“ archyvo/BNS nuotr.

Savivaldybės ir jai priklausančių įstaigų darbuotojų piniginės papilnėjo. Praėjusių metų pabaigoje, kaip jau įprasta, jie gavo premijas už puikų darbą. O tokių puikiai dirbančių savivaldybėje ir jos įstaigose yra net 157 darbuotojai, vidutiniškai gavę po maždaug 232 eurus, atskaičius mokesčius. Šių premijų išmokėjimas savivaldybės tarnautojams ir kitiems biudžetininkams mokesčių mokėtojams kainavo kone 60 tūkst. eurų.

Paslaugų kokybė netrukus bus kaip Šveicarijoje

Už kokius nuopelnus savivaldybės darbuotojams buvo išmokėtos premijos, savivaldybės vadovai nepaaiškino. Neatskleidė jie ir to, pagal kokius kriterijus buvo vertinami darbuotojai, kurie gavo išmokas.

Tačiau nėra abejonių, kad visi 157 gavusieji premijas dirba nepriekaištingai arba jų darbas praėjusiais metais buvo viršijantis lūkesčius, nes įstatymas būtent taip apibrėžia išmokų skyrimo tvarką.

Vadinasi, jei net 157 savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojai dirba nepriekaištingai ir net viršydami lūkesčius, netrukus gausime tokios kokybės paslaugas, kokias gauna šveicarai.

Už kokius nuopelnus savivaldybės darbuotojams buvo išmokėtos premijos, savivaldybės vadovai nepaaiškino. Neatskleidė jie ir to, pagal kokius kriterijus buvo vertinami darbuotojai, kurie gavo išmokas.

Aut. past.

Pinigus skyrė iš sutaupytų lėšų

Vienkartinės piniginės išmokos valstybės tarnautojams ar darbuotojams išmokėtos iš savivaldybės ir jos įstaigų sutaupytų darbo užmokesčio lėšų.

Kaip jau minėta, vienkartinė piniginė išmoka gali būti skiriama, jei valstybės tarnautojo tarnybinė veikla ar darbuotojo veikla įvertinta kaip viršijanti lūkesčius, jei ji nurodyta tiesioginio vadovo motyvuotame pasiūlyme valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos ar darbuotojo veiklos vertinimo metu.

Taip pat išmoka gali būti skiriama nepriekaištingai, pavyzdingai savo pareigas einantiems valstybės tarnautojams ir darbuotojams. Šiuo atveju vienkartinė piniginė išmoka mokama esant valstybės tarnautojo ar darbuotojo tiesioginio vadovo motyvuotam siūlymui.

Vadinasi, kuriems darbuotojams skirti premijas, sprendė savivaldybės skyrių vedėjai ir savivaldybės įstaigų vadovai.

Savivaldybė nepateikė informacijos, kurios savivaldybei priklausančios biudžetinės įstaigos ir jų darbuotojai gavo piniginius paskatinimus.

Aut. past.

Skyrė ir priedus mero padėjėjams 

Priedus taip pat gavo ir savivaldybės administracijos direktorius bei mero padėjėjai. Mero politinio pasitikėjimo komandos darbuotojai vidutiniškai gavo po 191 eurą atskaičius mokesčius.

Meras bei administracijos direktoriaus pavaduotojai priedų negavo.

Beje, savivaldybė nepateikė informacijos, kurios savivaldybei priklausančios biudžetinės įstaigos ir jų darbuotojai gavo piniginius paskatinimus.

Priedų skyrimas darbuotojams savivaldybei yra jau visiškai įprastas, nors kiekvienais metais ir dejuojama, kad biudžete trūksta pinigų.

Aut. past.

Priedus išmokėjo ir pernai

Priedų skyrimas darbuotojams savivaldybei yra jau visiškai įprastas, nors kiekvienais metais ir dejuojama, kad biudžete trūksta pinigų.

Štai praėjusiais metais priedai buvo skirti 154 savivaldybės darbuotojams. Tam buvo išleista 37 tūkst. eurų. Tuomet darbuotojai gavo vidutiniškai apie 250 eurų iki mokesčių priedą – kitaip tariant, į rankas po maždaug 200 eurų.

Pernai administracijos darbuotojams išmokami priedai apskaičiuoti atsižvelgiant į jų darbo stažą.

Tuomet priemokos buvo skirtos ir 11-os savivaldybei priklausančių įstaigų vadovams, o užpernai – 10-ies. Kurie vadovai konkrečiai gavo priedus, savivaldybė tuomet taip pat neatskleidė.

Kokius atlyginimus gauna savivaldybės vadovai?

Savivaldybės vadovų ir administracijos atlyginimai (2023 III ketvirtis):

Mero atlyginimas – 5 376,41 Eur

Vicemerių atlyginimai: 3 778,01 Eur

Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius – 2 281,04 Eur

Mero padėjėjas – 2 012,19 Eur.

Mero patarėjas – 2 262,08 Eur

Administracijos direktorius – 3 895,11 Eur

Skyriaus vedėjas (VT) – 3 333,44 Eur

15 Komentarai

 • Del tokios algos ir kovoja,kaip mėšlavabaliai(šudvabaliai)dėl mėšlo(šudo).

  • Bynas durna sypsena ijungs ir sakys viskas gerai, tratinkit toliau mokesciu moketoju pinigus, vis prisimins ir vel isrinks zootechnika

 • Dėl tokios algos ir kovoja,kaip mėšlavabaliai(šudvabaliai)dėl mėšlo(šudo),o kur dar premijos.

  • sako kaip iprasta, visai neiprasta, prie nijoles gaudavom po 400 ir saldytuve laikydavom

 • Tai visos įmonės, įstaigos išmoka gale metų premijas arba veža į kokį teatrą ar kitaip. Rinkai labai svarbu skandalų atseit sukurti iš nieko

  • Įstaigos premijuoja iš savo pelno. O viešoji įstaiga – iš mokesčių, surinktų iš mokesčių. Vadinasi – mes visi paskyrėme premijas už labai didelius nuopelnus.

 • tik kvailys gali dirbt už mažiau nei penkis tūkstančius.

  • Savivaldybės dažniausiai sutaupo socialinei pagalbai skirtas lėšas. Nes varguoliui nesuteikti pagalbos, kai jam to reikia rizika mažiausia. Tai savivaldybes klerkai jos ir nesuteikia. Varguoliai yra tokie užguiti ir sužlugdyti, kad jie niekada nieko nereikalaus ir išvyti iš kabineto su viskuo susitaikys. Tai kodėl už tokį gerą darbą premijų už sutaupytus pinigus neišsimokėti ir į šiltus kraštus pailsėti neišvykti!

 • Visi ten gerai uz dirba su priedais 1000-1200 i rankas paprastam specialistui. Teisubes delei tik mazai uzdirba tos kur siuksles tvarko nes ten nereikalaujantis kvalifikacijos darbas ir jos priimamos pagal darbo sutarti. O visi kiti tikri valstybes dartautojai uzdirba nemazai iki 1500

 • Tai gal čia premijos už ,,gerai „organizuotą sveikatos priežiūrą,kai ligoninėje eilėje reikia laukti 2-3 mėnesius!

 • jei pinigai iš biudžeto, turi būt atsiskaitoma už kiekvieną centą

 • Jei vicioko darba parcija būtų Kėdainių valdžioje, tai kitaip būtų, ane?

  • Ne, kaip viskio butelio paskolos partija buvo valdzioj, taip ipratino su tom premijom.

 • Gal reikėtų vėl ponui Tapinui prasukti pro savivaldybes, ir pasidomėti už ką mokami tokie priedai, plius kiek žinau kiti gauna net atlyginimo dydžio priedą. Nu šaunuolė Vilniaus savivaldybė, bet manau ir kitos savivaldybės neatsilieka.

 • Tie vektedziai dirba mums ir iš laikomi iš mūsų mokesčių ! Žodžiu svarbu iš rinko o paskui darau kaip noriu kaip ir visur kitur an šitos tuoj be miškų liksečios Lietuvos

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video