Išankstinė filmo „Drugelio širdis“ premjera nepaliko abejingų

 Išankstinė filmo „Drugelio širdis“ premjera nepaliko abejingų

Ketvirtadienio vakarą įvyko filmo „Drugelio širdis“ premjera Kėdainiuose – svetingame mieste, kuriame buvo nufilmuotos pagrindinės filmo scenos. Atsiliepimai po filmo – patys šilčiausi ir nuoširdžiausi!/Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Režisierės Inesos Kurklietytės filmo vaikams ir šeimai „Drugelio širdis“ kūrybinė komanda po dvejų metų pertraukos ir vėl svečiuojasi Kėdainiuose. Tiesa, šį kartą be filmavimo kamerų, bet su dar nuostabesne dovana – išankstine filmo premjera. Premjeroje Kėdainių kultūros centre dalyvavo filmo režisierė Inesa Kurklietytė su dukra, filme vaidinusia Vilne Konstancija Abukevičiūte, filme sūnų ir mamą vaidinę aktorė Eglė Jackaitė su sūnumi Elijumi Malinausku, filme padaužų gaujos vadeivą vaidinęs Mindaugas Balabonas, filmo prodiuserė Živilė Gallego ir filmo operatorius Viktoras Radzevičius. Įspūdingam kėdainiečių būriui parodytas filmas apie draugystę bei drąsą būti kitokiu nei visi paliko šiltus įspūdžius – po filmo premjeros vyko nuotaikingas, gerų emocijų kupinas pokalbis, kurio metu kūrybinė grupė maloniai atsakinėjo į žiūrovų užduodamus klausimus.

Ir vėl aplankė Kėdainius

Išankstinės premjeros metu prieš prasidedant filmui I. Kurklietytė pasidžiaugė, kad po ilgo laiko pagaliau ir Kėdainiuose pristatomas lietuviškas vaidybinis filmas vaikams.

„Smagu ir gera pristatyti premjerą Kėdainiuose, mieste, kuris mus be galo sužavėjo ir kuriame nufilmavome didžiąją dalį filmo scenų.

Labai gaila, kad Kėdainių kultūros centro salėje netilpo visi norintys pamatyti filmą, todėl balandžio 12 dieną bus rengiamas papildomas filmo seansas visiems norintiems ir pasiilgusiems nuotykių, vasaros, vilties, ir tikintiems, kad gėris visuomet nugali blogį!“ – sakė režisierė.

Ž. Gallego, kol žiūrovai stebėjo filmą, pasinaudojo galimybe dar kartą aplankyti Kėdainius, ypatingai tas vietas, kuriose vyko filmavimai, o sugrįžusi po miniekskursijos atviravo ir neslėpė jaudulio.

Aktorė E. Jackaitė, matydama susirinkusiųjų šypsenas ir ašarotas akis, neabejojo, kad pamatytas filmas sujaudino ir palietė kiekvieno širdį.

Vakaro premjeroje Kėdainių kultūros centre dalyvavo filmo operatorius Viktoras Radzevičius (iš kairės), aktorė Eglė Jackaitė, filmo prodiuserė Živilė Gallego, aktoriai Elijus Malinauskas ir Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, filmo režisierė Inesa Kurklietytė ir aktorius Mindaugas Balabonas./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Netrūko padėkos žodžių

„Drugelio širdies“ premjeros nepraleido ir filmo kūrybinę grupę pasveikinti atvyko Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas.

Dėkodamos savivaldybės atstovams I. Kurklietytė ir Ž. Gallego nuoširdžių padėkos žodžių negailėjo ir masinėse filmo scenose nusifilmuoti sutikusiam krašto jaunimui.

Maloniai bendravo

Įspūdingam kėdainiečių būriui parodytas filmas apie draugystę bei drąsą būti kitokiam nei visi paliko šiltus įspūdžius – po premjeros vyko nuotaikingas, gerų emocijų kupinas pokalbis, kurio metu kūrybinė grupė maloniai atsakinėjo į žiūrovų užduodamus klausimus.

Įspūdingam kėdainiečių būriui parodytas filmas apie draugystę bei drąsą būti kitokiam nei visi paliko šiltus įspūdžius – po filmo premjeros vyko nuotaikingas, gerų emocijų kupinas pokalbis, kurio metu kūrybinė grupė maloniai atsakinėjo į žiūrovų užduodamus klausimus.

Aut. past.

Įkvėpė novelė

Pokalbio su kūrybine grupe metu paaiškėjo jog parašyti scenarijų filmui I. Kurklietytę įkvėpė šiaulietės rašytojos Modestos Jurgaitytės novelė „Apie berniuką Juozapą“.

Režisierė neslėpė, jog iš dviejų puslapių novelės išvystyti tokį scenarijų su visais personažais nebuvo lengva.

Bet gražus bendradarbiavimas ir glaudus ryšys su knygos autore ir visa kūrybine komanda, kurią sudarė daugiau nei 200 žmonių, po penkerių metų atvedė į sėkmę – šiandien filmas „Drugelio širdis“ plačiai žinomas ir jau spėjo aplankyti daugiau nei 10 tarptautinių vaikų bei jaunimo kino festivalių ir būti įvertintiems.

I. Kurklietytė tikisi, kad ir Lietuvoje „Drugelio širdis“ palies visų Lietuvos vaikų, jų tėvų ir mokytojų širdis.

Pokalbio su kūrybine grupe metu paaiškėjo, kad parašyti scenarijų filmui I. Kurklietytę įkvėpė šiaulietės rašytojos Modestos Jurgaitytės novelė „Apie berniuką Juozapą“.

Aut. past.

Susidūrė su iššūkiais

Pasirodo, iššūkių netrūko ir jauniesiems filmo aktoriams. Jie vienas kitam pritardami teigė, kad sunkiausia buvo užmegzti draugystę su vabalais.

Jų teigimu, iš pradžių buvo nemalonu ir sunku prisiversti juos liesti, tačiau M. Balabonui ir V. K. Abukevičiūtei vis tik pavyko nugalėti baimę.

Tuo tarpu geriausiam ir ištikimiausiam vabalų draugui E. Malinauskui sekėsi kiek prasčiau – vabalų berniukas viso filmavimo metu rankomis beveik nelietė.

Dar vienas nemenkas iššūkis, su kuriuo vaikai susidūrė filmavimo metu, – alinantis karštis.

Aktualu mokiniams ir mokytojams

1–5 klasių mokinius kviečiame dalyvauti filmo „Drugelio širdis“ ir „Vaikų linija“ konkurse bei laimėti savo klasei uždarą filmo seansą kine!

Kartu su visa klase sukurkite pasirodymą pagal finalinę filmo dainą „Tau visas dangus“ – tai gali būti vokalinis, instrumentinis, muzikinis, teatrinis pasirodymas, šokis, performansas, piešinys ar bet koks kitas kūrybiškas kūrinys.

Užfiksuotą savo kūrinį siųskite drugeliosirdis@gmail.com iki balandžio 15 dienos!

Vabalai, katinas ir fortepijonas

Pasiteiravus, iš kur filmavimui buvo gauta tiek daug vabalų, katinas ir fortepijonas, I. Kurklietytė sakė, kad visus vabzdžius jiems parūpino ir gražiai supakuotus atvežė biologas Povilas Ivinskis.

„Juos apgyvendinome vabalų viešbutyje, kurį sukūrė dailininkė Anželika Šulcaitė. Seną nebegrojantį fortepijoną vos už porą šimtų eurų nusipirkome tam, kad apgyvendintume ten drugelius.

Tiesa, pasibaigus filmavimui palikome jį ir toliau stovėti sename dvare kaip prisiminimą apie šį filmą.

Katinas – aktorius profesionalas, uždirbantis honorarą ir iš jo padedantis išgyventi menininkui Mindaugui Docaičiui, kuris šitą katiną nuomoja filmams.

Kas kartą pagal filmo sumanymą katinui apkirpus plaukus jis tampa neatpažįstamas. Pavyzdžiui, prieš tai katinas nusifilmavo Algimanto Puipos filme, kuriame vaidino nušiurusį senio katiną ir kurį galiausiai vienas brolis nudobė.

Mūsų filme jis pasikedeno kailį, buvo apkirptas ir kaip reikiant atjaunėjo“, – pasakojo I. Kurklietytė.

Išankstinę filmo premjerą ir šilumos bei nuoširdumo kupinus pasikalbėjimus vainikavo bendra nuotrauka.

Dar neišvydęs didžiosios Lietuvos scenos filmas ,,Drugelio širdis“ parvežė pasididžiavimo vertus apdovanojimus iš įvairių tarptautinių konkursų, tačiau kūrybinės komandos net du metus lauktas jaudinantis vakaras įvyko balandžio 6 dieną. Filmas pasitiko savo žiūrovus „Forum Cinemas Vingis“ surengtoje išankstinėje premjeroje. ,,Drugelio širdį“ pirmą kartą išvydo ir patys aktoriai, ne tik partneriai bei finansuotojai. Šventę muzikiniu kūriniu pradėjęs jaunasis aktorius ir muzikantas Rokas Mizeikis filmo apie draugystės nuotykį prodiuserę Živilę Gallego bei režisierę  Inesą Kurklietytę  pavadino ,, dviem filmo mamomis“ – taip išreikšdamas pagarbą ir meilę kūrėjoms. Be garbių svečių, kino teatro salė buvo kupina ir jaunų žiūrovų, kuriems ir skirta ši istorija apie drąsą būti kitokiu. Žiūrovų rankose plazdėjo popieriniai drugeliai.  Dalis už filmą surinktų lėšų keliaus ,,Vaikų linijai“.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video